Gönderen Konu: Kaza yaptım yardım .  (Okunma sayısı 1811 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Kaza yaptım yardım .
« : Ağustos 31, 2019, 00:34:07 »
Arkadaslar merhaba 15 gun once kaza yaptım aracım 2014 advance corolla.  Benim kaskom anadolu sigorta hesaplı kasko . Bu kasko geregi sadece özel servislere goturursem herhangi bir ucret vermeyecektim . ben Anadolu sigortanın anlasmalı oldugu ama benim policemin anlasmalı olmadıgı yetkili servise cektim arabamı eger burda tamir görurse %35 ini ben odeyecektim . Aracıma exper geldi ve 51.000 lira hasar kaydı cıkarttı ve agır hasarlı olarak bunu  sigorta sirketine raporladı.  İlk sorum Aracım perte cıkar mı  cıkarsa bu %35 konusu alacagım parayı etkiler mi . Tesekkur ederım cevaplarınız icin.

Toyota Club Türkiye

Kaza yaptım yardım .
« : Ağustos 31, 2019, 00:34:07 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
Ynt: Kaza yaptım yardım .
« Yanıtla #1 : Ağustos 31, 2019, 13:25:20 »
Geçmiş olsun. Tam bilmiyorum ancak, aracın hasarı değerinin yarısından fazlasını geçiyorsa, hava yastıkları açıldıysa aracı perte ayırabiliyorlar. Bu durumda sigorta firması size piyasa değerinin biraz altında teklif yapar. Kabul etmeyip fiyat artımaya çalışırsanız aracın anlaştığınız bedelini size öder ve aracı alır.

Ancak ağır hasar der ve onarıma gönderirse bu durumda sigortanın anlaşmalı özel servisinde yaptırırsanız para ödemezsiniz. Serviste yaptırırsanız ağır hasar maliyetinin yüzde 35'ini sizden alır.

Bence servis değil aracı anlaşmalı özel servise götürseydiniz pert şansınız fazla olurdu. Şimdi sigorta yüzde 35 olayından dolayı ağır hasar ve onarım diyecektir. İmkan varsa eksperle görüşün ve aracı perte ayırtın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 31, 2019, 14:23:13 »
Şu an ki duruma göre serviste yapılırsa hem sizden 15-20.000 tl para çıkacak,hem ağır hasarlı bir aracınız olacak,hemen satmak isterseniz kaç lira alırsınız? ödediğiniz rakam düşünce eliniz de net olarak kaç lira kalacak? diğer taraftan aracı perte ayırmayı ve sigortadan kaç lira alabileceğinizi hesaplatın,aradaki olumlu olumsuz fark rakamına göre karar verin,öncelikle sigorta acentenizle görüşüp eksper raporunun değişip değişmeyeceğini öğrenin,değişebiliyorsa denemekte fayda var,yok hayır değişmiyor artık karar çıktı diyorlarsa servis dışı anlaşmalı yerlere götürmeyi acente vasıtasıyla isteyin,büyük geçmiş olsun.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #3 : Ağustos 31, 2019, 15:02:54 »
Abilerim ben exper ile konustum bana pert olarak dosyayı sigortaya verdıgını soyledı . Simdi kasko internet sayfasından baktım tam hasar olarak girilmiş dosya takibe .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '11
  • 27 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 31, 2019, 19:10:42 »
Sizin için daha hayırlı olmuş.Geçmiş olsun.
2011 Corolla D4D MMT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 31, 2019, 20:15:10 »
Böylesi daha hayırlı olmuştur,şimdi size teklif edilecek rakamı yüksek tutmaya bakın,alacağınız rakamla gönlünüze göre bir corolla bulursunuz.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #6 : Eylül 01, 2019, 14:27:43 »
Cevaplarınız icin tesekkur ederim abilerim sagolun . Toyota ailesine devam  :alkis: