Gönderen Konu: Toyota Avensis 1.6 2010 vsc ve elektronik park freni arıza lamba hatasi  (Okunma sayısı 2719 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür edildi

2010 Avensis aracımda yaklaşık 1 hafta önce vsc ve elektronik park freni arıza lamba yanıyor bilgisaya baglattigimda usta bu modelde kronik olduğunu sorunun LPG de olduğunu söyledi hata silindi bı haftadır iyiydi bugün yine yandı sorun nedir çözümü nedir yardımcı olursanız sevinirim.kirikkale merkez...

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
2010 Avensis aracımda yaklaşık 1 hafta önce vsc ve elektronik park freni arıza lamba yanıyor bilgisaya baglattigimda usta bu modelde kronik olduğunu sorunun LPG de olduğunu söyledi hata silindi bı haftadır iyiydi bugün yine yandı sorun nedir çözümü nedir yardımcı olursanız sevinirim.kirikkale merkez...
Araçtaki LPG kiti ne marka?
LPG olarak hangi markanın gazını kullanıyorsunuz?
Çözüm konusuna gelecek olursak gittiğiniz LPG bayisi biraz sallamış bozuk LPG ayarı veya kalitesiz gaz ile her araç arıza lambası yakar önemli olan kaliteli yakıt ile düzgün LPG ayarı yapılması lazım eğer BRC ve zavoli gibi markalar değilse ayarı siz bile yapabilirsiniz,formda şu başlıkdan faydalanabilirsiniz,
https://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=70480.msg1097093#msg1097093
Sorunun çözümü için afr ayarı yapılması gerekli yani bildiğiniz her devirde ayrı ayrı kontroller yapılarak aracın isteği miktarda gaz ayarı yapılması yol ayarı gerekli aynı zamanda kaliteli LPG kullanmanız lazım.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
Aracımda landirenzo Evo LPG kit var... İki yıl olmus takilali...birde arıza ışığı yanmadan önce 10   bin LPG bakımında araç LPG ye geçişi kilitledi bayiye giitigimde bakım zamanı geldiğini artı ben aracı ramazanda Antalya'dan aldım orada hava sıcak olduğu için ısı sensörü takilmadigi söylediler taktırdım sensörü 200 TL ondan  3 gün sonra arıza ışığı yanmaya başladı bilmiyorum bir bağlantı varmi

Mesaj Birleştirildi: Eylül 22, 2019, 10:10:28
Ayrıca arıza lambası yaniyo ama elektronik el freninde bı sıkıntı yok normal çalişıyo

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür etti
2010 model 1.6 187000 araçım bende aynı sorun var LPG regülatörü değişti ondan sonra başaldı araç yeni aldım önceki sahibi  böyle bir sorunu yoktu siz çözüm buldunuz mu teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
2010 model 1.6 187000 araçım bende aynı sorun var LPG regülatörü değişti ondan sonra başaldı araç yeni aldım önceki sahibi  böyle bir sorunu yoktu siz çözüm buldunuz mu teşekkür ederim

LPG yol ayarı yapılmalı.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Regülatör değişiminden sonra LPG ayarı yapılmadıysa sıkıntı çıkarır iyi bir lpg servisi bulup yol ayarı yaptırın düzelir,ama öncesinde akü eksi kutup başını söküp 30 dakika bekleyin resetlesin sonra biraz benzinde binin ve akabinde ayar yaptırın.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür etti
LPG ayarı afr yaptım olmadı.lpg sigorta kapttım Gine olmadı.sinir bozucu bir durumm :olmamış: park fren çalışıyor fakat kendi otmaitk gaza basınca salmıyor  manuel çalışıyor

Mesaj Birleştirildi: Aralık 17, 2019, 09:12:20
cheking parking system yazıyor ekrnda dün el freni döktük ustayla tamir olurmu anakart oksitlenme var diye içini açmaya bile yanaşmadı bu işle uğraşan lar.araça araça adaptasyon yapalım dedik kabul etmedi.sistem çalıyor fakat otomatik salmıyor.tek sorun bu çözümü olan şimdiden de teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
LPG ayarı afr yaptım olmadı.lpg sigorta kapttım Gine olmadı.sinir bozucu bir durumm :olmamış: park fren çalışıyor fakat kendi otmaitk gaza basınca salmıyor  manuel çalışıyor

Mesaj Birleştirildi: Aralık 17, 2019, 09:12:20
cheking parking system yazıyor ekrnda dün el freni döktük ustayla tamir olurmu anakart oksitlenme var diye içini açmaya bile yanaşmadı bu işle uğraşan lar.araça araça adaptasyon yapalım dedik kabul etmedi.sistem çalıyor fakat otomatik salmıyor.tek sorun bu çözümü olan şimdiden de teşekkür ederim

techstream ile el freni ecu değelerine bakılcak stres sensör vb. ona göre el freni ecusuna yoğunlaşmak gerek. sistem bir şekilde aracın harekete hazır olduğunu veya vitese takılıp takılmadığını teyit etmesi lazım
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür etti
Çok teşekkürler sizin öneriniz ve Çorum yetkili servisi çözdük bir kez daha teşekkür ederim

Mesaj Birleştirildi: Aralık 17, 2019, 22:35:19
Çok teşekkürler sizin öneriniz ve Çorum yetkili servisi çözdük bir kez daha teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar benim aracımdaki sorun devam ediyo gibi bazen yaniyo  vsc motor arıza gb bazen kendi sönüyo usta gaz ayarı yapınca sönüyo bazen kendi sönüyo  usta bidaha yanarsa obd ye bağlanıp bakalım dedi...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür etti
Ben regülatör deşitirdim hata verdi toyata servis araçı sıfırladı düzeldi.sizin muhtelmen yaşadığım tecrübeye göre LPG montaj hatası var YouTube Candan mühendislik izlerseniz bu konu ile ilgili teday veriyor Avensis model araçlarda araç beyni ile LPG beyni uyum sorunu olursa ve afr ayarı düzgün olmazsa sürekli bu şekilde arıza ışığı yakıyor umarım yardımcı olmuşumdur

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar benim araçta sorun devam ediyo bilgisayardaki hata kodu p 0172 bank 1 çok zengin karışım  diyor....araç ışıklarda durunca rölanti  Yavaş yavaş düşüyo LPG deyken arıza ışığı yaniyo acaba diyorum rölanti ile alakalı bi durum rölanti biraz yukseltilsr cozulurmu acaba...benzinde sorun yok

Mesaj Birleştirildi: Şubat 20, 2020, 17:16:40
Bu arada geçen hafta oksijen sensörü hatalı diye drgisim oldu ama sorun devam ediyo....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar sorun çözüldü aracın LPG enjektörlerindeymis sorun sizlere tavsiyem serviş dışında LPG filtresi değiştirmeyin ben bı hata ettim değiştirdim 6 ay uğraştım bana yaklaşık 2200 tl bir maliyeti oldu.tabi cozunceye kadar dolaştığım ustaları saymıyorum.yanan arıza ışıklarını falan arabadan resmen sogumuştum...şuan bı sorun yok inşallah olmazda...cozunceye kadar oksijen sensörü değişti boş yere  defalarca bilgisayara bağlandı defalarca LPG ayarı yapıldı bunları saymıyorum...sonuçta 100 liralık filtre 2200 mal oldu...