Gönderen Konu: 2019 Corolla cam çıta problemi  (Okunma sayısı 4386 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
2019 Corolla cam çıta problemi
« : Ağustos 02, 2019, 11:56:42 »
selamun aleykum. aslında biraz düşündüm arkadaşlar yazsam mı yazmasam mı diye ama en azından sıfır alacakları uyandırmak adına yazmam gerektiğini düşündüm. çünkü bu toyota'nın bana göre bir ayıbıdır. vede çok komiktir. şöyle ki;

öncelikle başımıza gelenleri anlatayım. iki hafta önce aracımız şu hale geldi;

kaskosuz, sigortasız, ruhsatsız dahası sürücüsünün ehliyeti olmadığı şahıs aracımıza kaydırmak suretiyle çarptı. bir hafta boyunca babam sadece evrak işleri ile uğraştı. hasılı rapor tutuldu araç servise teslim edildi. şuanda sıfır gibi yapıldı çok şükür. lakin cam çıta kısmında dikkat ederseniz tırnak kadar bir hasar mevcut. ancak çok yakından bakınca fark edilen çoğuları için aslında önemsiz bir detay. biz aracımızı sevdiğimizi çin gözümüze batıyor orası ayrı. işte bütün olay bu detayda arkadaşlar. asıl meseleye geliyorum aşağıdaki foto galeride duran sıfır en üst donanım yani passion corolla'ya ait. sizce aşağıdaki bu görüntüde bir gariplik var mıdır;

anlayanlar anladı fark edemeyenler için izah edeyim. dikkat ederseniz nikelaj çıta camı tamamen dolaşmıyor. sadece üst kısımda. alt kısım ise siyah leş çıta. halbuki görüntü şu olmalıydı;

bunu satın alırken fark eden edecek, etmeyen ise leş gibi o şekil almış olacak. biz aracı yaptırırken yani servise teslim ettiğimizde bu ayrıntıyı da söyledik. küçük bir şey ama bunu da değiştirin dedik hayhay tabi ki dediler. lakin üç beş gün sonra aradıklarında parçadan ellerinde olmadığını ve istersek siyah çıta takacaklarını istemezsek bu şekilde kalacağını söylediler. nasıl yani falan dedik servise gittik ve usta aynen şunları söyledi. bu çıtaları yapan firma ile toyota bir anlaşmazlık yaşamış ve üretimdeki anlaşmalarını fesh etmiş. dolayısıyla artık banttan yeni çıkan araçlarda passion bile olsa pencere altını dolaşan çıta siyah olacakmış. düşünün koca toyota ve yerli üretim hani çok enstantane zor üretilen-bulunan bir parça olur anlarım. ama aptal nikelaj kaplı bir çıtayı temin edemiyor ve araçlarına siyah, görünümü gayet kötü duran ve hiçbir şekilde bütünlük sağlamayan leş siyah çıtalar takıyor. bundan japon'yanın haberi var mı çok merak ediyorum. toyota bir firmayla bozuştu diye biz neden bu sıkıntıyı çekmek zorundayız. satarken en üst donanım diye satılan araçta bu özellik-aksesuar-dekor ne derseniz işte o var ama gerçekte yok. bir ikinci merak ettiğim şeyse alacak kişiye bu eksiklikten bahsediyorlar mı ve icabında fiyatta indirim yapıyorlar mı. yani teklifi bile çok komik. aracın her yeri nikelaj kaplı çıta ama o kısım siyah. elbisede yama gibi. 190 bin tl araç al ama orası yamalı. her şeyden öte müşteriyi toyota'nın x firması ile yaşadığı anlaşmazlık ilgilendirmez ki. müşteri mantıklı çözüm ister. birde kardeşim atla deve değil ki. nikelaj çıta yaa. bütün aksesuarcılar da satılıyor. adam size yanlış yaptıysa anlaşmayı fesh et hemen başka üretici bul. müşterilere "firmayla kavga ettik artık böyle çıkacak araçlar" demekten daha kolay.
sizlerin düşüncesi nedir bilmiyorum ama bence trajikomik bir durum. toyota'ya hiç yakışmadı. meseleyi halletmek yerine siyah parça takmaları kabul edilebilir bir şey değildir.

