Gönderen Konu: Klima soğutma sorunu  (Okunma sayısı 2573 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 12 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Klima soğutma sorunu
« : Temmuz 29, 2019, 17:15:03 »
Herkese selamlar arkadaşlar araç corolla 2000 terraa 1.6 patlak far sorunum  klima iki defa gaz bastırdım soğutmakta ilk basılmadan sonraları sıkıntı yok sonra 1 ay demeden bityor kaçak var dediler bakıldı ince bir kaçak tespit edildi order değişti hava bastıklarını gözlemlediklerini kaçak olmadığını söylediler sevindim sonrasında 15 gün demedi gene ılık esmeye başldı fan bittiiğini anladım arkadaşlar 130 öncesi 170 sonrası şimdi adama ger gidicem ama böyle sorun olan varmı şaşırdım iyce en son köpeğe çarptıktan sonra klima boruları hasar görmüştü değişti sonra düzen tutmadı yardımcı olun nereye bakılmalıki motorunda sıkıntı yok çalışıyor

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 29, 2019, 17:16:47
130 ve 170 öncesi dediğim verdiğim paralar gidene acımadımda  sorun hallolsaydı

Toyota Club Türkiye

Klima soğutma sorunu
« : Temmuz 29, 2019, 17:15:03 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Klima soğutma sorunu
« Yanıtla #1 : Temmuz 30, 2019, 00:06:54 »
Sistemi kontrol eden kişi ya tecrübeli değil yada gözünden kaçmış olabilir eski kaynak yerleri varsa oralarda kontrol edilmeli zaten 1 ay sürüyorsa çok ince bir sızıntı vardır eski kaynak yeri kaçırmaz deyipte es geçiyor olabilirler veya rekorlarda sıkıntı vardır, mutlaka bir yerden kaçırıyor dur komresör gövdesini de kontrol ettirin sonuçta gazı kompresör basıyor eğer daha önce veya kaza sırasında bir darbe alıpta işlemi düzgün yapılmadıysa yine sıkıntı çıkarır veya klima kompresörü zayıflamışsa gaz olsa dahi soğutmaz reelde çalışıyor gözükür ama gazı basmaya gücü yetmez gaz evaporatöre ulaşmazsa soğuk hava gelmez.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 12 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 30, 2019, 11:43:11 »
Ümit bey çok açıklayıcı olmuş teşekkür ederim peki kompresörde ise nasıl bir işlem yapılır dediğiniz gibi klima sesi çalışıyor gözüküyor manual bastığımda ama soğutma ılık geliyor yapan kişi önceden yağ da katılmamış hiç dedi yağda bastık diye söyledi bu kompresörün tamir varmı yoksa değişimmi baya ücret çıkar kompresör herhalde ben şimdi klima tamircisine geri götürcem ne söylemem gerekiyor neye dikkat edeyim yani beni başından savmasınlar bakımından

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Temmuz 31, 2019, 20:19:34 »
Yüksel bey ilk önce gaz varmı başka bir kaçak varmı ona bakılsın eğer gaz varsa zaten sorun diğer yerlerde aranmalı kompresör tamiratı mümkün gaz yolu valfi ve diğer parçalar tek tek uzman kişilerce kontrol edilmeli gereken yapılmalı eğer gittiğiniz klimacı işinin ehli değilse başka bir yer ile görüşmeniz daha iyi olur.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 12 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 01, 2019, 12:29:38 »
Ümit bey ilk order değiştirdikten sonra hava bastıklarını herhangi bir inme ibrede görmediklerini söylediler aynı yere gidip söyleyim sonuçta onlar herhangi bir kaçak gözükmüyor dediler barsa hataları baksınlar yoksa başka yeremi gitsem sn iyi denizlide var gibi

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 01, 2019, 12:30:21
Am ön taraf ne söküldü ne başka borulara bakma olayı oldu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 01, 2019, 13:41:31 »
Würth'ün klima kaçak engelleyicisi var, onu deneyin. Bir de klimanın kaçak olan yerlerini UV ışık altında gösteren katkılar var. Bu iki katkıyla birlikte tekrardan bastırıp soğutucu gazı.

Kaçak çok kılcal bir yerdense hava basıldıktan sonra basıncın inmesi çok uzun süre alacağından anlaşılamayabilir.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 12 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 04, 2019, 18:46:50 »
klima tamirine gittim kaçak çok aradılar ama ön tarafı söküp borulara detaylı bakarlar düşüncesindeydim ki kompresörde kaçak var dediler şaşırdım bana kompresörün çelik olduğunu keçenin değişmesi gerektğini söylediler sma bu işe girmiceklerini randıman alamayabilirsin klima radtatörünede bAkılması gerektiğini tıkanıklık varsa diyerek ikinci el klima almamın daha mantıklı olduğunu bana senin söylediğine göre 3000 devirlere gelmeden soğutma yapmıyorsa kompresörün işi bitmiş dediler şaşırdım napıcam bilmiyorum denizlide yapan yok uşak hayal

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 04, 2019, 18:47:32
Würth'ün klima kaçak engelleyicisi var, onu deneyin. Bir de klimanın kaçak olan yerlerini UV ışık altında gösteren katkılar var. Bu iki katkıyla birlikte tekrardan bastırıp soğutucu gazı.

