Gönderen Konu: Corolla hybride uğultu  (Okunma sayısı 5597 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Corolla hybride uğultu
« : Temmuz 31, 2019, 15:33:57 »
merhaba arkadaşlar , bende 2019 corolla hybride aldım araba çok güzel yakıtı güzel sürümü güzel ama yolda çok uğultu yapıyor , ve rahatsız ediyor , bu normalmidir her corolla da varmıdır servise gidip göstereyim mi diye damdan düşen  >:( :foto: arkadaşlara bir danışayım dedim , teşekkürler

Toyota Club Türkiye

Corolla hybride uğultu
« : Temmuz 31, 2019, 15:33:57 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla hybride uğultu
« Yanıtla #1 : Temmuz 31, 2019, 15:41:11 »
merhaba arkadaşlar , bende 2019 corolla hybride aldım araba çok güzel yakıtı güzel sürümü güzel ama yolda çok uğultu yapıyor , ve rahatsız ediyor , bu normalmidir her corolla da varmıdır servise gidip göstereyim mi diye damdan düşen  >:( :foto: arkadaşlara bir danışayım dedim , teşekkürler
Aracınız hayırlı olsun malesef Toyota'nın üst segmentlerinde dahi yol sesi mevcut bu durum hybrid'de biraz daha fazla ilk kalkış anından itibaren duyuluyor çünkü araç ilk kalkışı elektrik moturunda yaptığı için çok sessiz hâl böyle olunca yalıtım eksikliğinden ötürü diğer sesler yol ve rüzgar sesi lastik uğultusu direk içeri geliyor.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 01, 2019, 08:50:10 »
teşekkür ederim, bu durum Corolla daki bütün güzellikleri alıp götürüyor maalesef  :olu: :rofl: koskoca teknolojik firma Toyota yaptığı güzel teknolojik ürünlerde bunu nasıl halledemiyor hayret bir şey bence :-\ :-\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '19
  • 109 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 01, 2019, 10:07:59 »
eğer jant 17 ise daha sesli oluyor 16 jant daha sesiz
2019 Corolla Hybrid Passion X-Pack e-CVT

Efsaneler ölmez şekil değiştirir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 01, 2019, 10:38:41 »
teşekkür ederim, bu durum Corolla daki bütün güzellikleri alıp götürüyor maalesef  :olu: :rofl: koskoca teknolojik firma Toyota yaptığı güzel teknolojik ürünlerde bunu nasıl halledemiyor hayret bir şey bence :-\ :-\
Herşey maliyet ile alakalı Japonlar konfordan ödün verebiliyor ama sağlamlıktan asla ödün vermezler,diğer rakipleriyle Toyota'nın fiyatı ortada eğer sessizlik izalasyonda eklenirse fiyat dahada artar ama yinede diğerliri kadar olmaz.

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 01, 2019, 10:40:44
Eğer araca uzun süre binecem derseniz yalıtım yaptırmanızı tavsiye ederim bu konuda tecrübeli çok güzel işler çıkaran form üyemiz @Ahmet Güve (8047) bey var iletişime geçerseniz en iyi şekilde yardımcı olacaktır.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 60 kere teşekkür etti
  • 139 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 01, 2019, 12:15:41 »
Lastik basınçlarını kontrol edin.

Uğultu derken motor sesinden bahsetmiyorsunuz değil mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 01, 2019, 12:46:52 »

hocam normalde hibrit araçlar çok sessizdir. bende de ch-r hibrit var, herkes aracın sessizliğinden şikayetçi :rofl: uğultu dediğiniz cvt vitesin yüksek devirlerde çıkardığı elektirik süpürgesi sesine benzer sesi olmasın :lol:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 01, 2019, 14:01:53 »
Lastik basınçlarını kontrol edin.

Uğultu derken motor sesinden bahsetmiyorsunuz değil mi?
teşekkürler, sıfır arabanın lastik basınçaleını kontrol etmek? hiç düşünmedim ama bakayım genede, inşallah faydası olur :tamam:

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 01, 2019, 14:03:46
hocam normalde hibrit araçlar çok sessizdir. bende de ch-r hibrit var, herkes aracın sessizliğinden şikayetçi :rofl: uğultu dediğiniz cvt vitesin yüksek devirlerde çıkardığı elektirik süpürgesi sesine benzer sesi olmasın :lol:

sürüşe başlarken sessiz , yola çıktığınızda bir müddet sonra başlıyor ve gıcık ediyor :rofl: :-[ :nija: :DUR:, ağabeyimi bindirdim arabaya, ben binmem bidaha diyor bu arabaya :lol: :rofl: :D :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 60 kere teşekkür etti
  • 139 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 01, 2019, 15:37:09 »
Ben lastik basınçlarından şüpheleniyorum fakat bir önceki mesajınızda sürüş esnasında bir süre sonra uğultu geldiğini belirtmişsiniz. Bu konuyu biraz daha açarsanız yardımcı olabiliriz.

Eğer ki, asfalt özelliği değişmeden; örneğin sabit 120km/h hızla yol alırken uğultu gelmiyorsa ve aynı hızda devam ederken biraz yokuş çıkmaya başladığınızda uğultu geliyorsa, bu motor sesidir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ağustos 01, 2019, 16:56:54 »
normal süratte ve düz yolda , arabalı vapur gibi ses geliyor  ::) :blink: :blink:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #10 : Ağustos 03, 2019, 18:32:28 »
yukarıda yazmiştım jantınız 17 mi 16 mı ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ağustos 04, 2019, 04:25:38 »
Elektrikli motordan çıkınca yüksek hızlarda ise ,top gear programında da bahsedilmişti ,e-cvt nin sesi.Birde üzerinde gelen lastikler genelde sert lastikler ile geliyor dunlop yada bridgestone onlarında etkisi var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 16000
« Yanıtla #12 : Ağustos 08, 2019, 08:48:54 »
pil durumunda da bakın test ederken. Elektrik motoru pilin azaldığı durumlarda durduğunuz halde bile çalışıp şarj ediyor. Bu da gürültülü oluyor. Bu nedenle hergün gittiğiniz yolu bir süre sonra iyi öğrenip ona göre kullanmaya başlıyorsunuz. Mesela ben akşam iş döünüşnde köprü yoluna girdiğimde köprünün başında sadece elektrikle gitmekten zevk alıyordum. ama köprü çıkışındaki yokuşta durkalk trafikte pil boşaldığı için bu yükleme motoru çalışıp benzin kullanıyordu. Bunun çaresi ise aracı ekonomik ama benzinli kullanıp (benzin sarfiyatı ortalama sarfiyatın altında kalacak şekilde yani ikinci yeşil alanda) pili bu arada doldurup yokuştaki trafikte durkalk için pili kullanmak. O zaman inanılmaz tasarruf yapıyorsunuz ve gürültü de olmuyor tabi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ağustos 15, 2019, 09:23:06 »
yukarıda yazmiştım jantınız 17 mi 16 mı ?
17 jant

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #14 : Ağustos 17, 2019, 18:27:23 »
17 jant

motor sesi değilse eğer sebep jantın 17 olması yol sesinde çok fark ettiriyor gerçi 17 janta yumuşak lastik takıyor fabrika ama bu jant boyu ile bu kadar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Eylül 26, 2019, 19:03:29 »
Benim 1.6 benzinli motorda tam 2000 devirde bir uğultu geliyor motordan. Başta şanzıman sandım, vitesi P'ye aldığımda da geliyor. Kaputu açtım, eşime gaz verdirttim, V kayış tarafından yoğun bir uğultu geliyor. Sizde de mi böyle?
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.