Toyota Club Türkiye

2019 Corolla cam çıta problemi
« : Ağustos 02, 2019, 11:56:42 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Ynt: 2019 Corolla cam çıta problemi
« Yanıtla #1 : Ağustos 02, 2019, 14:08:26 »
Geçmiş olsun Abdulkadir Enes, ve hayırlı olsun yeni aracınız.

Bu tarz umursuz kişiler yüzünden yeni araç almaktan korkuyorum gerçekten. Üzüldüm 2 haftalık araç sorumsuz umarsız biri yüzünden ne hale gelmiş.
Çıta konusunda ise çok haklısın bence de. Alternatif bir üretici bulamıyor mu Toyota da siyah alt çıta takıyor.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '11
  • 27 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 02, 2019, 14:11:30 »
Gerçekten sinir bozacak bir durum. Bu camın üstündeki çitayı yapan firma ile anlaşmayı bozmamışlar sanırım  :D. Peki biz araba almaya galeriye gittiğimizde,  alacağım vardı adam vermedi size eksik para getirdim desek. Aslında düşünüce aynı şey onların yaptığı ile.  :rofl:
2011 Corolla D4D MMT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 02, 2019, 15:04:36 »
Abdulkadir bey çok geçmiş olsun ALLAH cc bir daha yaşatmasın büyük beterinden esirgesin,siz konunuzda sonuna kadar haklısınız,ama dikkatimi çeken nokta camın üst kısmında çıta var ve altta yok üstü ayrı alttaki ni ayrı firmalarmı üretiyormuş böyle bir saçmalık olamaz bence siz hakkınızı arayın ve toyata genel merkeze konuyu iletin gerekirse tüketici hakem heyeti vs ne varsa hakkınızı kullanın hiçbir şekilde ayıplı mal satamazlar biz o üreticiyle anlaşmayı bozduk bundan sonra böyle diyemezler servisteki Usta'nın veya hasar danışmanının sözüne pek itibar etmeyin geçen yıl başımıza bir olay geldi 2011 Corolla ile arkadaşın eşi kaza yaptı ve araç sağ önden darbe aldı çamurluk tampon far değişti o arada bişey fark ettik ayna fotoğraflarda sağlam ama onuda değişim yazmışlar işi biraz eşeleyince çözdük servis bizim sağlam aynayı dökmüş kaldırmış yerine yeni ayna siparişi girmiş yani herşeyi yapıyorlar ve kendilerinin yüzünden araç 6 ay sonra hararet yaptı kazada önden darbe aldığı için aracın radyatör bacakları kırılmış ama kendisi sağlam hiç kontrol etmeden öylece takmışlar ve sallana sallana hortumu artırmış bütün suyu boşaltmış bununda benim çok tecrübeli sadece Toyota ya hizmet veren özel servisteki ustam buldu ve aracı tekrar servise çektik kavga dövüş hatalarını kabul ettiler ve yaptılar aracı ama yine bizim kaskodan arkadaşa kabul etme dedim ama uğraşmak istemiyorum yapsınlar da nasıl olursa olsun dedi neticede 7800 TL daha hasar yazılmış oldu, sizde hakkınızı arayın derim tekrar geçmiş olsun.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 02, 2019, 18:26:59 »
İlk fotoda cıtalar ınce gıbı. İkinci resim cıtalar farklı gıbı. Sankı model degıstırmısler....
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '17
  • 108 kere teşekkür etti
  • 148 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 03, 2019, 00:37:44 »
Satın alma sırasında araç broşür veya kataloğuna bakılmalı. Eğer orada bu çıtalar donanım olarak yazıyorsa takmak zorundalar.
2017 sonunda c-hr aldığımda katalogda olmasına rağmen kapı altı çıtalarının  araçta olmadığını gördüm. Kavga dövüş taktırdım. Daha sonra gruplarda o aralıkta üretilen tüm c-hr lerde aynı durum olduğunu öğrendim. Durumu anlattıklarımın hepsine çıtalar ücretsiz takıldı.

