Gönderen Konu: Aracı kilitleyince yanan lambalar  (Okunma sayısı 4855 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Aracı kilitleyince yanan lambalar
« : Ekim 01, 2019, 13:45:33 »
Arkadaşlar merhaba. 2015 1.6 advance multidrive s aracı geçtiğimiz ay satın aldım. Aracı kilitleyip açtığımda herhangi bir lamba, dörtlü vs hiçbir şey yanıp sönmüyor. Otoparkta aracımı bulurken bile zorlanıyorum. Bu modellerde mi yok bu özellik yoksa sigortalarında mı sıkıntı var anlamadım.

Toyota Club Türkiye

Aracı kilitleyince yanan lambalar
« : Ekim 01, 2019, 13:45:33 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Ynt: Aracı kilitleyince yanan lambalar
« Yanıtla #1 : Ekim 01, 2019, 14:06:04 »
Aracı kilitlerken veya kilidi açarken far,stop ve aynalardaki sinyaller yanması gerekir hepsini kontrol ettiniz mi bu üçü de mi yanmıyor ve sinyal verdiğinizde se yanıyor mu onu kontrol edin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #2 : Ekim 01, 2019, 14:08:41 »
Aracı kilitlerken veya kilidi açarken far,stop ve aynalardaki sinyaller yanması gerekir hepsini kontrol ettiniz mi bu üçü de mi yanmıyor ve sinyal verdiğinizde se yanıyor mu onu kontrol edin.

Hiçbiri yanmıyor. Normalde far, stop ve sinyaller çalışıyor. Kilitlerken yanmıyor anlamadım. Sorun ne olabilir?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 01, 2019, 14:14:50 »
Hiçbiri yanmıyor. Normalde far, stop ve sinyaller çalışıyor. Kilitlerken yanmıyor anlamadım. Sorun ne olabilir?
Touch 2 multimedya ekranınızın ayarlarında araç kilitleme esnasında flaşörlerin yanması veya kapaması için açma kapama ayarı var onu kontrol eder misiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #4 : Ekim 01, 2019, 14:24:59 »
Touch 2 multimedya ekranınızın ayarlarında araç kilitleme esnasında flaşörlerin yanması veya kapaması için açma kapama ayarı var onu kontrol eder misiniz

Bu ayar "Araç" kategorisindeki ayarların içerisinde mi acaba? Daha önce bakmıştım ama görememiştim. Tekrardan kontrol edeyim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #5 : Ekim 04, 2019, 16:05:21 »

Tekrardan merhaba. Ayarlarda öyle bir seçenek göremedim. Sorunum devam ediyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ekim 04, 2019, 21:03:17 »
Multimedianın sağ üstünde bulunan "setup" düğmesine bastığınızda, genel, ekran, ses, bluetooth seçenekleri görünür. Bu ilk sayfadır. Atta sayfa numarasının yanında ki yön tuşuna basarsanız ikinci sayfaya geçer. Orada telefon ve araç seçeneklerini görürsünüz.  Araç seçeneğine tıkladığınızda kapıların açılması, klima ayarlarının görünmesi gibi seçenekler mevcut. Yukarıda yazdığım kısmı kontrol ettiniz mi? Muhtemelen sorumunuz orada çözülecektir. Araca indiğimde olmazsa foto atarım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #7 : Ekim 07, 2019, 14:03:39 »
Multimedianın sağ üstünde bulunan "setup" düğmesine bastığınızda, genel, ekran, ses, bluetooth seçenekleri görünür. Bu ilk sayfadır. Atta sayfa numarasının yanında ki yön tuşuna basarsanız ikinci sayfaya geçer. Orada telefon ve araç seçeneklerini görürsünüz.  Araç seçeneğine tıkladığınızda kapıların açılması, klima ayarlarının görünmesi gibi seçenekler mevcut. Yukarıda yazdığım kısmı kontrol ettiniz mi? Muhtemelen sorumunuz orada çözülecektir. Araca indiğimde olmazsa foto atarım.

Erhan Bey merhaba, ilk olarak cevap için çok teşekkür ederim fakat "Araç" sekmesine tıkladığımda sayfanın içi boş geliyor. Sanırım yazılımsal bir sıkıntı mevcut. Böyle bir sorunu nasıl çözerim?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 220 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ekim 07, 2019, 14:42:13 »
Erhan Bey merhaba, ilk olarak cevap için çok teşekkür ederim fakat "Araç" sekmesine tıkladığımda sayfanın içi boş geliyor. Sanırım yazılımsal bir sıkıntı mevcut. Böyle bir sorunu nasıl çözerim?
O konuda bilgim yok. Ancak yazılımsal sorun olduğuna göre serviste yeni yazılım yükleniyor. Olmazsa servisle görüşüp yazılım güncellemesi yaptırın. Yada servis cihaza bağlayıp direkt istediğiniz özellikleri açsın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 123000
  • Model Yılı: '11
  • 25 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ekim 07, 2019, 14:58:00 »
konu ile alakasız ama yukarıda bahsedilmiş bende de corolla 2014 1.6 mds var kumandadan kapılar kilitlenip açılırken dörtlü yanıyor araç içi aydınlatma çalışıyor fakat far ve stop yanmıyor. ya benim arabada da sorun var yada farın yanması ekstra bir özellik. takıldım işin aslı bu duruma başka araba sahibi varsa aydınlatabilir mi :huh:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ekim 07, 2019, 18:48:09 »
konu ile alakasız ama yukarıda bahsedilmiş bende de corolla 2014 1.6 mds var kumandadan kapılar kilitlenip açılırken dörtlü yanıyor araç içi aydınlatma çalışıyor fakat far ve stop yanmıyor. ya benim arabada da sorun var yada farın yanması ekstra bir özellik. takıldım işin aslı bu duruma başka araba sahibi varsa aydınlatabilir mi :huh:
Kapılar açılma anında farlar neden yansınki?
Merkezi sistem veya alarm beyni sadece sinyallere enerji verir onun haricinde araçta follow mi özelliği varsa kilitlendiği zaman kısa süreliğine farları yakar diğer türlü kapılar açılp kapanırken farlar yanmaz.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 220 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ekim 07, 2019, 20:05:36 »
Tüm versiyonlarında var mı emin değilim ancak, Follow me özelliği var. Yalnız siz aracı kilitleyince değil, Kontağı kapatıp araçtan inerken sellektör kolunu kendinize çekmeniz ile çalışır.
Karşılama özelliği malesef ki yok. Sonradan modül ile yapılabilir belki