Gönderen Konu: vw'in Yeni Logosu  (Okunma sayısı 1408 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
vw'in Yeni Logosu
« : Eylül 10, 2019, 12:54:07 »
1937 yılından bu yana 9 defa logo değiştiren vw, onuncu değişikliğini de yapmış. vw, yeni tanıtacağı  elektirikli araçlarında  toyota'nın daha önce elektirikli araçlarında kullandığı  mavi renge dikkat çekmek istemiş herhalde.   kurumsal ciddi şirketlerin sürekli logo değiştirmesi kurumsallığın ciddiyetine pek  yakışmıyor bence.

Eski logoları;
[attach=1]

Yeni logosu;
[attach=2]

haberin ayrıntıları: https://tr.motor1.com/news/369782/volkswagen-yeni-amblemini-gosterdi/

Toyota Club Türkiye

vw'in Yeni Logosu
« : Eylül 10, 2019, 12:54:07 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 141000
  • Model Yılı: '03
  • 100 kere teşekkür edildi
Ynt: vw'in Yeni Logosu
« Yanıtla #1 : Eylül 10, 2019, 14:26:38 »
VW değişmemiş tüm logolarda. Ana temanın etrafında değişimler olabilir arçelikte yapmıştı bir zaman. Bence bunda bir problem yok tabiki şahsi düşüncem...
sonuna kadar toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '20
  • 13 kere teşekkür etti
  • 136 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 11, 2019, 00:38:04 »
Bundan bile Vw'e giydirmeyi ihmal etmemissiniz😄 Ayrıca logo değişimi denilebilecek bir durum göremedim ben bu amblemlerde.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 11, 2019, 08:07:56 »
Vw grubunu küçümsemek ya da kıyaslamak ne onları küçültür ne Toyotayı yüceltir yanlış anlamayın. VW Grubunun bünyesinde barındırdığı markalara ve araçlara bakın derim. Ayrıca Toyotanın hybrid logosuyla alakası yok. Toyotaya da bindim fiata da. opele de biniyorum vw golfe de Renault a da.Vw de hiç de kötü diyebileceğim bir şeye rastlamadım.Ayrıca eski nesil vw lerden günümüze gelirseniz nasıl yenilikleri kullandıklarını görmek mümkün. O çok arıza yapan DSG şanzıman Porsche dan geçmiştir. Direk enjeksiyon teknolojisine sahip Turbo motorları saymıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
Ynt: vw\'in Yeni Logosu
« Yanıtla #4 : Eylül 11, 2019, 19:45:49 »
67`den beri bir değişiklik olmamış bence :)

Mesaj Birleştirildi: Eylül 11, 2019, 19:46:53
Vw grubunu küçümsemek ya da kıyaslamak ne onları küçültür ne Toyotayı yüceltir yanlış anlamayın. VW Grubunun bünyesinde barındırdığı markalara ve araçlara bakın derim. Ayrıca Toyotanın hybrid logosuyla alakası yok. Toyotaya da bindim fiata da. opele de biniyorum vw golfe de Renault a da.Vw de hiç de kötü diyebileceğim bir şeye rastlamadım.Ayrıca eski nesil vw lerden günümüze gelirseniz nasıl yenilikleri kullandıklarını görmek mümkün. O çok arıza yapan DSG şanzıman Porsche dan geçmiştir. Direk enjeksiyon teknolojisine sahip Turbo motorları saymıyorum.
Bence ortada bir küçümseme yok sadece bu kadar değişimi beğenmediğini belirtmiş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Eylül 11, 2019, 22:44:37 »
Bundan bile Vw'e giydirmeyi ihmal etmemissiniz😄 Ayrıca logo değişimi denilebilecek bir durum göremedim ben bu amblemlerde.
Sesli güldüm :D

67`den beri bir değişiklik olmamış bence :)

Mesaj Birleştirildi: Eylül 11, 2019, 19:46:53
Bence ortada bir küçümseme yok sadece bu kadar değişimi beğenmediğini belirtmiş.

Kutay bey her paylaşımında VW'yi gömdüğü için Faruk Bey böyle bi yaklaşımda bulunmuş bana kalırsa.

Benim düşüncem logo çağın gereklerine ayak uydurmuş sürekli.Böyle ufak makyajlar gerekli olabiliyor bazen.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 28 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Eylül 12, 2019, 11:22:17 »
" Eskisi daha güzeldi " veya " İyi olmuş" diyebileceğimiz bir fark yok. Şu ana kadar çizimi yapmış olan kişi değil de yeğeni çizmiş gibi. Hayırlı olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Eylül 12, 2019, 21:10:27 »
Minimalist bir yaklaşım yapmışlar. Google a less is more logo yazarsanız bir çok örneği görebilirsiniz(merak eden olursa)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Eylül 13, 2019, 15:49:19 »
Sesli güldüm :D

Kutay bey her paylaşımında VW'yi gömdüğü için Faruk Bey böyle bi yaklaşımda bulunmuş bana kalırsa.

Benim düşüncem logo çağın gereklerine ayak uydurmuş sürekli.Böyle ufak makyajlar gerekli olabiliyor bazen.
daha önceki paylaşımlarında biraz öyle ama burda sadece beğenmediğini belirtmiş bence.