Gönderen Konu: t27 lpg el freni  (Okunma sayısı 1906 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '12
t27 lpg el freni
« : Eylül 26, 2019, 00:34:27 »
arkadaslar 2012 t27 kasa aracjjj yeni aldim aracta brc squent32 sistem lpg mevcut daha yeni takilmis. arastirdigim kadariyla zamanla bu araclarda lpg kaynakli elektronik park freni arizasi meydans geliyor  o da lpg ayari ile alakali bildigim kadarilya bunun sebebi de lpg ,elektrigini bu sistemden aldiklarindan dolayi diye acikama yapanlara denk geldim.sayet bu problem elektrigin ordan alinmasindan kaynakli ise bhnu nasil cozebilirim ilerde sikinti yasamamak icin bana bir onerjjiz var mi akil almak fkir almak istiyorum

Toyota Club Türkiye

t27 lpg el freni
« : Eylül 26, 2019, 00:34:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
Ynt: t27 lpg el freni
« Yanıtla #1 : Eylül 26, 2019, 00:44:24 »
Merhabalar,
Öncelikle aracınız hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.
El freni ve VSC arızasının elektrik sistemi ile alakası yok.Sadece zengin/fakir karışımla alakalı.
LPG ayarınız iyi yapılmışsa sorun yaşamazsınız,sorun olursa da, ki arkadaşlar genelde yaşıyor,sistemin uygun ayarı ile sorun ortadan kalkıyor.
Selamlar.
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '12
« Yanıtla #2 : Eylül 26, 2019, 01:01:39 »
tesekkur ederim umit abi evet genelde bu sorunu yasayanlar kalibrasyondan dogan sikintidan dolayi yasiyorlar  ben uzun yillardir lpg li arac kullaniyorum malesef zamanla sistemin deformasyona ugramasindan oturu ilk gunki gibi ayar tutumuyor  belki bu sorunu Farkli sdkilde cozumune ulssan olmustur diye fikir almak istedim  tesekkur edrrim cevabin icin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '20
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 26, 2019, 08:26:17 »
aracınızda üst kalite bir kit var iyi bir ayarla yıllarca sorunsuz kullanabilirsiniz ben aynı aracı lpg li4 yıldır kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım. bu arada aracınız hayırlı olsun.