Gönderen Konu: T27 gündüz far  (Okunma sayısı 4705 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100200
  • Model Yılı: '13
  • 29 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
T27 gündüz far
« : Eylül 29, 2019, 19:38:56 »
Gündüz far yanmıyor üzerindeki kaş yanıyor ama ampül yanmıyor. Diğer tarafı yanıyor ama. Neden olabilir ampüldedr sıkıntı yok

Mesaj Birleştirildi: Eylül 29, 2019, 20:57:31
Normal led taktım yanmadı duman çıktı sonrada yanmadı ama üzerindeki kaş yanıyor. Değiştiren var mı bu farı şunu takın diyebileceğiniz led ampül var mı

Toyota Club Türkiye

T27 gündüz far
« : Eylül 29, 2019, 19:38:56 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 886 kere teşekkür edildi
Ynt: T27 gündüz far
« Yanıtla #1 : Eylül 29, 2019, 23:11:23 »
Merhaba,
Bu konu ile ilgili forumumuz da ve değişik sosyal medya platformlarında konular mevcut.Keşke LED takmadan okusaydınız.
Bu araçlara normal LEd takılamıyor maalesef sadece bir kaç marka model uyuyor.Normalde gündüz farı söndüğünde kaşların yanmaması gerek,siz duman çıktı diyorsunuz acaba duman nereden çıktı far içerisinden ise muhtemelen far içindeki devreyi yaktınız.Bunun pek çaresi yok gibi değişim olması gerekiyor.
Ancak far sökülüp uğraşacak birini bulursanız belki far içi elektronik devreyi tamir ettirebilirsiniz.
Normalde gündüz farına T20 ampul taktığınızda çalışması gerekir.
Geçmiş olsun.
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 29 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 30, 2019, 11:58:40 »
Merhaba,
Bu konu ile ilgili forumumuz da ve değişik sosyal medya platformlarında konular mevcut.Keşke LED takmadan okusaydınız.
Bu araçlara normal LEd takılamıyor maalesef sadece bir kaç marka model uyuyor.Normalde gündüz farı söndüğünde kaşların yanmaması gerek,siz duman çıktı diyorsunuz acaba duman nereden çıktı far içerisinden ise muhtemelen far içindeki devreyi yaktınız.Bunun pek çaresi yok gibi değişim olması gerekiyor.
Ancak far sökülüp uğraşacak birini bulursanız belki far içi elektronik devreyi tamir ettirebilirsiniz.
Normalde gündüz farına T20 ampul taktığınızda çalışması gerekir.
Geçmiş olsun.

Ümit bey merhaba. Led ampülden duman geldi sanırım çıkardığımda farın içindende geliyordu ve led ampülde yanıl kokusu vardı. Kaş çalışıyor ama t20ampül çalışmıyor! 

Mesaj Birleştirildi: Eylül 30, 2019, 12:00:45
Sigortası falan varmıdır ? Belki sigortası atmıştır  :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #3 : Eylül 30, 2019, 12:04:41 »
Adem bey merhaba,
Enteresan bir durum,genelde ampul olmadığında kaşlar yanmaz ama sizde tam tersi olmuş.Şunu kontrol edin daha önceden araca LED modifikasyonu yapılmış olabilir belki.Gündü far ampulune giden kablo üzerine bir parça bağlımı acaba ??
Zaten varsa bir aparat göreceksiniz.Tahminim araca piyasada decoder diye tabir edilen direnç takılı ama aracı satarken LED ampulleri söküp aldılar diye düşünüyorum.Kontrol edip bilgi verirseniz daha sıhhatli teşhiş konulabilir.
Selamlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 29 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 30, 2019, 12:19:44 »
Adem bey merhaba,
Enteresan bir durum,genelde ampul olmadığında kaşlar yanmaz ama sizde tam tersi olmuş.Şunu kontrol edin daha önceden araca LED modifikasyonu yapılmış olabilir belki.Gündü far ampulune giden kablo üzerine bir parça bağlımı acaba ??
Zaten varsa bir aparat göreceksiniz.Tahminim araca piyasada decoder diye tabir edilen direnç takılı ama aracı satarken LED ampulleri söküp aldılar diye düşünüyorum.Kontrol edip bilgi verirseniz daha sıhhatli teşhiş konulabilir.
Selamlar.