Başka bayilere de sormakta fayda var durum anlatıldığı gibi olmayabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 03, 2019, 02:14:49 »
Geçmiş olsun Abdulkadir abi, hem aracının zarar görmesi hemde yetkili servis ile bu şekilde mağdurluk yaşaman gerçekten üzücü. Anlamadığım nokta toyota her bir parçayı başkasına mı  ürettiriyor pirns gibi de bu şekilde söylemişler pek inandırıcı gelmedi şahsen genel merkeze mutlaka iletin durumu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Ağustos 03, 2019, 03:06:23 »
Geçmiş olsun Abdulkadir abi, hem aracının zarar görmesi hemde yetkili servis ile bu şekilde mağdurluk yaşaman gerçekten üzücü. Anlamadığım nokta toyota her bir parçayı başkasına mı  ürettiriyor pirns gibi de bu şekilde söylemişler pek inandırıcı gelmedi şahsen genel merkeze mutlaka iletin durumu
Anıl her parçayı kendisi üretmezki yalnız kendisi üretmiyor diyede müşteriyi mağdur etme gibi bir lüksü yok üreticiyle yaşadığı sorun müşteriyi bağlamaz.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 04, 2019, 20:10:41 »
Abdullah abi sin durum nedir acaba halledebildin mi?
Büyük ihtimal ile yetkili servis ya boya yaptı çamurluk ile kapıya yada sac değişimi benim hatırladığım aracında seramik kaplama'da vardı. İşlem göreceği için o paneller tekrar  yaptırmak gerekiyor bunun masrafını da alabildin mi ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Ağustos 04, 2019, 20:16:53 »

aynen anıl, ümit hocam doğru söylemiş. genelde aksesuar parçaları-yan parçalar kendi bünyesi haricinde farklı firmalar üretir. veya üretebilir. ama tabi hangi parça toyota'da hangi parça fason bilmiyorum. bu yaşadığımızla birlikte çıtaları farklı bir firmanın üretip gönderdiğini öğrenmiş olduk. hayırlısı bakalım. bu arada inanmayacaksınız ama arka tampona da vurmuşlar park halindeyken :D artık gülüyoruz biz. babam diyor ki arabaya vurmuşlar, önceden şaşırırdık yav nasıl olur falan diye şimdi he öyle mi sıkma canını falan diyoruz :D gece vakti bir aplam passat'la manevra alamıyor ve tampona sürtüyor. ki bu araç kapalı garaj aracı. hani açıkta dursa derim yapacak bir şey yok. akşam misafirdeyken olmuş. o değilde babam arabadan inanılmaz soğudu.   

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 04, 2019, 20:18:26

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Ağustos 04, 2019, 21:15:15 »
@Abdulkadir Enes KIRAL (27351) hocam siz bence bir kurban kesin dağıtın üzerinizdeki nazar kalksın RABBİM büyük beterinden esirgesin.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ağustos 04, 2019, 21:25:42 »
Geçmiş olsun,derler ya sakınılan göze çöp batar diye,bırakın öyle kalsın,Allah beterinden korusun.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ağustos 04, 2019, 22:17:35 »
@Abdulkadir Enes KIRAL (27351) hocam siz bence bir kurban kesin dağıtın üzerinizdeki nazar kalksın RABBİM büyük beterinden esirgesin.
amin. böyle şeyler söylenmez ama yapmadığımız şey değil ki. bu şekilde seri ilk defa başımıza geliyor. bizde hayırlısı diyoruz her seferinde. yapacak bir şey yok.
Geçmiş olsun,derler ya sakınılan göze çöp batar diye,bırakın öyle kalsın,Allah beterinden korusun.
bizde artık öyle diyoruz zaten tokay amca. ne yapalım. nasip. hiç olmazsa abla cama not bırakmış ben vurdum telefon vs iletişim bilgilerini yazmış. kötünün iyisi diyelim. en azından muhatabımız var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '21
  • 27 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ocak 04, 2022, 13:14:40 »
Hocam öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım bir daha başınıza böyle bir olay gelmez.

Forumda aradım ama bulamadım. Bende 2021 corolla dream var.  Alt kısmı siyah çıta. Bu şekilde nikelaj çıta çok hoş görünüyor. Acaba nereden temin edebiliriz. N11 hepsiburada gibi sitelerde mevcut ama acaba tam uyum sağlar mı?

