Gönderen Konu: Yaya geçidi  (Okunma sayısı 1588 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Yaya geçidi
« : Eylül 20, 2019, 19:11:09 »
Kastamonu'da yapılan yeni uygulama 3 boyutlu yaya geçidi sizce sürücüler açısından avantaj/dezavantajları neler olur görsellik güzel etkili görünüyor ama ilk defa karşılaşanlar için ani fren yapma vs yaşatırmı tehlike oluşturur mu?
Sonuçta fotoya ilk bakışta yolun ortasına dizilmiş bordür taşı görüntüsünü anımsatıyor.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Toyota Club Türkiye

Yaya geçidi
« : Eylül 20, 2019, 19:11:09 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 141000
  • Model Yılı: '03
  • 100 kere teşekkür edildi
Ynt: Yaya geçidi
« Yanıtla #1 : Eylül 20, 2019, 19:29:03 »
Ani fren riski var. Kesinlikle daha çok kazaya sebebiyet verir.. bence akla ziyan bir uygulama
sonuna kadar toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 20, 2019, 20:29:02 »
Kastamonu'da yapılan yeni uygulama 3 boyutlu yaya geçidi sizce sürücüler açısından avantaj/dezavantajları neler olur görsellik güzel etkili görünüyor ama ilk defa karşılaşanlar için ani fren yapma vs yaşatırmı tehlike oluşturur mu ?
Sonuçta fotoya ilk bakışta yolun ortasına dizilmiş bordür taşı görüntüsünü anımsatıyor.
Ümit bey ben Kastamonu'da yaşıyorum bu yaya geçidi de 1 yerde var. Ancak sürücü yaya kaldirimina baktığında farklı bir şey görmüyor aynı yaya geçidi. Yayalar yandan bakınca 3 boyutlu görüyor bir de tepeden bakınca 3 boyutlu. Nasıl bir mantık ben çözemedim. Yakın zamanda fotoğrafını çekip yollarım
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 20, 2019, 20:32:59 »
Ümit bey ben Kastamonu'da yaşıyorum bu yaya geçidi de 1 yerde var. Ancak sürücü yaya kaldirimina baktığında farklı bir şey görmüyor aynı yaya geçidi. Yayalar yandan bakınca 3 boyutlu görüyor bir de tepeden bakınca 3 boyutlu. Nasıl bir mantık ben çözemedim. Yakın zamanda fotoğrafını çekip yollarım.
Bizim WhatsApp grubunda paylaşılmış,fotoda sürücü gözünden bakınca 3 boyutlu gözüküyor tabi siz orada canlı olarak gördüğünüz ve tecrübe ettiğiniz için en doğru bilgi sizden gelecektir ama dediğiniz gibi sadece yaya 3 boyutlu olarak görüyorsa trafikte araç kullananlara ne gibi farkı olacakki.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 20, 2019, 20:40:30 »
Bizim WhatsApp grubunda paylaşılmış,fotoda sürücü gözünden bakınca 3 boyutlu gözüküyor tabi siz orada canlı olarak gördüğünüz ve tecrübe ettiğiniz için en doğru bilgi sizden gelecektir ama dediğiniz gibi sadece yaya 3 boyutlu olarak görüyorsa trafikte araç kullananlara ne gibi farkı olacakki.
Hatta arkadaşlarla gittik baktık görünmüyor 3 boyutlu sürücü tarafından. Hava karardı yoksa fotoğraf atardim evimin yakınında hemen.
Yaya elbette öncelikli ancak burada işler epey abartıldi.  yaya geçidi basinda bekleyen polis mi dersin, drone u yaya gecidinin üzerinde içirip ceza yazmak mı dersin o kadar abartıldi ki olay en son bir yaya mecbur yol verecek diye arabanın önüne atladı ve kafası gözü patladı videosunun linkini bulup yolluyorum
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Eylül 20, 2019, 22:02:21 »
3 boyutlu yaya geçidi ile ilgili Antalya ve Aydın'da yapılan uygulama videoları.

İlk görenler için belki yavaşlama eğilimi olur ancak zamanla alışacakları için kimse durmaz. Burada engellerle yavaşlatmak yerine, yaya geçidi bilincini oturtmak lazım.

Bu da avrupa ülkesinde ilkokul çocuklarına verilen yaya geçidi eğitimi videosu.

Bizde ilkokuldan hatta anaokulundan başlayıp sıkı eğitimle belki 2 kuşak sonra yaya geçidi uygulaması oturur. Ceza ile felan olacak iş değil. Biri duruyor, biri geçiyor, sonra kaçınılmaz son.