Kaçak çok kılcal bir yerdense hava basıldıktan sonra basıncın inmesi çok uzun süre alacağından anlaşılamayabilir.
klima tamirine gittim kaçak çok aradılar ama ön tarafı söküp borulara detaylı bakarlar düşüncesindeydim ki kompresörde kaçak var dediler şaşırdım bana kompresörün çelik olduğunu keçenin değişmesi gerektğini söylediler sma bu işe girmiceklerini randıman alamayabilirsin klima radtatörünede bAkılması gerektiğini tıkanıklık varsa diyerek ikinci el klima almamın daha mantıklı olduğunu bana senin söylediğine göre 3000 devirlere gelmeden soğutma yapmıyorsa kompresörün işi bitmiş dediler şaşırdım napıcam bilmiyorum denizlide yapan yok uşak hayal

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Ağustos 04, 2019, 19:48:59 »

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 04, 2019, 18:47:32
Hocam tahmin ettiğim gibi kompresör sorunu eğer çıkma sağlam kompresör bulursanız sorun çözülecektir.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 12 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 04, 2019, 23:06:45 »
Çıkma kompresör tavsiye edeceğiniz bir yer varmı keçe getirtip yaptırayım çelikmi olur alıcak olduğum kompresör bendeki kompresörün  fotosu bu

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 04, 2019, 23:07:35

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Ağustos 04, 2019, 23:38:51 »
Yüksel bey aslında tecrübeli bir klimacı işinizi kolayca çözer,sizin gittiğiniz yer belliki çok tecrübeli değiller en yakın illerden birinde işinde uzman bir klima servisi bulursanız belkide araçtaki kompresörü tamir ederek temize çıkartabilirler,diğeri işin kolayına kaçmış en kolay yöntem tamir yerine komple değişimdir adamlar usta değillerki montajcı oldular artık sök tak devam.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 12 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ağustos 05, 2019, 10:21:07 »
Aynen ümit bey denizli gibi biryerde  büyükşehirde bile adamlar paraya doymuş hakkıyla iş yapan yok ben napıyım bunların keyfi için değiştireyimmi yapılacak bir tamir bile olsa salihlide sorucam heryerede gidilmiyor izmire gitsek yer bilmeden bildiğiniz iyi bir yer varmı ege tarafında

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ağustos 05, 2019, 11:41:06 »
Önce Salihli ye bakın sanayisi büyük ,olmuyorsa İzmir de oğuz oto toyota yı önce telefonla arayın sorun,kendileri halledebilirler mi? çok iyi bildikleri klimacı var mı? diye 0232 486 84 56-0535 714 12 23 ona göre yola çıkın.İzmir de çıkmacılarda var sorarsanız,ya da Ankara da yıldız sanayiinde çıkmacılar var.Kolay gelsin
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ağustos 05, 2019, 11:41:45 »
Aynen ümit bey denizli gibi biryerde  büyükşehirde bile adamlar paraya doymuş hakkıyla iş yapan yok ben napıyım bunların keyfi için değiştireyimmi yapılacak bir tamir bile olsa salihlide sorucam heryerede gidilmiyor izmire gitsek yer bilmeden bildiğiniz iyi bir yer varmı ege tarafında
İzmir ve çevresindeki üyelerimiz eminim servis tavsiyesinde bulunacaklardır.

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 05, 2019, 11:45:28
Tokay abi'nin önerdiği yöntem en mantıklı olur, ayriyeten size daha önceki servisin dediğine binaen klima radyatörü tıkanmışsa bile temizliği içindeki filtrenin değişimi mümkün boşuna yeni sistem alarak fazla para ödemeyin yeni sistemlerin yan sanayi radyatörlerinin et kalınlığı orjinale göre çok ince aşırı sıcaklarda basıncı tutmama ve en zayıf yerinden patlama gibi şikayetler olabiliyor.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 12 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ağustos 07, 2019, 17:35:30 »
Klimanın keçesini bulamıyorum istanbulda bir site. Her türlü keçe var ama klimanın içinde 3 tane keçe oluyor dedi keçeyi görmeden Zor diyor ben bunu söktürcekmiyim çelik dediler keçeye tek bu böyleymiş bakalım inşallah yapan bir yer bulucaz

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 07, 2019, 17:36:03
Tokay bey ve ümit bey teşekkürler yardımlarınız için hayırlısı