Gönderen Konu: Yaris 2005 benzin deposu kapağı muadili  (Okunma sayısı 1884 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Fear can hold you prisoner, hope can set you free
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 169000
  • Model Yılı: '05
  • 3 kere teşekkür etti
Yaris 2005 benzin deposu kapağı muadili
« : Temmuz 18, 2019, 14:38:40 »
Aracımin benzin depo kapagini calmislar,yolda giderken içeriye aşırı benzin kokusu geliyordu o zaman farkettim.muadil olarak hangi model ya da kodla aramalıyım?orijinali askılı olanı var internetten ancak 250 liraya satıyorlar,o kadar bütçem yok,alternatif hususunda bilgisi olan var mi?

Çok enteresan,neden bi insan depo kapagini çalar ki.

Toyota Club Türkiye

Yaris 2005 benzin deposu kapağı muadili
« : Temmuz 18, 2019, 14:38:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
Ynt: Yaris 2005 benzin deposu kapağı muadili
« Yanıtla #1 : Temmuz 18, 2019, 17:26:32 »
Dıs kapak acık olmadıktan sonra calamazlar. Benzın koyan elemandan suphelenin.
Bırıne lazım oldu veya baskasınınkını kaybettı sizden takvıye yapıyor olabılır
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 18, 2019, 20:38:49 »
Takmaya unutmuşta olabilirler bazen bizim acelemiz veya istasyonun çok kalabalık oluşundan ötürü takmayı unutuyorlar,ama her nedense kaybolmuş alırsanız orjinal ürün bakın çünkü benzin kapağı önemli orayda şuan için iyice izole edin benzin buharı yanıcıdır en ufak kıvılcımdan etkilenir dikkatli olun gerekirse en son yakıt aldığınız istasyona tekrar uğrayın sorun ama kendi aracınızla gitmeden başka bir vasıtayla gitmeye çalışın zira tehlikeli bir durum.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Temmuz 18, 2019, 21:09:13 »
Dıs kapak acık olmadıktan sonra calamazlar. Benzın koyan elemandan suphelenin.
Bırıne lazım oldu veya baskasınınkını kaybettı sizden takvıye yapıyor olabılır
sordum,ben taktim abi dedi.Bilemiyorum artik.

Gecen sene aydindan donerken de kapağı takmayi unutmuslardi,geldikten sonra baya bi sure arac kullanmadim.sonra benzin almaya gittim, depo kapagi yok.30 40 gün de gecmisti  ustunden.istasyonu aradim,sordum,bi bakalım dediler ama geri donus olmadi.sonra balıkesirde bi yedek parcacidan hyundai kapağı buldum aldim taktim idareten. Bu sefer de o gitti.birebir uyan muadil kapak bulabilirsem alicam, orijinale bütçem yok maalesef.

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 18, 2019, 21:10:23
Takmaya unutmuşta olabilirler bazen bizim acelemiz veya istasyonun çok kalabalık oluşundan ötürü takmayı unutuyorlar,ama her nedense kaybolmuş alırsanız orjinal ürün bakın çünkü benzin kapağı önemli orayda şuan için iyice izole edin benzin buharı yanıcıdır en ufak kıvılcımdan etkilenir dikkatli olun gerekirse en son yakıt aldığınız istasyona tekrar uğrayın sorun ama kendi aracınızla gitmeden başka bir vasıtayla gitmeye çalışın zira tehlikeli bir durum.
orijinali 250 lira falan hocam.uyarilarinizi dikkate alicam,tesekkur ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 18, 2019, 21:22:01 »
Sanki ozellikle seciyorlar..
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Temmuz 19, 2019, 01:24:05 »
Sanki ozellikle seciyorlar..

n11 den her depoya uyan kapak buldum aldim, 28 lira.umarım bunu kaptirmam artik ::)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Temmuz 19, 2019, 01:39:43 »
sordum,ben taktim abi dedi.Bilemiyorum artik.

Gecen sene aydindan donerken de kapağı takmayi unutmuslardi,geldikten sonra baya bi sure arac kullanmadim.sonra benzin almaya gittim, depo kapagi yok.30 40 gün de gecmisti  ustunden.istasyonu aradim,sordum,bi bakalım dediler ama geri donus olmadi.sonra balıkesirde bi yedek parcacidan hyundai kapağı buldum aldim taktim idareten. Bu sefer de o gitti.birebir uyan muadil kapak bulabilirsem alicam, orijinale bütçem yok maalesef.

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 18, 2019, 21:10:23
orijinali 250 lira falan hocam.uyarilarinizi dikkate alicam,tesekkur ederim.
Çıkma daha uygundur Ankara ve İstanbul'da bulunabilir veya yaşadığınız yerdeki ustalarda sorun belki orada vardır,muadil kapak almanızı şiddetle tavsiye etmem çünkü günümüz araçları yüksek teknolojik valflerle donatılmış durumda kullandığınız aracın depo özelliği nedir tam bilmiyorum (tam sızdırmaz kapak veya basınç valfi çekvalfli kapak ) hangisini kullanıyor emin değilim yeni sistem araçlarda depo içerisinde karbon kanister bulunmakta depo basıncını ayarlamak için,depoda sıcaklıktan veya benzin buharından oluşan basıncı tolare eder sıvı ve buahar halindeki ni ayrıştırır kanister dolduğu zaman içindeki sensör bilgi gönderir ECU tarafından valf açılır ve biriken yakıt emme manifoldu na gönderilir yakılır ve benzin ziyan olmamış olur farklı japaklarda işleyiş bozulabilir çünkü her aracın depo kapağı aynı özellikte değil öncede bahsettiğim gibi tam sızdırmaz ve çekvalfli olanları var depo içi basınç ona göre ayarlanır,üretimin tavsiyesi dışına çıkmayınız bütçenşz sfır almaya elvermiyorsa çıkma orjinal olanlarına bakmanız faydanıza olur.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.