Gönderen Konu: Toyota'nın faiz indirimine katılmaması  (Okunma sayısı 3836 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 850
  • Model Yılı: '20
  • 4 kere teşekkür etti
  • 57 kere teşekkür edildi
Toyota'nın faiz indirimine katılmaması
« : Eylül 27, 2019, 20:50:55 »
3 kamu bankasının yerli üretim araçlar için başlattığı düşük faizli taşıt kredisi paketine Fiat, Renault, Hyundai ve Honda gibi firmalar katılırken malesef Toyota katılmamış. Bu konu hakkında bir bilgi de yok. Böyle bir konuda neden Toyota anlaşmaya dahil olmadı?

Toyota Club Türkiye

Toyota'nın faiz indirimine katılmaması
« : Eylül 27, 2019, 20:50:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 50000
  • Model Yılı: '19
  • 11 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota'nın faiz indirimine katılmaması
« Yanıtla #1 : Eylül 27, 2019, 20:58:04 »
Kesin olmamakla birlikte edindiğim bir bilgiye göre Toyota kendi bünyesinde yani Alj Finans olarak 0.99 oranla bir kampanya yapacak bu nedenle katılmamış.
Toyota Corolla 1.6 Vision 2019

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Eylül 27, 2019, 21:11:24 »
Kesin olmamakla birlikte edindiğim bir bilgiye göre Toyota kendi bünyesinde yani Alj Finans olarak 0.99 oranla bir kampanya yapacak bu nedenle katılmamış.

Tüm rakiplerin buna Honda da dahil bir şekilde bu anlaşmaya katılmış 0.49-0.69 dan kredi ile araç satacak ama sen ben 0.99 faiz ile kampanya yaptım diyeceksin. Çok mantıklı gelmiyor bana.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 50000
  • Model Yılı: '19
  • 11 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 27, 2019, 21:23:34 »
Tüm rakiplerin buna Honda da dahil bir şekilde bu anlaşmaya katılmış 0.49-0.69 dan kredi ile araç satacak ama sen ben 0.99 faiz ile kampanya yaptım diyeceksin. Çok mantıklı gelmiyor bana.

Orası öyle ama her arabada kampanya yok, modeller sınırlı. Mesela hyundai sadece i10 ve i20 modelleriyle bu kampanyaya katılacak. Ayrıca diğer markalar sıfır araçlar için sadece bu kampanyaya katılacakken toyota kendi bünyesindeki faizi indirerek 2. el piyasasını hareketlendirebilir. 2. El araç için 0.99 kredi bulmak imkansız.
Toyota Corolla 1.6 Vision 2019

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 327000
  • Model Yılı: '01
  • 42 kere teşekkür etti
  • 51 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 27, 2019, 21:32:08 »
Krediyle,borçla araba alanın aklına yanarım.(Bir kere de benim yapmışlığım var eskiden :).Evi anlarım, evliliği anlarım model seçme şansın yok sayılır,ama her paraya araba var. Bence 70000 tlye krediyle bankayla cebelleşik araba alacağına git 25-35 binlik araca göğsünü gere gere bin, 3-5 bin liraya da tatilini yap Türkiye turu at borca takside kafa yorma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Eylül 27, 2019, 22:02:42 »
Krediyle,borçla araba alanın aklına yanarım.(Bir kere de benim yapmışlığım var eskiden :).Evi anlarım, evliliği anlarım model seçme şansın yok sayılır,ama her paraya araba var. Bence 70000 tlye krediyle bankayla cebelleşik araba alacağına git 25-35 binlik araca göğsünü gere gere bin, 3-5 bin liraya da tatilini yap Türkiye turu at borca takside kafa yorma
Baki bey size katılıyorum 😊
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Eylül 28, 2019, 23:25:15 »
Böyle bir mesaj geldi, yeni Toyota düşünenlere duyurulur ☺️

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Eylül 29, 2019, 10:53:35 »
Bu kampanya sanıldığı kadar cazip değil. Araştırın görürsünüz. Bankalar zarar edecek. Bu zararı ev ve araba almayan benim gibi kişeler de ödeyecek.
Ben tüccar değil, eğitimciyim (Mahmut Hoca).

