Gönderen Konu: 2017 Corolla Premium 50. yıl serisi  (Okunma sayısı 1547 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '17
  • 2 kere teşekkür etti
2017 Corolla Premium 50. yıl serisi
« : Temmuz 22, 2019, 18:18:20 »
Arkadaşlar 2017 Corolla Premium 50.yıl aracımda ayak ile bagaj açma var.Ama her seferinde açmıyordu servise götürdüm yaptık dediler.Yinede bazan açıyor bazan açmıyor.Bu arada kumanda üzerindeki bagaj açma tuşuda çalışmıyor.Bu konuda tecrübesi olan varmı ne yapmalıyım.Acaba ayakla açıyor diye orjinalindemi açmıyor kumandadan yoksa arızamı var.

Toyota Club Türkiye

2017 Corolla Premium 50. yıl serisi
« : Temmuz 22, 2019, 18:18:20 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 14000
  • 26 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: 2017 Corolla Premium 50. yıl serisi
« Yanıtla #1 : Temmuz 22, 2019, 20:35:40 »
Arkadaşlar 2017 Corolla Premium 50.yıl aracımda ayak ile bagaj açma var.Ama her seferinde açmıyordu servise götürdüm yaptık dediler.Yinede bazan açıyor bazan açmıyor.Bu arada kumanda üzerindeki bagaj açma tuşuda çalışmıyor.Bu konuda tecrübesi olan varmı ne yapmalıyım.Acaba ayakla açıyor diye orjinalindemi açmıyor kumandadan yoksa arızamı var.
aynı araçtan bende de var bagaj kapağı kafasına göre takılıyor bazen ayağımı göstermeme rağmen açılmıyor bazen yanından geçerken açılıor falan.nezaman ellerim dolu alışverişten gelirken bagajı ayagımla acmaya calıssam her defasunda rezil oldum acılmadı.bu yüzden bende servise gitmyi düşünüyorum.ama kumandada sıkıntı yok nezaman bassam acılıor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 23, 2019, 13:08:33 »
Ne kadar teknoloji o kadar dert :) sizi o halde elinizde paketlerle dans ederken düşündüm ve sonuç pek çok komik :)))))))) 
Şaka bir yana arkadaşlar o olay sensörle ilgili bir problem. Sensörlerin konumlanma ve etkin olma mesafe ve açıları vardır. Bu işten anlayan bir toyota özel yetkili servis bulursanız ona gidin. Resmi yetkili servislerdeki ustaların çoğu kitapta yazanın dışına çıkmazlar. Toyota diğer firmalar gibi geri bildirimleri toplar ve yeni modellerinde düzeltmeleri yapar.Ciddi durumlarda geri çağırmalar olur ama bunun için hiç bir firma geri çağırmaz. Adres işinin ehli toyotacı elektirkçi
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 1000
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Temmuz 23, 2019, 16:45:45 »
Toyota servisinde sensörü değiştirdim.Ama yine de kafasına göre çalışıyor. Bazan açıyor bazen açmıyor.Bu sistemin sanki orjinalinde sorun var. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 23, 2019, 18:09:51 »
Degismesi gereken sensor konum etki alani.
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Temmuz 23, 2019, 21:30:18 »
Mehmet Ali abinin dediği gibi sorun sensörde değil konumlandırıldığı yerde etki alanı kısıtlı bunu şöyle düşünün evdeki kumandanın IR sensörü eskilerde direk televizyona tutmazsanız almazdı ama şimdilerde çıkanlar nereye çevşrsenşz alır sizin araçtaki sensörde etki alanı ve mesafesi yeterli olmuyor ve görmüyor mesela Mercedes te hiç sıkıntısız çalışır çünkü sensör çok yönlü,şu videoyu izlerseniz daha iyi anlarsınız.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.