Ümit bey şöyle söleyim. Ampül takılı ama yanmıyor ampülü söktüğümde kaşta sönüyyor.  Tekrar ampülü taktığımda kaş yanıyor ama ampül yanmıyor

Mesaj Birleştirildi: Eylül 30, 2019, 12:20:28
Unutmadan söleyim elektrik aksamında herhangibir oynama ek aparat söz konusu değil

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #5 : Eylül 30, 2019, 12:51:59 »
Adem bey,
Kaşlar dediğim gibi T20 ampulle beraber çalışıyor ampulu takınca kaşların yanması normal ama ampulun hiç yanmaması enteresan.
Acaba kullanılan ampul 12V değilde 24V luk araca ait olabilirmi diye düşünüyorum.Şunu denermisiniz normal yanan taraftaki T20 ampulu yanmayan tarafa takıp deneyin sonucu görelim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 29 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Eylül 30, 2019, 14:06:39 »
Adem bey,
Kaşlar dediğim gibi T20 ampulle beraber çalışıyor ampulu takınca kaşların yanması normal ama ampulun hiç yanmaması enteresan.
Acaba kullanılan ampul 12V değilde 24V luk araca ait olabilirmi diye düşünüyorum.Şunu denermisiniz normal yanan taraftaki T20 ampulu yanmayan tarafa takıp deneyin sonucu görelim.

Enteresan olayların adamıyım heheh :saygi: ümit bey denedim sağı sola solu sağa taktım yanmayan ampül yandı. Yanan ampül yanmadı kaşlar yanıyor ikisindede. Zaten daha önce yanıyordu ben led takınca yanmamayabaşladı.

Mesaj Birleştirildi: Eylül 30, 2019, 14:07:23
Sigortası falan mı attıkı öyle bi ihtimal var mı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Eylül 30, 2019, 14:20:53 »
Enteresan olayların adamıyım heheh :saygi: ümit bey denedim sağı sola solu sağa taktım yanmayan ampül yandı. Yanan ampül yanmadı kaşlar yanıyor ikisindede. Zaten daha önce yanıyordu ben led takınca yanmamayabaşladı.

Mesaj Birleştirildi: Eylül 30, 2019, 14:07:23
Sigortası falan mı attıkı öyle bi ihtimal var mı
Ampülün bozuk olma ihtimali yokmu?
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #8 : Eylül 30, 2019, 14:29:21 »
Enteresan bir durum gerçekten sistemin sigortası parklarda sanıyorum,sanıyrum diyorum hiç sigortasın attırmadım daha önce :)
Birde LED taktığınız tarafın T20 ampul soketini kontrol edin içeride kısa devre olmasın,aklımada başka bir şey gelmiyor.
Gözden geçirmekte fayda var.T20 iki devreli bir ampul peki aracı park lambası yanan pozisyona aldığınızda durum ne vaziyette.Park lambaları pozisyonunda sadece 5W olarak çalışması gerekir onu denedinizmi ???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 29 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Eylül 30, 2019, 14:30:26 »
Ampülün bozuk olma ihtimali yokmu?
ümit bey hoş geldiniz. Dediğim gibi ampülleri yer değiştirdim taktım yanmayan ampül yandı. Bozuk olsa yanmazdı. Diğer taraftan yanan ampül ise yanmadı. Ampül bozul değil

Mesaj Birleştirildi: Eylül 30, 2019, 14:33:33
Enteresan bir durum gerçekten sistemin sigortası parklarda sanıyorum,sanıyrum diyorum hiç sigortasın attırmadım daha önce :)
Birde LED taktığınız tarafın T20 ampul soketini kontrol edin içeride kısa devre olmasın,aklımada başka bir şey gelmiyor.
Gözden geçirmekte fayda var.T20 iki devreli bir ampul peki aracı park lambası yanan pozisyona aldığınızda durum ne vaziyette.Park lambaları pozisyonunda sadece 5W olarak çalışması gerekir onu denedinizmi ???
Baktım ama sokette herhangibir anormallik yok. Parka aldığımda ise sol taraf parkve kaş yanıyor ama sağ tarafta sadece kaş yanıyor. Sigortasuna nerden erişebilirim sigorta kutusu nerde bu arabanın  ::)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #10 : Eylül 30, 2019, 18:46:52 »
@Ahmet Güve (8047)  ne diyorsun bu konuda hocam ??

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3398 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ekim 01, 2019, 09:08:33 »
@Ahmet Güve (8047)  ne diyorsun bu konuda hocam ??

Devre bozulur iken,
Sanki transistor bir kisim elektrigi geciriyor ve gunduz farinin yandigini dusunup, kas'i yakiyor gibi.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 29 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ekim 02, 2019, 13:47:46 »
Devre bozulur iken,
Sanki transistor bir kisim elektrigi geciriyor ve gunduz farinin yandigini dusunup, kas'i yakiyor gibi.

