Gönderen Konu: Debriyaj + fren = stop  (Okunma sayısı 6921 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Debriyaj + fren = stop
« : Eylül 28, 2019, 00:03:06 »
Merhaba arkadaşlar bende 2010 model 1.33 Auris var aracım benzindede LPG dede ara ara her zaman değil özellikle arıza lambası sesi çok ötmeye başladığında debriyaj + fren yapınca stop ediyor arabanın kelebek bogazını temizlettim 2 defa LPG filtre ve enjektörleride temizlettim ara bu arızayı yapınca kendini benzine alıyor geri LPG ye geçmeye çalışıyor bilgisayara bağlattıgımda ara ara farklı çok gördügümde sistem fakir arızası ile karşılaşıyorum ama dediğim gibi aracım bu arızayı lpgdede yapıyor benzindede ister istemez araba stop ettiğinde fren sertleşiyor direksiyon dönmiyecek kadar sertleşiyor kaza atlattım 1 kaç defa artık binmeye korkar oldum araç ronaltide de dalgalanma oluyor özellikle far yandıgında yada klima açıksa tak tak rolanti düşükken ses çıkartıyor vuruyor gibi sorular karışık oldu biraz eğer  bilen arkadaş varsa cvplarsa sevinirim şimdiden hayırlı sürüşler herkese ...

Toyota Club Türkiye

Debriyaj + fren = stop
« : Eylül 28, 2019, 00:03:06 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Debriyaj + fren = stop
« Yanıtla #1 : Eylül 28, 2019, 01:30:38 »
LPG enjektörlerinin dibinden hava alıyordur, rolantide hava fazla gelince devri koruyamıyor stop ediyor aynı zamanda LPG ayarıda düzgün olmadığı için benzin değerlerinide bozmuş gibi,öncelikle LPG enjektörlerini kontrol ettirin daha sonra iyi bir yol (afr) ayarı yaptırın herşey düzelir,bide LPG sistemi hangi marka kaç yıllık onlarında bilgisini yazarsanız daha net olur.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #2 : Eylül 28, 2019, 09:07:19 »
LPG  markası mgs 5 yıl olmuş takılalı LPG filtresini yeni taktırdım lpg enjektör temizleyici kattırdım würt ün gaz ayarıda yaptırdım olmazsa enjöktörleri değiştirecem ama ben başka birşeyler var LPG ama benzinde LPG ye almadan dur kalk 500 km yaptım gene yapıyor anlamadım bir türlü

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Eylül 28, 2019, 09:09:30 »
Eğer ihtiyaç fazlası hava boğaz kelebeği üzerinden değilde başka yerden motora girerse benzin LPG farketmez stop eder çünkü kaçak var araç ne yapsın.

Mesaj Birleştirildi: Eylül 28, 2019, 09:11:27
Ayriyeten vakum hortumu vs hava çeken tüm hortumları kontrol edin fren ana merkezinde vakum hortumu var eğer kaçak varsa yine boşa alınca stop eder ve fren taş gibi olur es geçmeyin kontrol ettirin.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #4 : Eylül 28, 2019, 09:29:43 »
Bak bunu söylediğin iyi oldu ben fren ana merkezi değiştirdim boch orijinal taktırdım onu değiştirdikten sonra bu başladı ben bunu bir kontrol ettirim aynen fren stop edince taş gibi oluyor durmak bilmiyor zor duruyor direksiyon da gidiyor oda sertleşiyor dönmek bilmiyor ben söylediklerini kontrol ettirim çok sağol bilgilerin için teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Eylül 28, 2019, 09:54:51 »
Fren merkezi her ne sebebten olursa olsun havayı tutmuyorsa hem fren az tutar hemde araç rolanti anındayken frene basınca stop eder çünkü hava tutmadığı için vakumdan aşırı hava çeker ve motora yük biner rolantide bu yükü karşılamazsa stop eder ve fren taş gibi olur,normal sağlıklı sistemde stop etseniz dahi üç defa basmaya izin verir sonrasında şişer zaten aşırı fren kullanmanın yakıtı artırmasını sebebide motordan hava çektiği için anlık yakıt artışı olur ama siz bunu hissetmezsiniz rolanti motoru sağlıklı sistemde onu telafi eder stop ettirmez onun için her zaman rampa inişlerinde viteste inmek ve kompresyon yaptırmak önem arz eder viteste inmek aynı zamanda cut-of sistemini devreye aldığından yakıt göndermeyi keser her yönlü tasarruf yaptırır devir yüksek'ken fren daha iyi tutar.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Araç: 4runner
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '99
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 20, 2020, 12:39:53 »
Merhaba arkadaşlar bende 2010 model 1.33 Auris var aracım benzindede LPG dede ara ara her zaman değil özellikle arıza lambası sesi çok ötmeye başladığında debriyaj + fren yapınca stop ediyor arabanın kelebek bogazını temizlettim 2 defa LPG filtre ve enjektörleride temizlettim ara bu arızayı yapınca kendini benzine alıyor geri LPG ye geçmeye çalışıyor bilgisayara bağlattıgımda ara ara farklı çok gördügümde sistem fakir arızası ile karşılaşıyorum ama dediğim gibi aracım bu arızayı lpgdede yapıyor benzindede ister istemez araba stop ettiğinde fren sertleşiyor direksiyon dönmiyecek kadar sertleşiyor kaza atlattım 1 kaç defa artık binmeye korkar oldum araç ronaltide de dalgalanma oluyor özellikle far yandıgında yada klima açıksa tak tak rolanti düşükken ses çıkartıyor vuruyor gibi sorular karışık oldu biraz eğer  bilen arkadaş varsa cvplarsa sevinirim şimdiden hayırlı sürüşler herkese ...

Lovato da benzer sorunu 9.yilinda polo da yaşamaya başladım, vw ci lpgciye, LPGci vw ne pasladi. Deneyimli olduğunu bildiğim yaşlıca Lovato bayii var, İvedikte İhsan Usta ona götürdüm karışım fakir/zengin(tam hatırlamıyorum)görünüyor dedi -10tolerans verdi sorunum çözüldü. Sebebi de boğaz kelebeği eskisi kadar görevini yerine getirmiyormus ondan dedi.
https://*****/*****