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

selamun aleykum. aslında biraz düşündüm arkadaşlar yazsam mı yazmasam mı diye ama en azından sıfır alacakları uyandırmak adına yazmam gerektiğini düşündüm. çünkü bu toyota'nın bana göre bir ayıbıdır. vede çok komiktir. şöyle ki;

öncelikle başımıza gelenleri anlatayım. iki hafta önce aracımız şu hale geldi;

kaskosuz, sigortasız, ruhsatsız dahası sürücüsünün ehliyeti olmadığı şahıs aracımıza kaydırmak suretiyle çarptı. bir hafta boyunca babam sadece evrak işleri ile uğraştı. hasılı rapor tutuldu araç servise teslim edildi. şuanda sıfır gibi yapıldı çok şükür. lakin cam çıta kısmında dikkat ederseniz tırnak kadar bir hasar mevcut. ancak çok yakından bakınca fark edilen çoğuları için aslında önemsiz bir detay. biz aracımızı sevdiğimizi çin gözümüze batıyor orası ayrı. işte bütün olay bu detayda arkadaşlar. asıl meseleye geliyorum aşağıdaki foto galeride duran sıfır en üst donanım yani passion corolla'ya ait. sizce aşağıdaki bu görüntüde bir gariplik var mıdır;

anlayanlar anladı fark edemeyenler için izah edeyim. dikkat ederseniz nikelaj çıta camı tamamen dolaşmıyor. sadece üst kısımda. alt kısım ise siyah leş çıta. halbuki görüntü şu olmalıydı;

bunu satın alırken fark eden edecek, etmeyen ise leş gibi o şekil almış olacak. biz aracı yaptırırken yani servise teslim ettiğimizde bu ayrıntıyı da söyledik. küçük bir şey ama bunu da değiştirin dedik hayhay tabi ki dediler. lakin üç beş gün sonra aradıklarında parçadan ellerinde olmadığını ve istersek siyah çıta takacaklarını istemezsek bu şekilde kalacağını söylediler. nasıl yani falan dedik servise gittik ve usta aynen şunları söyledi. bu çıtaları yapan firma ile toyota bir anlaşmazlık yaşamış ve üretimdeki anlaşmalarını fesh etmiş. dolayısıyla artık banttan yeni çıkan araçlarda passion bile olsa pencere altını dolaşan çıta siyah olacakmış. düşünün koca toyota ve yerli üretim hani çok enstantane zor üretilen-bulunan bir parça olur anlarım. ama aptal nikelaj kaplı bir çıtayı temin edemiyor ve araçlarına siyah, görünümü gayet kötü duran ve hiçbir şekilde bütünlük sağlamayan leş siyah çıtalar takıyor. bundan japon'yanın haberi var mı çok merak ediyorum. toyota bir firmayla bozuştu diye biz neden bu sıkıntıyı çekmek zorundayız. satarken en üst donanım diye satılan araçta bu özellik-aksesuar-dekor ne derseniz işte o var ama gerçekte yok. bir ikinci merak ettiğim şeyse alacak kişiye bu eksiklikten bahsediyorlar mı ve icabında fiyatta indirim yapıyorlar mı. yani teklifi bile çok komik. aracın her yeri nikelaj kaplı çıta ama o kısım siyah. elbisede yama gibi. 190 bin tl araç al ama orası yamalı. her şeyden öte müşteriyi toyota'nın x firması ile yaşadığı anlaşmazlık ilgilendirmez ki. müşteri mantıklı çözüm ister. birde kardeşim atla deve değil ki. nikelaj çıta yaa. bütün aksesuarcılar da satılıyor. adam size yanlış yaptıysa anlaşmayı fesh et hemen başka üretici bul. müşterilere "firmayla kavga ettik artık böyle çıkacak araçlar" demekten daha kolay.
sizlerin düşüncesi nedir bilmiyorum ama bence trajikomik bir durum. toyota'ya hiç yakışmadı. meseleyi halletmek yerine siyah parça takmaları kabul edilebilir bir şey değildir.