Gönderen Konu: Sony telefonlar neden satmadı, nasıl başarısız oldu?  (Okunma sayısı 3853 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi

Bir süre Z5 kullanmıştım. Şuan yeterli gelmiyor haliyle... Rekabetin ne denli önemli olduğunu anlatan bir video.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
Ynt: Sony telefonlar neden satmadı, nasıl başarısız oldu?
« Yanıtla #1 : Ekim 03, 2019, 00:03:18 »

Bir süre Z5 kullanmıştım. Şuan yeterli gelmiyor haliyle... Rekabetin ne denli önemli olduğunu anlatan bir video.
Güzel bir inceleme olmuş, paylaştığımız için teşekkürler
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 24, 2019, 19:42:23 »
Merhaba 15 yıllık  S. E, Sony maceram bitti, Japonya'dan Çin'e doğru geldim. Sony xa1 kullanıyordum ekranı kırdım değişti mikrofon ve hoparlör sorun çıkarmaya başladı Huawei p smart 2019 aldım eksi yönleri fotoğraflardaki tarih saati göstermiyor kamera 13 Sony 23 mp geniş açılı lens var. Batarya ve ses konusunda başarılı. Sony 2400 ma bu 3400. Sony müzikçalar kulaklık ve aux ile bağlantıda mükemmel. Kısacası buna alışmaya çalışıyorum.  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 24, 2019, 19:57:04 »
İlla symbian diye diretmesi sonrasında windows diye direterek kendi kendini astı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Viofo, aydınlatma pk, koltuk ısıtma, ses yalıtım
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 3550
  • Model Yılı: '23
  • 28 kere teşekkür etti
  • 60 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ekim 25, 2019, 00:48:08 »
Yıllarca aynı tipte takoz gibi telefonlar çıkardı, kendi sonunu kendi hazırladı...
Sen harika bir uçurtmasın, bende senin ipinim unutmayasın...
Corolla Flame X-Pack Mds 1.5 Benzin 2023-.....
Corolla Advance Manuel 1.6 Benzin&Lpg (Zavoli) 2018-2023 (105.000 km)
Corolla Hb Sol Manuel 1.6 Benizn&Lpg (Zavoli) 2016-2018 (45.000 km)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 25, 2019, 18:36:56 »
Japonlar acayip bir millet zarar edeceklerini bile bile doğru bildiklerinden vazgeçmiyorlar.  Toyota, Avensis'in 1.6 otomatik dizelini çıkarsaydı satış rekoru kırardı, keza mazda 3 yeni harika  sky active motorunun 1.6'sını Türkiye'ye getirseydi çok satardı. Sony'nin x peria serisi bence fena değildi hatta rakiplerinden artı olarak suya ve toza dayanıklı çelik kasa da çıkarmışlardı ama aynı tasarım ve işletim sisteminde  ısrar etmeleri sonlarını hazırladı. keza doksanlı yılların sonundan iki bin beşe kadar cep telefonu sektörünü domine edip  satış rekorları kıran panasonic ( gd90, 92, 93'ü hatırlayın) ilk titreşimli, renkli ekranlı, ses kayıtlı, telefonları çıkarmıştı ama o da bildiğini okuduğundan silinip gitti. Japonları taklit eden koreliller  samsung ve lg modelleriyle Japonları sollayıp geçti.  böyle giderse eminim ki yakında hyundai ve kia yine taklit ettikleri hibrit Toyota'yı sollayıp  geçecekler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Şubat 21, 2020, 17:26:49 »
Selam;
Sony Xperia Z5'de açılış sonrası com.sonymobile.rcahandler ve benzeri bir kaç uyarı yazısı çıkıyor. Benzer bir durum yaşayan ya da bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Şubat 21, 2020, 20:32:43 »
Selam;
Sony Xperia Z5'de açılış sonrası com.sonymobile.rcahandler ve benzeri bir kaç uyarı yazısı çıkıyor. Benzer bir durum yaşayan ya da bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Hakan abi benim eski telefonum Z5 Dual sim.Herhangi bir şey çıkmıyor.Yazılımsal bir problem muhtemelen.Hard reset ile ya da orjinal rom(yazılım) ile düzelebilir belki.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Şubat 22, 2020, 14:49:27 »
Hakan abi benim eski telefonum Z5 Dual sim.Herhangi bir şey çıkmıyor.Yazılımsal bir problem muhtemelen.Hard reset ile ya da orjinal rom(yazılım) ile düzelebilir belki.
Teşekkürler Orçun. Telefonda stock yazılım mevcut. İnternetten gördüğüm kadarı ile reset atanlarda da durum değişmiyormuş. Telefonu Güvenli Modda açınca da çıkıyor iki benzer ancak farklı yazı. Bir "com.sonymobile.rcahandler", diğeri de crash... gibi bir şey. Telefonu her açıştan bir müddet sonra çıkıyor bu yazılar.
Bir yerde, facebook ile ilgili olduğu söylenmiş. Kaldırıp, kapatıp açtım, bir şey değişmedi.
Almanya'dan bir sitede, süper stamina modea geçin bir süre denmiş. Yine bir şey değişmedi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Şubat 22, 2020, 15:59:11 »
Teşekkürler Orçun. Telefonda stock yazılım mevcut. İnternetten gördüğüm kadarı ile reset atanlarda da durum değişmiyormuş. Telefonu Güvenli Modda açınca da çıkıyor iki benzer ancak farklı yazı. Bir "com.sonymobile.rcahandler", diğeri de crash... gibi bir şey. Telefonu her açıştan bir müddet sonra çıkıyor bu yazılar.
Bir yerde, facebook ile ilgili olduğu söylenmiş. Kaldırıp, kapatıp açtım, bir şey değişmedi.
Almanya'dan bir sitede, süper stamina modea geçin bir süre denmiş. Yine bir şey değişmedi.