ahmet bey diğer tarafın ampülüde yanmıyor artık. sadece gündüz farda ilk önce bozuk olanın kaşı yanıyor..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ocak 01, 2020, 23:24:47 »
merhaba, 1 hafta önce 2012 model 1.6 avensis elegant extra aldım. "Far kaşı" olan ilk arabam bu. farların üzerindeki "kaş"ları bi' türlü yakamadım.
farlarla ilgili kolu döndürürken bi' konumda kaşlar anlık yanıp sönüyor. kaşların yanıp söndüğü o konumda farlarda yanan(çalışan) herhangi bir ampül de yok.
ben mi yakamıyorum bu kaşları yoksa kolda bir arıza mı var bilemedim.

rica etsem kaşları yakacak olan kol konumunun hangisi olduğunu söyler misiniz? yoksa parkları veya kısa/uzun farları yaktığımızda kaşlar da otomatik olarak yanıyor mu? Ön ve arka sisleri yakamadığımı da eklemek istiyorum :)

Araba çalışır vaziyette iken el frenini indirdiğinizde gündüz farı ve kaşlar otomatik yanar ve siz aracı stop edene kadarda yolculuk boyunca yanmaya devam eder.Ayrıyeten soldaki far kolunu autonun üstündeki kademeye getirdiğinizdede yanar.Sis farlarıda kısa farlar yanarken far kolunun üzerindeki çevirmeli koldan bir defa çevirirseniz önler bir defa daha ileriye çevirirseniz arkalarda devreye girer. (arkada tek tarafta ampül vardır ve tek yanar.)
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ocak 17, 2021, 02:33:39 »
Gündüz far yanmıyor üzerindeki kaş yanıyor ama ampül yanmıyor. Diğer tarafı yanıyor ama. Neden olabilir ampüldedr sıkıntı yok

Mesaj Birleştirildi: Eylül 29, 2019, 20:57:31
Normal led taktım yanmadı duman çıktı sonrada yanmadı ama üzerindeki kaş yanıyor. Değiştiren var mı bu farı şunu takın diyebileceğiniz led ampül var mı

Aynı sorun bende de var suan sorunu çözdünüz öü acaba

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 29 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Ocak 27, 2021, 17:25:56 »
Merhabalar aynı sorun bendede var sol taraf yanıyor sağ tarafın ampul takınca kaş yanıyor ama ampul yanmıyor değişiyorum ampulleri aynı sağ kaş yanıyor ama ampul yanmıyor ampuller photon ..
Bilen arkadaşlardan yardım lütfen
Taktığım ampul bu
Photon T20 Led 21/5W Can-Bus Exclusive Serisi PH7215 EX

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #16 : Ocak 27, 2021, 23:56:48 »
Merhabalar aynı sorun bendede var sol taraf yanıyor sağ tarafın ampul takınca kaş yanıyor ama ampul yanmıyor değişiyorum ampulleri aynı sağ kaş yanıyor ama ampul yanmıyor ampuller photon ..
Bilen arkadaşlardan yardım lütfen
Taktığım ampul bu
Photon T20 Led 21/5W Can-Bus Exclusive Serisi PH7215 EX

Photonlarda extra direnç takılımı ??? Direnç olmadan ledler yanmaz resimdeki dirençlerden alıp bağlantısını yapmanız lazım.

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 29 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Ocak 28, 2021, 07:46:56 »
Photonlarda extra direnç takılımı ??? Direnç olmadan ledler yanmaz resimdeki dirençlerden alıp bağlantısını yapmanız lazım.
Cavit bey isimlerini yada kodlarını yazarsanız daha iyi olur yada hepsi aynı mı bu drenç lerin keşke tam bağlantı ayrıntısını yada video şeklinde keşke atabilseniz ve isim ve yada kodlarını atarsanız saygılar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #18 : Ocak 28, 2021, 11:16:08 »
Sadettin bey eger aldığınız yer photon resmi satıcısı ise ilk önce kendileri ile  irtibata geçip arıza giderici modül istiyorum derseniz gönderirler.Egerki aldığınız satıcı farklı ise bu modül (direnç) n11.comda bir aralar satıştaydı fakat uzun süredir satışa kapalı.Satışta bulabildiğim bu site var buradan temin edebilirsiniz.Montaj bağlantıları attığım resimde gözüküyor forumdada aratırsanız bağlantı şekilleri için konu açıldı.
https://umutotoyedekparca.com/urun/9204-photon-t20-p215w-canbus-ariza-aparati

Edit:Montaj resimleri burada
https://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=84370.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Haziran 07, 2021, 23:35:41 »
Herkese mrblar. Arkadasim hediye olarak gunduz farlari icin led almis takma konusunda israr edince takalim dedim. Taktik fakat yanmadi daha sonra calisir halde olan ampulleri taktik onlarda yanmadi. Suan gunduz fari ve kaşlar yanmiyor. Araci ilk calistirdigimda kaşlar 1 sn sure ile yanip sonuyor. Ankara’da bi kac tane elektrikci cozum bulamadi. Kiymetli tavsiyelerinize ihtiyacim var.
:))