Gönderen Konu: 93 model karbüratörlü aracım için distribütör  (Okunma sayısı 1012 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • EFSANE
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 251000
  • Model Yılı: '93
  • 5 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
93 model karbüratörlü aracım için distribütör
« : Eylül 13, 2019, 21:00:35 »
Merhaba arkadaşlar distribütörüm yağ sızdırıyor sizce ne yapmalıyım. Tamiri söz konusu mu? Çıkma mı almak lazım. Teşekkürler.

Toyota Club Türkiye

93 model karbüratörlü aracım için distribütör
« : Eylül 13, 2019, 21:00:35 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: 93 model karbüratörlü aracım için distribütör
« Yanıtla #1 : Eylül 13, 2019, 23:00:57 »
Merhaba arkadaşlar distribütörüm yağ sızdırıyor sizce ne yapmalıyım. Tamiri söz konusu mu? Çıkma mı almak lazım. Teşekkürler.
Distiribitör keçesi ölmüş olabilir,
Öncelikle yağın tam olarak nereden geldiğini tespit ettiniz mi?
Eğer keçeden geliyorsa tem oto ufuk sönmez bey ile görürüşün gerekli parçaları varsa kendisinden alabilirsiniz.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • EFSANE
  • 5 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 15, 2019, 11:10:23 »
Aynen keçe ölmüş ama almışken o ring de değişse iyi olur. Ankara da bu işle uğraşan usta var mı acaba ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Eylül 15, 2019, 11:55:03 »
Aynen keçe ölmüş ama almışken o ring de değişse iyi olur. Ankara da bu işle uğraşan usta var mı acaba ?
Ankara'da servis önerisi olarak form içi arama yaparsanız servis tavsiyeleri çıkıyor,ben geçen sene Ankara'da tatildeyken yeni dörtnal Toyota ile görüştüm ama işlem yaptırmadım önemli birşey olmadığını söylemişlerdi gelelim sizin arızaya eğer araçta tekleme,çalışma problemi vs gibi sorunlar yoksa distiribitör tamiri işeme girmeyin oring dışarıdan içeriye girecek herhangi bir pisliği engellemek içindir eğer sağlam ve tam izalasyon yapıyorsa değiştirmenize gerek olmayabilir arızalı dediğiniz distiribitör keçesini alın ve değiştirin sökerken işaret vurun çünkü distiribitör söküldüğü zaman tekrar takınca avans ayarı yapmak gerekir sökerken işaretlerseniz tekrar aynı yere getirip vidaları öyle sıkarsınız işlem bittikten sonra her ihtimale karşı avans tabancası ile kontrol ediniz.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • EFSANE
  • 5 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 15, 2019, 13:15:14 »
Çankırı da sıkıntı bu usta yok ne yazık ki hangi ustaya sorsam keçe filan değişmez yenisini al diye saçma bir yaklaşım söz konusu. Sırf bu yüzden ANKARA ya gidip tertemiz yaptırmayı istiyorum. Çankırı da distribör ayarını bozdular avans ayarını bozdular. Resmen sinir oldum . Tıkır tıkır arabanın içine ettiler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Eylül 15, 2019, 21:31:53 »
Onlar alışmışlar hoptan para kazanmaya yeni parçayı herkes takar önemli olan ismine yakışır şekilde (tamirci)hareket etmek,siz ufuk beylerle görüşün eğer mümkünse her türlü yardımcı olurlar kaliteli esnafın gözünü seveyim sakın orjinal distiribitörü değiştirmeye kalkmayın zira sanayideki piyasadaki çin malı merdiven altı üretim yapılan malzemeler sorunu çözmekten çok daha çok sorun çıkarırlar elektrik malzemesinin iadesi olmadığı için elinizde patlar verdiğiniz parada çöp olur siz yukardaki paylaştığım iletişim adresinden tem otoya ulaşın gerekenin en iyisini yaparlar veya @Ufuk Sönmez (16363) bey'de özel msj atın müsaitse görmüşse kesin dönüş yapar.