Tam hatırlamıyorum ama belki bende yaşamış olabilirim.Fakat ne yaptığımı hatırlamıyorum.Ben orjinal rom u yükledim bir kaç kere zaten.Hard reset ile çözmüş olabilirim.

https://forum.donanimhaber.com/com-sonyericsson-crashmonitor-durdu-hatasi--127400581
Alıntı
Arkadaşlar bende z1 kulanıcısıyım bende de aynı hatayı veriyor face ve instagram açılmıyor cihaz kendini sürekli yeniden başlatıp duruyor. Bende garantisi bitmeden KVK Antalya'ya gönderdim adamlar garantili cihaza 546 tl lik fatura çıkardı sebep ANAKART arızası imiş. bende bu ücreti kabul etmedim yani çünkü telfonu sağlam olarak satsam 546 tl etmez. Bende ısparta da okuduğum için çarşıda bir teknik servis buldum 150 tl ye birtane z1 anakat buldu bakalaım onunla değiştirecek eğer bu işlemden sonrada düzelmez ise yapacak tek şey telefonu elden çıkarıp yeni çıkan nokia 5'e yönelmek. HA bu arada çözüm bulan arakaşlar mesaj atsın...

Alıntı
Sony Telefonlarda Com.sonyericsson.crashmonitor Durdu Hatası ( Çözümü )
Son zamanlarda Sony telefonlarının kullanımı sırasında ekrana gelen com.sonyericsson.crashmonitor durdu hatası ( çözümü ) çoğu insan için can sıkıcı bir durum haline gelmeye başladı. Telefonu kullananların çok fazla işlem yapmasından sonra meydana gelen bu sorun çoğu kişinin dikkatini çekmektedir. com.sonyericsson.crashmonitor durdu hatası, telefona yüklenmiş olan uygulamalardan dolayı meydana gelmektedir. Sony ve Android uygulamalara gelen son dönem güncellemeler de bu hataya sebep olmaktadır. Bu hata da telefonu kilitleyerek herhangi bir işlem yapılmasını engeller. Yazılım nedenlerinden dolayı meydana gelen com.sonyericsson.crashmonitor durdu hatasının çözümü ise kolaydır. Bu çözümler aşağıda anlatılmıştır.

İlk olarak telefonda yüklü olan facebook uygulaması telefondan kaldırılır. Bazı yabancı sitelerde com.sonyericsson.crashmonitor durdu hatasının facebook kaynaklı olduğu söylenmektedir. Bu nedenle bu uygulama ilk önce telefondan kaldırılır, daha sonra tekrar kurulur. Ancak com.sonyericsson.crashmonitor durdu hatası devam ediyor ise [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]kurulur.

İkinci çözüm yolu ise telefonun güvenli moda açılmasıdır. Kullanılan cep telefonu açık halde iken telefonun kapatma tuşuna uzun süre basılı tutulur. Ve ekrana gelen kapat tuşuna basılır. Daha sonra güvenli mod sekmesi ekrana gelir ve bu seçenek seçilir.Telefon güvenli mod ile açıldıktan sonra ayarlar menüsünden uygulamalar menüsü seçilir ve sistem işlemlerini göster seçeneğine tıklanır. Daha sonra indirilenler ve indirme yöneticisi seçeneklerindeki önbellek tamamen temizlenir.

Bu çözüm yöntemleri ile sonuç alınamadığında Sony pc companion programı indirilerek bilgisayara bağlanan telefondan yazılım onarımı seçilir.

https://www.cepkutusu.com/7965-sony-telefonlarda-comsonyericssoncrashmonitor-durdu-hatasi-cozumu-.html

Alıntı
I have had the same problem few weeks back and just uninstalled the google play service and installed it again. The error gone

bu bende de olmuştu google servisleriyle ilgili de olabilir.

Bu belki işe yarayabilir.