Gönderen Konu: Yağ üretim tarihi  (Okunma sayısı 2407 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
Yağ üretim tarihi
« : Eylül 03, 2019, 17:16:52 »
Merhaba
İnternetten mobil1 0w40 fs yağ aldım üretim tarihini bulamadım en altında 1den 12ye kadar olan bir çember var o 8 i gosteriyor başka hiçbir yerinde yok
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Toyota Club Türkiye

Yağ üretim tarihi
« : Eylül 03, 2019, 17:16:52 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Yağ üretim tarihi
« Yanıtla #1 : Eylül 03, 2019, 20:29:56 »
Onur bey sözüm direk size değil,yeri geldiği için yazmadan edemiyorum motor yağı araç için hayati önem arz etmektedir,saklama koşulları raf ömrü 4 yıl açıldıktan ve ısı gördükten sonra 1 yıldır,araç için hayati önem arz eden ürünler kesinlikle güvenilirliği onaylanmamış muhatab bulamayacağınız işletmelerden almayınız,ben ve diğer birçok arkadaş form yönetimi tarafından onaylı firma tem oto @Ufuk Sönmez (16363) beyi boşuna tavsiye etmiyoruz,piyasada merdiven altı üretim yapan adı sanı belli olmayan yağları marka bidonlara doldurup veya tarihi geçmiş ürünlerin etiketini değiştirip satan o kadar insafsız esnaflığı kirleten insanlar varki akıl alacak gibi değil,bence o yağı geri iade edin.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Eylül 03, 2019, 21:03:15 »
Onur bey sözüm direk size değil,yeri geldiği için yazmadan edemiyorum motor yağı araç için hayati önem arz etmektedir,saklama koşulları raf ömrü 4 yıl açıldıktan ve ısı gördükten sonra 1 yıldır,araç için hayati önem arz eden ürünler kesinlikle güvenilirliği onaylanmamış muhatab bulamayacağınız işletmelerden almayınız,ben ve diğer birçok arkadaş form yönetimi tarafından onaylı firma tem oto @Ufuk Sönmez (16363) beyi boşuna tavsiye etmiyoruz,piyasada merdiven altı üretim yapan adı sanı belli olmayan yağları marka bidonlara doldurup veya tarihi geçmiş ürünlerin etiketini değiştirip satan o kadar insafsız esnaflığı kirleten insanlar varki akıl alacak gibi değil,bence o yağı geri iade edin.
Evet haklısınız iade sürecini baslattim çünkü bidonun üzerindeki üretim tarihini solüsyonla silmisler.
Mobil1 ufuk beyde yoktu diğer parçaların hepsini ondan aldım
Hatta motul da stoklarımızda yok demişti o zaman o nedenle internet alışverişine yönelmek zorunda kaldım.
Uyariniz için teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 03, 2019, 21:24:27 »
Evet haklısınız iade sürecini baslattim çünkü bidonun üzerindeki üretim tarihini solüsyonla silmisler.
Hatta motul da stoklarımızda yok demişti o zaman o nedenle internet alışverişine yönelmek zorunda kaldım.

Öncelikle geçmiş olsun, büyük risk atlatmışsınız :)

Motul XMax sınırlı bir adet ile stoklarımıza girdi, hatta tekrar tükenmek üzere :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Eylül 03, 2019, 22:45:42 »
Öncelikle geçmiş olsun, büyük risk atlatmışsınız :)

Motul XMax sınırlı bir adet ile stoklarımıza girdi, hatta tekrar tükenmek üzere :)
Bence elini çabuk tut tükenmek üzereymiş,hatta şuanda emir beye Whatsapp hattından yaz sabah ilk iş senin için ayırsın tekrardan geçmiş olsun.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 51 kere teşekkür etti
  • 149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Eylül 04, 2019, 09:51:21 »
Merhaba
İnternetten mobil1 0w40 fs yağ aldım üretim tarihini bulamadım en altında 1den 12ye kadar olan bir çember var o 8 i gosteriyor başka hiçbir yerinde yok
Onur Bey okun sağında ve solunda bulunan rakamlar üretim yılını okun ucu da üretim ayını gösteriyor, ayrıca kutunun üzerinde de yazması lazım ama uyanıklar silmiş demek ki. Sakıncası yoksa nereden aldığınızı da yazarsanız bizde yağ alırken daha dikkatli oluruz.

Bendeki Mobil1 yağın üzerindeki yazanlar aşağıda ki gibi...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Eylül 04, 2019, 09:54:32 »
Geçmiş olsun, piyasada çok sahte ürünler dolaşıyor satın almadan önce mutlaka mağaza hakkında araştırma yapın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Eylül 04, 2019, 16:45:03 »
yağ 2008 yılı üretimiymiş. mobil genel merkezini aradım. barkodu söyledim bana üretim tarihini ilettiler sağ olsunlar.
üretim tarihi etiketin orada siyah renkle yazılmış ancak solüsyonla silmişler çok azda olsa kalıntı vardı ordan anladım.

