Gönderen Konu: 2016 1,33 life orijinal teyp telefon rehberi sorunu  (Okunma sayısı 4071 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 45000
  • Model Yılı: '16
  • 4 kere teşekkür etti
2016 1,33 life orijinal teyp telefon rehberi sorunu
« : Eylül 02, 2019, 01:28:56 »
arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar corolla alarak aranıza döndüm şimdi yeni aldığım araçta sorunum şu telefonum bluetoohtla bağlanıyor aramada konuşuluyor müzikde dinleyebiliyorum ancak telefon rehberi veya son aramaları ekranda göremiyorum transfer failed yazıyor bunun nedeni ne olabilir? benzer sorun yaşayan var mı ? ;)

Toyota Club Türkiye

2016 1,33 life orijinal teyp telefon rehberi sorunu
« : Eylül 02, 2019, 01:28:56 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Ynt: 2016 1,33 life orijinal teyp telefon rehberi sorunu
« Yanıtla #1 : Eylül 02, 2019, 08:31:19 »
Bluetooth ile ilk baş bağlarken sanırım kişi listesi paylaşımına onay vermemişsiniz. Teyp'ten ve telefondan otomatik eşleşmeyi silin tekrardan bağlayın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 283000
  • Model Yılı: '97
  • 12 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 02, 2019, 11:47:18 »
arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar corolla alarak aranıza döndüm şimdi yeni aldığım araçta sorunum şu telefonum bluetoohtla bağlanıyor aramada konuşuluyor müzikde dinleyebiliyorum ancak telefon rehberi veya son aramaları ekranda göremiyorum transfer failed yazıyor bunun nedeni ne olabilir? benzer sorun yaşayan var mı ? ;)
Bende ıphone var eşleşme yaptığınızda kişileri eşzamanla diye buton var ona basmamız gerekiyor. Diğer markalarda nasıl onu bilmiyor ama.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 44000
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 02, 2019, 20:47:08 »
Aynı sorun bende de vardı. Ekran görüntüsü koyuyorum android için arabayla telefonu eslestirdikten sonra blotooth a gireceksin car audio nun kenarında bı işaret var ona tıklayınca bu görüntüden hepsini işaretle

Mesaj Birleştirildi: Eylül 02, 2019, 20:49:44
Ancak şunu da eklemeliyim ki rehber hiç kullanışlı değil harf sırasına göre arıyorsun kişiyi ona tıkla arama tuşuna bas derken yoldan epey uzak kalıyorsun. Hızlı aramalar diye bir kısım var ancak ona bile ulaşırken epey bir ekrana bakmaniz lazım yani tehlikeli.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 02, 2019, 21:23:41 »
Aynı sorun bende de vardı. Ekran görüntüsü koyuyorum android için arabayla telefonu eslestirdikten sonra blotooth a gireceksin var audio nun kenarında bı işaret var ona tıklayınca bu görüntüden hepsini işaretle

Ancak şunu da eklemeliyim ki rehber hiç kullanışlı değil harf sırasına göre arıyorsun kişiyi ona tıkla arama tuşuna bas derken yoldan epey uzak kalıyorsun. Hızlı aramalar diye bir kısım var ancak ona bile ulaşırken epey bir ekrana bakmaniz lazım yani tehlikeli.
Şimdi benim anlamadığım millet niye bu kadar eziyet çekiyor,zaten telefon ile multimedya eşleştiği zaman telefondan arama yapınca otomatik multimedya üzerinden sesi aktarıyor daha basiti telefonun sesli aramalar diye bir özelliği var her telefonda farklı işler ama benim Huawei de ekran kapalıyken ses kısma tuşuna 2 saniye gibi basılı tutunca akabinde aranacak kişinin listedeki kayıtlı şekliyle söylüyorum otomatik arama yapıyor hemde dikkatimi yoldan ayırmamış oluyor,diğer türlü multimedya üzerinden arayıp bulmak oldukça tehlikeli heleki sıkışık trafikte saniyelik hata kazaya sebebiyet veriyor.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Eylül 06, 2019, 18:59:46 »
verdiğiniz bilgilere teşekürle arkadaşlar. Deneyeceğim.

Aynı sorun bende de vardı. Ekran görüntüsü koyuyorum android için arabayla telefonu eslestirdikten sonra blotooth a gireceksin car audio nun kenarında bı işaret var ona tıklayınca bu görüntüden hepsini işaretle

car audionun yanında bende iki seçenek var birisi görğşme sesi diğeri müzik sesi başka seçenek çıkmadı telefondan mı anlayamadım android sürümünden olabilir.

Şimdi benim anlamadığım millet niye bu kadar eziyet çekiyor,zaten telefon ile multimedya eşleştiği zaman telefondan arama yapınca otomatik multimedya üzerinden sesi aktarıyor daha basiti telefonun sesli aramalar diye bir özelliği var her telefonda farklı işler ama benim Huawei de ekran kapalıyken ses kısma tuşuna 2 saniye gibi basılı tutunca akabinde aranacak kişinin listedeki kayıtlı şekliyle söylüyorum otomatik arama yapıyor hemde dikkatimi yoldan ayırmamış oluyor,diğer türlü multimedya üzerinden arayıp bulmak oldukça tehlikeli heleki sıkışık trafikte saniyelik hata kazaya sebebiyet veriyor.

ben rehberi o şekil kullanmak için değilde en azından arayan ekranda görünse veya son aradığımı arayabilmek için istiyorum rehber tabiki riskli

işin garibi egea da bile bu işlemler çok kullanışlı ve hiç bişeye gerek kalmazken Toyotanın neden böyle bir teyp kullandığını anlayamıyorum sen japonsun bu teyp hiç kullanışlı değil malesef

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Eylül 06, 2019, 19:09:51 »
Egea da multimedya çok iyi bizzat kullandım. Aynı android arayüzü gibi son aramalar var hızlı aramalar var mış gibi. Bizim araçlar maalesef böyle.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Eylül 08, 2019, 00:50:53 »

telefon markası ve android modeli nedir hocam ben bir türlü yapamadım :hoş:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Eylül 08, 2019, 13:26:54 »
Gm5 plus android 8.0 sürümü ama android sürümlerinde aynı aşağı yukarı görüntü