Gönderen Konu: Otomatik Anten Montajı Hk.  (Okunma sayısı 1854 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '01
  • 73 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
Otomatik Anten Montajı Hk.
« : Eylül 27, 2019, 17:22:23 »
Herkese merhabalar,

Forumda çok aradım ama bir türlü bulamadım.
Aracıma otomatik anten takmayı düşünüyorum. Aramızda deneyen kimse oldu mu acaba? Mevcut antene göre performansı nasıldır? Kaportada delik açma vs gibi bir işleme girileceğinden bir fikir almak istedim.

Aracın üzerine orjinal haricinde bir şeyler yapmayı pek sevmem ama anteni sürekli olarak aç kapat can sıkıcı bir durum oluyor bir de anten üzerindeki kir elinize siyah şekilde geçince iyice sinir bozucu oluyor bu sebepten dolayı otomatik anten takmayı düşündüm.
Toyota Corolla 2001 1.6 SPC AT  (2019-.......)
Toyota Corolla 2000 1.6 XEİ SW  (2012-2019)

Toyota Club Türkiye

Otomatik Anten Montajı Hk.
« : Eylül 27, 2019, 17:22:23 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
Ynt: Otomatik Anten Montajı Hk.
« Yanıtla #1 : Eylül 27, 2019, 19:05:57 »
Otomatik anten dikey olduğu için yayın performansı daha iyidir tabi radyo alıcısıda kaliteli ise. Anten için arka bagajın sağ yada sol tarafa delik açmak lazım orjinalci iseniz tavsiye etmem. Bende radyo dinlemeyi çok severim yayın olduğu zaman harici müzik kaynağı kullanmam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 289500
  • Model Yılı: '01
  • 2 kere teşekkür etti
  • 24 kere teşekkür edildi
Ynt: Otomatik Anten Montajı Hk.
« Yanıtla #2 : Eylül 27, 2019, 20:47:23 »
Otomatik anten montajı kolay bir iş. Esas sıkıntı kaportada delik açmak ve antenin sabitlenmesi. Sadece anten için değil, antenden giren suyun tahliyesi için de alt tarafa bir delik daha açmak gerekiyor. Ayrıca açtığınız tahliye deliği için de iki tarafı contalı bir aparat uydurmanız veya çıkmacılardan bulmanız lazım. Kaporta deliğinden sonra anten montajı için de uygun bir yer olması lazım çünkü anteni sabitlemek gerekiyor. İnternetten otomatik anten görsellerine bakın, eğer aracınızda montaj yapılacak bir alan yoksa yine kaynak, kesme biçme işleri gerekebilir. Ayrıca tüm işlem yapılan alanın paslanma/çürümeye karşı boyanması gerekiyor.

İnternetten alacağınız otomatik anten, kapanışta ve açılışta ses yapar, arada temizlemeniz, sıvı gres kullanmanız lazım. Çin malı olan 80-100 TL bandındaki antenlerin ömrü 2-3 yıl gidiyor. Anteni açık unutup makineli araç yıkamaya girerseniz geçmiş olsun. Yeni anten lazım. Anteni açık unutup sarmaşıklı bir yere geri geri girerseniz yine geçmiş olsun, söküp baştan sonra düzeltmeniz lazım.  :D Son kısım geçen ay başıma geldi. Gerçi iyi oldu bahaneyle komple söküp temizleyerek çalışmasındaki bir problemi de çözüp geri takmıştım.

Tüm bunların yanında otomatik anten güzeldir, insanlar görünce bakar, sorar, şaşırır.  :) Size de uğraşacak iş çıkar canınız sıkılmaz arada.  :P
Beyaz Guzu - 35 TGN 58
Küheylan - 61 KD 626