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Eylül 29, 2019, 11:54:10 »
Bu kampanya sanıldığı kadar cazip değil. Araştırın görürsünüz. Bankalar zarar edecek. Bu zararı ev ve araba almayan benim gibi kişeler de ödeyecek.

Hem cazip olmayıp hem bankalar nasıl zarar ediyor anlamadım. Biraz açar mısınız

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 10 kere teşekkür etti
Ynt: Toyota\\\'nın faiz indirimine katılmaması
« Yanıtla #9 : Eylül 29, 2019, 12:11:08 »
toyota nın sitesini inceledim yalnızca corolla ve c-hr modelleri için geçerli.
kampanyanın detaylarını bayilere giderek öğrenebiliriz sitede pek net bilgi yok

Mesaj Birleştirildi: Eylül 29, 2019, 12:12:04
İlgili kampanya Toyota Finans sistemi kapsamında 2019 model Corolla 1.6 Flame, Corolla 1.6 Flame X-Pack, Corolla 1.6 Flame Multidrive S, Corolla 1.6 Flame X-Pack Multidrive S, Corolla 1.6 Passion Multidrive S, Corolla 1.6 Passion X-Pack Multidrive S, Corolla 1.8 Hybrid Flame e-CVT, Corolla 1.8 Hybrid Flame X-Pack e-CVT, Corolla 1.8 Hybrid Passion e-CVT, Corolla 1.8 Hybrid Passion X-Pack e-CVT ve 2019 model Toyota C-HR için Ziraat Katılım Bankası tarafından sunulan 40.000 TL finansman tutarı, %0 kâr oranı ve 12 ay vadede, aylık toplam maliyet oranı % 0,0814, efektif yıllık maliyet oranı % 0,9773 ve tahsis ücreti 210,00 TL (BSMV dahil) ödeme seçenekleri ile geçerlidir. Kampanyada belirtilen finansman koşulları, anlaşmalı finans kuruluşunun belirlediği şartlarda geçerli olup, finans kuruluşu finansman sağlayıp sağlamamak konusunda serbesttir. Finans kuruluşunun, başvuruyu reddetmesi ve finansman sağlamamasından Toyota Finans ve Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. sorumlu değildir. Tahsis ücreti, finansman sağlanması için bir kereye mahsus, kullandırılan kredi tutarının binde beşi olacak şekilde sınırlandırılmıştır. Yukarıdaki görsel, kampanya koşulları belirtilen modelden farklılık gösterebilir. Kampanya 31/10/2019 tarihine kadar geçerli olup, stoklarla sınırlıdır. Ödeme seçenekleri ve ayrıntılı bilgi Toyota Plazalar ve toyota.com.tr’de.

