Gönderen Konu: Kapı gıcırtısı ve sonuna kadar açılma sorunu  (Okunma sayısı 1597 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 35000
  • Model Yılı: '14
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Kapı gıcırtısı ve sonuna kadar açılma sorunu
« : Ağustos 18, 2019, 00:27:45 »
    2014  1.33  aracımın ön kapıları hafif eğimli yolda inip binerken kapıyı tutmak zorunda kalıyorum. Kapı açılma seviyelerinde durmuyor eğer kapıyı tutmazsam sonuna kadar açılıyor ve yanda araba varsa kapıyı vurma riski var. Yazın da gıcırtı gibi sesler geliyor. Hoparlör takan kişi "abi kapıların 20 senelik araç kapısı gibi" demişti. Aracı 2. El almıştım, aracın uzatılmış garantisinin 1 ay sonra dolacağını biliyorum. Sizce garantiden ilgili parçalar değişir mi?

Toyota Club Türkiye

Kapı gıcırtısı ve sonuna kadar açılma sorunu
« : Ağustos 18, 2019, 00:27:45 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Kapı gıcırtısı ve sonuna kadar açılma sorunu
« Yanıtla #1 : Ağustos 18, 2019, 01:01:55 »
    2014  1.33  aracımın ön kapıları hafif eğimli yolda inip binerken kapıyı tutmak zorunda kalıyorum. Kapı açılma seviyelerinde durmuyor eğer kapıyı tutmazsam sonuna kadar açılıyor ve yanda araba varsa kapıyı vurma riski var. Yazın da gıcırtı gibi sesler geliyor. Hoparlör takan kişi "abi kapıların 20 senelik araç kapısı gibi" demişti. Aracı 2. El almıştım, aracın uzatılmış garantisinin 1 ay sonra dolacağını biliyorum. Sizce garantiden ilgili parçalar değişir mi?
Şansınızı deneyin ve sorunun giderilmesi konusunda ısrarcı olun,ama bazı parçalar extra garantiye girmeyebiliyor şansınız varsa yaparlar olmassa en kötü ihtimalle kapı gergi kütüğü içindeki plastik fren görevi gören parçaları kendiniz veya dışarıda herhangi bir kaportacıya değiştirsiniz.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Ynt: Kapı gıcırtısı ve sonuna kadar açılma sorunu
« Yanıtla #2 : Ağustos 18, 2019, 01:22:34 »
Uzatılmış garanti kapsamına girmez.
Kapı gergileri değişmesi lazım  kapı gıcırtısı için ise Sıvı gres yağı kullanın