Geçmiş olsun.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • EFSANE
  • 5 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Eylül 15, 2019, 22:20:15 »
Sorma bugün de başıma marş dinamosu çıktı. Kömür bitmiş sanırım. ANKARA yolu kesinleşti. Ufuk bey de o da vardır inşallah hepsini alıp gideceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Eylül 15, 2019, 22:32:47 »
Sorma bugün de başıma marş dinamosu çıktı. Kömür bitmiş sanırım. ANKARA yolu kesinleşti. Ufuk bey de o da vardır inşallah hepsini alıp gideceğim.
Marş dinamosu basit iş onu her elektrikci yapar zaten onlar kömüre değilde işçiliğe fazla alıyorlar, gitmeden önce parçaları kesinleştirip ufuk beylerle iletişime geçin zaten kargo süreci 3 gün sürüyor ona göre hareket edin.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • EFSANE
  • 5 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Eylül 15, 2019, 22:55:10 »
Valla benim meslek veteriner hekimlik. O kadar tuhaf karışılıyorum ki bu ustaların yaklaşımını. Ben elimden ne gelirse yapmaya çalışırım hızlı yapmaya çalışırım ama ustalara kalırsa 1 saatlik işi en iyi şartlarda 1 günde teslim etmek mi dersin. Elektrikçi tanıdığım yerini bilmesem marş dinamosunun yerini onun işi uzun yeri çok zor diyor. Daha işe başlamadan aman nerden tutsan orda kalıyor. Bu arada 5 sene Hatay da okudum üniversiteyi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Eylül 15, 2019, 23:56:46 »
Zamanında 98 model şahin varken kronik sorunu olan sigorta tablası bacaklarında gevşeme vardı çukura falan girince farların enerjisini kesiyordu tekrar sallamak gerekiyordu ustaya danıştık hepsi tabla komple değişecek işi uzun dedi parasını geçtim bir gün süsrer ve garanti yok diyorlar bide bozacskları tesisat vs cabası birgün iş yerinde düşünürken aklıma geldi Yav bu sigorta tablasının görevi tüm sigortaları bir arada düzenli tutmak değilmi (evet) başka bir işe yarar mı bide toplu olarak şase verir e o zaman farların sigortasını ayrı versek ne olur ki dedim adamı aradım bin dereden su getirdi yok olmaz bir sürü uğraştırır vs vs ertesi gün gittim dedğim işlemi sadece 20 dk'da yaptı ve mecburen cüzi bir işçilik aldı, malesef ustalara iş öğretir olduk kalıplaşmış bilginin dışına çıkamıyorlar kendilerini geliştirme yoluna gitmiyorlar nasıl olsa piyasada iş çok sanayide hangi dükkana gitsem sıra var adamlar randevu verir hale gelmişler doktorda bile hekim seçme hakkı gibi durumlar varken sanayide sıra bulunmuyor hâl böyle olunca onlarda rahatını bozmuyor bide vicdan cüzdana girince işimiz hepten harap oluyor,şimdiki araçtada durduk yere bir anda arıza lambası yaktı dünyasına baktık sorun yok en son toyotacı diye geçinen esnaf bozmasının yanına gittik terminalden E1 T1 pinlerini kısa devre yapıp kod aldı kitapçığa baktı direk distiribitör değişecek dedi eğilip neyi var diye bakmadı bile,direk bende çıkma var 800 sayarım senin distiribitör'ü alırım dedi kalsın dedim kaputu kapattım iki gün sonra bi baktım distiribitör üzerindeki 3 lü kablonun 1 fişi kopmak üzere tek tel tutuyor kabloyu elimle tutturunca lamba hemen söndü ertesi gün gittim elektrikci arkadaş 2 dk'da yaptı sorun kalktı para bile almadı.
. Bu arada 5 sene Hatay da okudum üniversiteyi.
O zaman tekrar bekleriz siz şimdi künefenin,dönerin,içli köftenin ( diğer adı oruk) tadını özlemişsinizdir. :)
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • EFSANE
  • 5 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Eylül 16, 2019, 09:02:33 »
özlenmez mi ya ama benim kaldığım seneler mükemmel senelerdi . 2002-2007 arası çok güzel günlerim geçti ANTAKYA da.