Bu hafta trendyolda indirime girmişti deneyeyim dedim ama bir daha tövbe.
baysal otomotiv diye bir yer

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Eylül 04, 2019, 17:36:54 »
yağ 2008 yılı üretimiymiş. mobil genel merkezini aradım. barkodu söyledim bana üretim tarihini ilettiler sağ olsunlar.
üretim tarihi etiketin orada siyah renkle yazılmış ancak solüsyonla silmişler çok azda olsa kalıntı vardı ordan anladım.

Bu hafta trendyolda indirime girmişti deneyeyim dedim ama bir daha tövbe.
baysal otomotiv diye bir yer
O kutu muhtemelen kullanılmış ve yeniden dolum yapılmış olabilir,daha önce bahsettiğim gibi medyada bazen haberi oluyor eski yağ kutularını toplayıp tekrar merdiven altı dolum yaparak orjinal ürünmüş gibi piyasaya süren birsürü gayrimeşru firma türüyor,sadece yağ konusunda değil birçok alanda hatta insan hayatını dahi etkileyecek üretimler yapılıyor,bazende satıcının elinde kalmış depoda dura dura özelliği yitirilmiş ürünleri piyasadan yok pahasına toplayıp satan internet firmaları var,el insaf 2008 üretimi 12 yıllık ürünü nasıl satmaya vicdanınız el veriyor anlam veremiyorum,iyiki şu form var iyiki ufuk bey gibi temiz kalmış bir kaç esnaf varda düzgün parça alabiliyoruz,bide her ilde şubeleri olsa ne güzel olur :)hem her istediğimizde parça alırız hemde tamir yaptırırız.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '13
  • 15 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Eylül 05, 2019, 10:29:26 »
Ben de geçen hafta bakım parçaları için Ufuk beye ulaşmaya çalıştım ancak ona ulaşamadım başka arkadaşlar ilgilendi, motul 0w40 yağ veya eneos 0w50 yağ ellerinde yoktu sadece filtreleri alabildim.

Hepsiburada danın kendi sattığı Mobil 0w40 yağı 200 ₺ ye sipariş ettim ve 2 günde geldi, üretim tarihi 07/2018 di. Siz de eğer Tem toyota daki Motul yağdan alamazsanız Hepsiburadanın bizzat sattığı Mobil yağ alabilirsiniz kesinlikle güvenilir direk distrübitörden tedarik ediyorlar.
2013 Toyota Avensis Station Wagon + Emmegas(Landirenzo) Lpg Sistemi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 34000
  • 3 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Eylül 29, 2019, 11:56:57 »
Onur bey, Baysal otomotiv hepsiburada üzerinde halen yağ satışını sürdürmekte, bu durumu hepsiburada'ya bildirseydiniz keşke. Hiç olmazsa başkalarının canı yanmasın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Eylül 29, 2019, 12:08:05 »
Onur bey, Baysal otomotiv hepsiburada üzerinde halen yağ satışını sürdürmekte, bu durumu hepsiburada'ya bildirseydiniz keşke. Hiç olmazsa başkalarının canı yanmasın.
sedat bey merhaba,
iade nedeninde belirttim, ayrıca şikayetvar.com a da yazdım. Hepsiburadaya bildirimde bulundum ancak geri dönüş olmadı maalesef.
Hatta firmanın telefon numarasını buldum ordaki temsilciye durumu bildirdim. Şaşırdı kem küm etti sonra raflara bakıp geliyorum dedi şuanda raftakilerin hepsi 2018 üretim dedi peki dedim kapattım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 34000
  • 3 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Eylül 29, 2019, 12:39:04 »
Ben de dün hb üzerinden başka bir satıcıdan yağ siparişinde bulundum, bakalım gelince orjinalliğine bakacağız artık. Sizin durumu okuyunca epey bir tedirgin oldum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Eylül 29, 2019, 13:04:28 »
Ben de dün hb üzerinden başka bir satıcıdan yağ siparişinde bulundum, bakalım gelince orjinalliğine bakacağız artık. Sizin durumu okuyunca epey bir tedirgin oldum.
Hepsiburada üzerinden yağ alabilirsiniz ancak satıcı yine Hepsiburada olsun. Mobil in distribütörünu aradım Hepsiburada ya kendilerinin tedarik ettiğini söyledi. gene de gelen ürün sizi killandirirsa arayın fabrikayı barkodunu okuyun ben öyle yaptım ve üretim tarihinin çok eski olduğunu öğrendim