Gönderen Konu: Serviste sunulan bakım malzemeleri  (Okunma sayısı 1229 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Serviste sunulan bakım malzemeleri
« : Ekim 01, 2019, 22:50:42 »
Öncelikle yardım eden etmeyen herkese teşekkür.ben ilk defa toyota tercih ettim.2014 1,4d otomatik auris 10 binde araç aldım.2021e kadar garantili.merak ettiğim şu;
1-Toyota 20 bin bakımı için standart bir markamı kullanıyor, yoksa her servis kendi tercih ettiği malzemelerimi kullanıyor?
2- motor yağı, filitreler..vb gibi km bakımı için malzemeleri dışardan alıp götürebiliyormuyuz.garanti etkileniyormu?
Tekrar teşekkür.ediyorum.

Toyota Club Türkiye

Serviste sunulan bakım malzemeleri
« : Ekim 01, 2019, 22:50:42 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Ynt: Serviste sunulan bakım malzemeleri
« Yanıtla #1 : Ekim 01, 2019, 23:01:11 »
1- Her servis kendi tercih ettiği ürünü kullanması söz konusu bile değil Denso ile Toyota'nın ortak çalışması var denso tarafından toyota kutulu ve logolu filtre grubu vs üretilmekte onları kullanmaktadırlar. Fren sistemi ise Bosch ile anlaşmalılar Toyota logolu bosch satılmaktadır.

2- Büyük çoğunlukla motor yağını servis dışından getirilmesini kabul ediyorlar buda diğer markalara göre artı bir yön. Ama randevu alırken mutlaka belirtin motor yağınızı kendiniz getireceğinizi ayriyetten servisten " sarf malzeme ve hava,polen filtresi " istemezseniz fiyat daha da düşecektir. Dışarıdan temin edip kendiniz yapabilirsiniz yetkili servisten sadece yağ filtresi satın alın.
Gerisini bu aşağıda bulunan iletişim adresinden alabilirsiniz kendileri forumumuzun sponsor firmasıdır.

[attach=1]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Ynt: Serviste sunulan bakım malzemeleri
« Yanıtla #2 : Ekim 02, 2019, 11:07:17 »
Teşekkür ederim.ilginiz için.