Gönderen Konu: Aldığım Aksesuarlar  (Okunma sayısı 3987 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 5 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Aldığım Aksesuarlar
« : Eylül 26, 2019, 09:12:49 »
Arkadaşlar merhaba, Vision paket aracıma aldığım bazı aksesuarları paylaşmak isterim, düşünen veya alacak arkadaşlar var ise belki fikir olur;

Bagaj Havuzu YPS - 119 TL - Ücretsiz Kargo - Araç ile birebir uyumlu, firmanın asıl işi bagaj havuzu imiş.
https://www.bagajhavuzu.com/corolla-sedan-2019-2019-bagaj-havuzu

3D Paspas - 95 TL - Ücretsiz Kargo - Şoför tarafı klipsli ve hiç sıkıntısız oturuyor, dün geldi ve araca uyguladım ilk izlenimlerin gayet yeterli bence, halı değilde kauçuk arayanlar için uygun olabilir.

https://urun.n11.com/3d-oto-paspas/toyota-corolla-2019-model-araca-ozel-3d-havuzlu-5li-paspas-seti-P362195440

Mıknatıslı ve Dönebilen Telfon Tutcağı - 19,60 TL - Ücretsiz Kargo - Malumunuz araçta hava deliklerine telefon tutacağı uygulama şansımız yok bende bunu alarak çözmek istedim. Ekran üstüne uyguladım henüz sürüş sırasında deneme fırsatım olmadı. Paketin içerisinde 2 tane çift taraflı bant (1 i yedek) aynı şekilde telefona yapıştırmak amacı ile de 2 tane 3M çift taraflı bantlı mıknatıs (1 i yine yedek) geliyor.

https://urun.n11.com/telefon-tutucu/arac-gogsu-manyetik-miknatisli-universal-telefon-tutucu-tutacagi-P374537330

Şu an uygun fiyata den getirebilirsem bir de 15 lik lastikleri 16 veya 17 lik jant-lastik takımı ile değiştirmek istiyorum. şu an aklımda olan CMS 822 modeli var ancak bu jant şu an üretilmediği için her rengi kolay bulunmuyor, gri rengini arıyorum ancak her yerde siyahlı olan modeli var.

Aracım Elmas Gümüş Gri renginde sizce siyahlı model mi yoksa gri rengi model mi aracın rengine daha uygun olur.

Daha farklı, işlevsel aksesuar önerileriniz var ise paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar :)

Toyota Club Türkiye

Aldığım Aksesuarlar
« : Eylül 26, 2019, 09:12:49 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Ynt: Aldığım Aksesuarlar
« Yanıtla #1 : Eylül 26, 2019, 12:43:45 »
Hayırlı olsun. Araç daha yeni olduğundan aksesuarlar da pek ortalıkta yok.
Aracın rengini düşünürsek gri renge siyah jantı ben de yakıştıramıyorum. O nedenle bekleyip gri jant almanız daha mantıklı. Jant konusunda da orjinalden şaşmamanızı öneririm. Benim aracım da kar beyazı ve Mazdamdan kalan 16" siyah jantları kullanacağım. Bir tek bilezik gerekiyor, bijon ölçüleri aynı. Siz de orjinal mazda jantlarını değerlendirebilirsiniz. Orjinal Toyota jantlarına göre çok daha uygun oluyor.

Aliexpress'te aksesuarlar yavaş yavaş çıkmaya başladı. Şu sis farı olayını çözmek ve önde iki yandaki siyah C leri krom yapmak gerek. Bir de multimedya öncelik.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 6000
  • Model Yılı: '19
  • 13 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 26, 2019, 15:24:27 »
merhaba

flame paket aracımdaki jantları değiştirdim.
orjınalle takas yaptım.
satılmadıysa arayıp sorun isterseniz ıst.maltepe gulsuyunda lastikçi remzi kılıç diye bir magaza.
Hybrid Corolla flame 2019

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 5 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 27, 2019, 13:51:55 »
merhaba

flame paket aracımdaki jantları değiştirdim.
orjınalle takas yaptım.
satılmadıysa arayıp sorun isterseniz ıst.maltepe gulsuyunda lastikçi remzi kılıç diye bir magaza.

Teşekkürler arayıp sorayım sağolun.

Ekleme: Hocam aradım satıldı dediler, keşke denk gelseydi kısmet değilmiş.

Mesaj Birleştirildi: Eylül 27, 2019, 18:06:47
Hayırlı olsun. Araç daha yeni olduğundan aksesuarlar da pek ortalıkta yok.
Aracın rengini düşünürsek gri renge siyah jantı ben de yakıştıramıyorum. O nedenle bekleyip gri jant almanız daha mantıklı. Jant konusunda da orjinalden şaşmamanızı öneririm. Benim aracım da kar beyazı ve Mazdamdan kalan 16" siyah jantları kullanacağım. Bir tek bilezik gerekiyor, bijon ölçüleri aynı. Siz de orjinal mazda jantlarını değerlendirebilirsiniz. Orjinal Toyota jantlarına göre çok daha uygun oluyor.

Aliexpress'te aksesuarlar yavaş yavaş çıkmaya başladı. Şu sis farı olayını çözmek ve önde iki yandaki siyah C leri krom yapmak gerek. Bir de multimedya öncelik.

Teşekkür edwrim hocam, dediğiniz gibi sis farını görsellik açısından bende yaptırmak istiyorum, çözüm ve maliyet hakkında bilginiz var mıdır nasıl yapabiliriz.

Bir de iki candaki siyah C leri demişsiniz bu alanlar tam olarak neresi resim üzerinden gösterme şansınız var mıdır, yaklaşık maliyeti hakkında bilginiz var ise paylaşabilir misiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 9500
  • 16 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 30, 2019, 23:03:46 »
Iyi akşamlar Cenk bey. Almış olduğunuz paspaslarin arka tarafı için şaft üstünü tam olarak kapatmaktamidir?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 5 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 02, 2019, 13:52:12 »
Iyi akşamlar Cenk bey. Almış olduğunuz paspaslarin arka tarafı için şaft üstünü tam olarak kapatmaktamidir?

Merhaba Semih Bey evet şaft üstünü kapattı arkada kimse oturmadığı için oturma durumunda açılır mı bilmiyorum ama serdiğimde herhangi bir açıklık kalmadı zaten sağ taraftaki paspasın devamı şkelinde yapmışlar ayrı bir parça olarak değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 9500
  • 16 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ekim 02, 2019, 19:58:43 »
Vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederim Cenk Bey. Iyi akşamlar.