Gönderen Konu: kapı iç çıtalardan gelen çatırtı  (Okunma sayısı 2671 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100200
  • Model Yılı: '13
  • 29 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
kapı iç çıtalardan gelen çatırtı
« : Eylül 13, 2019, 14:00:47 »
aracımı yenı aldım daha önce getz vardı. bozuk yola girdiğim zaman düşük viteste 1veya2 arabanın yan çıtalarından gacırtı geliyor. sankı arabada deprem oluyormuşta ğstü çökecekmiş gibi ?? benım getze böyle olmazdı hiç.. ve torpido amortisörü bozulmuş alabileceğim yer var mı ??

Toyota Club Türkiye

kapı iç çıtalardan gelen çatırtı
« : Eylül 13, 2019, 14:00:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2591 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
Ynt: kapı iç çıtalardan gelen çatırtı
« Yanıtla #1 : Ekim 19, 2019, 00:20:45 »
aracımı yenı aldım daha önce getz vardı. bozuk yola girdiğim zaman düşük viteste 1veya2 arabanın yan çıtalarından gacırtı geliyor. sankı arabada deprem oluyormuşta ğstü çökecekmiş gibi ?? benım getze böyle olmazdı hiç.. ve torpido amortisörü bozulmuş alabileceğim yer var mı ??

yan çıta nedir?
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 19, 2019, 12:24:03 »
Torpido amartisörü bozulacak bir parça değil muhtemel polen filtresini takan kişi kimse çıkarmış ama yerine takmamıştır . Torpido lak diye düşüyordur . İşin ehli birine gösterin düzeltir . Kapılardan çıtırtı tarzı bir ses varsa camlarını hafif dahi açık kalsa cam çıtasına camlar vurur ses yapabilir  7 yaşında bir araç sonuç olarak  . Eğer çok fazla tıkırtı varsa kesin kapalar dan geliyor diyorsanız kaportacıya kapı ayarlarınıza baktırın  . muhtemel kilitler boşluk yapmış satabilize yolda tıkırtı yapıyor olabilir . Ankara da iseniz Dörtnal Toyota ya götürün  baksınlar ne gerekiyorsa yaparlar 
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 35000
  • Model Yılı: '15
  • 3 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 25, 2019, 13:54:41 »
benim avensistede kasislerde aynı ses geliyordu.sesin kasislerde arabanın kasılmasından kapı fitillerinden geldiğini düşünerek kapı fitillerine silikon sprey sıktım düzeldi.denemenizi öneririm

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #4 : Ekim 25, 2019, 15:09:24 »
benim aracında şoför kapısını kapatırken hafif bir gıcırtı oluyor. Muthemelen kapı gergisinden diye düşünüyorum ancak vaktim olmadığı için sanayiye uğrayamadım bir türlü. İnternetten alabileceğim güvenilir bir site varsa yar önerilerinizi beklerim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2591 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 26, 2019, 11:09:49 »
benim aracında şoför kapısını kapatırken hafif bir gıcırtı oluyor. Muthemelen kapı gergisinden diye düşünüyorum ancak vaktim olmadığı için sanayiye uğrayamadım bir türlü. İnternetten alabileceğim güvenilir bir site varsa yar önerilerinizi beklerim.

sanayii ile işinyok.beyaz gres alıp 4 kapı gergisini parmağınla yağla geçer. diğer silikon vb yağlayıcılar bir kaç haftada etkisi geçer
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah