Gönderen Konu: Sabahları geç marş sorunu  (Okunma sayısı 8685 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 240000
  • Model Yılı: '97
  • 43 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: Sabahları geç marş sorunu
« Yanıtla #20 : Ekim 24, 2019, 14:03:09 »
Dün sabah balata spreyi ile hava filtresi üzerindeki hava akışmetreyi temizledim taktım. akşam isten çıktıktan sonra tek marş benzinde çalıştı şaşırdım. ev gittim sabah erken saatlerde kalktım  gene tek marş benzinde çalıştı. bi kahveye uğrayıp çay içtim 1 saat kadar sonra iş yerine gitmek için bindiğimde bu sefer gene geç marşa bastı 5-6 marşta ancak aldı.
ae101 lerde map sensörü varmı varsa onuda temzleyeyim diyorum..

Mesaj Birleştirildi: Ekim 24, 2019, 14:27:32
Benzin basınç regülatörüne baktırın, hatta siz bile kontrol edebilirsiniz. Test etmesi kolay, internetten bakabilirsiniz test yöntemine. Araştırdığınız halde bulamazsanız yazın tarif edeyim. Benzin basınç regülatörünü test ettikten sonra sağlam olduğunu görürseniz LPG regülatörünü test edersiniz. Ondan sonra da benzin pompasına yoğunlaşırsınız. Böyle böyle bazı parçaları elemiş oluruz.

Sıcak motorda da nadiren de olsa geç çalışma oluyor mu?

motor ısındıktan sonra problem yok tek marş

Mesaj Birleştirildi: Ekim 25, 2019, 12:52:31
Arkadaşlar aracım 1997 model corolla xei 1.6 aracımı sabahları çalıştırırken titreyerek ve bazen 2 veya 3 marşta çalışıyor LPG var Önce benzinde sonra lpgde çalışıyor aracı daha yeni aldım. daha önceki aracım 2015 corolla 1.33 idi hiç sorunum yoktu. teşekkürler

SORUN ÇÖZÜLMÜŞTÜR ARKADAŞLAR İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM.
BENZİN POMPASI DEĞİŞTİ
Bestking

Toyota Club Türkiye

Ynt: Sabahları geç marş sorunu
« Yanıtla #20 : Ekim 24, 2019, 14:03:09 »