Mesaj Birleştirildi: Eylül 29, 2019, 12:12:58
aylık toplam maliyet oranı % 0,0814, efektif yıllık maliyet oranı % 0,9773 ve tahsis ücreti 210,00 TL (BSMV dahil) ödeme seçenekleri ile geçerlidir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Eylül 29, 2019, 12:51:15 »
@Onur Ekmekçi (47603) sizin bahsettiğiniz Toyota'nın kendi bünyesinde yaptığı kampanya devletin teşvik verdiği ile farklı diğer 3 firmanın anlaşma sağladı imza attığı kampanya,toyatanın yaptığıda güzel bir kampanya ikiside piyasayı canlandırır yalnız bu kampanya sonrası üreticiler fiyatları en az 10 bin yukarı çekebilir,her ne olursa olsun cepte en az %70 peşinat yoksa şu ortamda krediyle faizle araç alınmaz.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Eylül 29, 2019, 13:01:44 »
@Onur Ekmekçi (47603) sizin bahsettiğiniz Toyota'nın kendi bünyesinde yaptığı kampanya devletin teşvik verdiği ile farklı diğer 3 firmanın anlaşma sağladı imza attığı kampanya,toyatanın yaptığıda güzel bir kampanya ikiside piyasayı canlandırır yalnız bu kampanya sonrası üreticiler fiyatları en az 10 bin yukarı çekebilir,her ne olursa olsun cepte en az %70 peşinat yoksa şu ortamda krediyle faizle araç alınmaz.
Katılıyorum, biz erkekler arabaları seviyoruz meraklıyız ancak krediyle faizle araç almak bana hiç mantıklı gelmiyor sizin dediginiz gibi. Düşük modele binerim gerekirse hiç binmem arabaya ancak kredi çekip araç almam. Ev için durum farklı ancak araba için sizin gibi düşünüyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 100 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Eylül 30, 2019, 22:16:24 »
Hem cazip olmayıp hem bankalar nasıl zarar ediyor anlamadım. Biraz açar mısınız
Firmalar var olan ekonomik konjonktür gereği zam yapamadıkları için (Bu fiyatlara bir de zam yapılırsa hiç satamazlar), devlet olarak bir nebze olsun firmaların zararlarını yüklenmiş olacağız. Firmalar zam yapacak.Ya da fiyatları liste fiyatlarına güncelleyecek. Yapılan zam bu düşük faiz denilen sistemle devlet tarafından karşılanacak. Üstelik her modele de yansımayacak.
Şu anda satışta olan araçlarda bayiiler liste fiyatı üzerinden zaten indirim uyguluyor. Uygulanan indirimden sonra da faizi yüksek de olsa kredi kullanılabiliyor. 50 000 kredi çektiğimizi var sayalım. Renaultta faiz oranı 0,69 diye biliyorum. Ziraatin şu anki faiz oranı 1,25 (İNG 1,29 İş bankası 1,28 gibi). Buda 50 bini 36 ayda 65 bin geri ödeyeceksiniz demektir. Faiz 0,69 olursa, 58 bin ödeyeceksiniz anlamına gelir(0,49 lursa 55 bin 500 TL yapar)  Arada ki 7000 TL lik farkı bayiilerin çoğu kendi finansmanını kullanırsanız zaten 1-2 bin TL farkla karşılıyor(Pazarlık yapabiliyorsunuz). 160-170 bin TL lik bir aracı alırken kaç TL cebinizde kalmalı ki karlı olsun siz cevaplayın? 1-2 bin TL abartıldığı kadar çok büyük bir meblağ mıdır?
Eğer bayiiler fiyat belirlemede özgür olursa (Ki sanmıyorum) ,yani kendi indirimlerinden sonra bu düşük krediyi tüketicilerin kullanmasını sağlayabilirlerse dişe tırnağa dokunur bir indirimden söz edilebilir. Kaldı ki araç bedeli sınırı mı 120 bin? Yoksa kredi miktarı sınırı mı? Hala muallakta. Farklı faklı haberler okuyoruz. Bekleyip göreceğiz bakalım. Yarın öbür gün tüm şartlar belli olur.
Ben tüccar değil, eğitimciyim (Mahmut Hoca).

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 51 kere teşekkür etti
  • 149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ekim 02, 2019, 09:36:35 »
Kampanyaya Toyota ve Mercedes te katılmış.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ekim 02, 2019, 12:09:12 »
sorun kampanya olup olmaması değil sorun araçların pahalı olması.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ekim 02, 2019, 13:39:47 »
ayrıca sorun markaya ait her aracın değil sadece ülkemizde üretilen araçları kapsaması.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Ekim 03, 2019, 07:11:48 »
sorun kampanya olup olmaması değil sorun araçların pahalı olması.
Araçlar normalde pahalı değil ki üzerine tonla vergi ekleniyor.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ekim 03, 2019, 09:53:24 »
Sorun paranız değersiz olması, değeri yüksek üretilen ürünlerin az olması.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Ekim 03, 2019, 11:55:25 »
Sorun paranız değersiz olması, değeri yüksek üretilen ürünlerin az olması.
Evet mutlu bey bu konuda haklısınız, malesef diyorum çünkü ülkem adına üzülüyorum, Gürcistan bile bizden iyi durumda daha geçtiğimiz yıllarda 1 lari 0.75 tl gibiyken bugün 1.90 TL ediyor bukadar kötü olduk.
TOYOTA CORONA 3S FE