Gönderen Konu: Araçta yüksek devirde gelen hırıltı sesi  (Okunma sayısı 3853 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '05
Araçta yüksek devirde gelen hırıltı sesi
« : Temmuz 17, 2019, 01:14:49 »
Merhaba arkadaşlar 2005 model 1.6 vvt-i benzinli Corolla sahibiyim aracımda çok uzun zamandır Yüksek devirde yani 4000 devir üstünde hırıltı geliyor sanki kayışın ordan gelir gibi ancak defalarca göstermeme rağmen bi sonuç elde edemedim gergi takazu ve kayış değişti ama araçtaki ses gitmedi başına gelen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlermi eksoz katalizörden şüpheleniyorum araba yüklü ilken düşük devirde birden gaza asılınca hafif zırıltı yapıp sonra kesiyor şimdiden vereceğiniz bildiler için teşekkür ederim
2005 model Toyota hb. Terra

Toyota Club Türkiye

Araçta yüksek devirde gelen hırıltı sesi
« : Temmuz 17, 2019, 01:14:49 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 17 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
Ynt: Araçta yüksek devirde gelen hırıltı sesi
« Yanıtla #1 : Temmuz 17, 2019, 12:22:50 »
ses emme manifoltundan geliyor sanırım. Bizim araçlarda kronik sorundur. Vida atarak kesenler felan var. Forumda bulabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 17, 2019, 13:05:47 »
ses emme manifoltundan geliyor sanırım. Bizim araçlarda kronik sorundur. Vida atarak kesenler felan var. Forumda bulabilirsiniz.
Sizin bahsettiğiniz manifold emme değil egzoz manifoldu,
Merhaba arkadaşlar 2005 model 1.6 vvt-i benzinli Corolla sahibiyim aracımda çok uzun zamandır Yüksek devirde yani 4000 devir üstünde hırıltı geliyor sanki kayışın ordan gelir gibi ancak defalarca göstermeme rağmen bi sonuç elde edemedim gergi takazu ve kayış değişti ama araçtaki ses gitmedi başına gelen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlermi eksoz katalizörden şüpheleniyorum araba yüklü ilken düşük devirde birden gaza asılınca hafif zırıltı yapıp sonra kesiyor şimdiden vereceğiniz bildiler için teşekkür ederim
Bahsettiğiniz sesi yapabilecek yerler sırasıyla LPG regülatör bağlantısı,katalizör ve egzoz bağlantıları,egzoz izalasyon plakaları veya motor havuzu içerisinde gevşemiş bir plastik aksam parçaları bu ve bunun gibi sesler yapabilir, aslında tecrübeli bir kişi kolayca teşhis koyabilir.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 17, 2019, 13:42:03 »
Katilazatöre ve egzos susturucularına aracın altına geçip elinizle sallayarak veya hafif yumrukla vurarak anlayabilirsiniz veya bir egzosçuya gidin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #4 : Temmuz 17, 2019, 22:28:28 »
Yani arkadaşlar bu motorun iç aksamından ziyade daha çok egzoz ve bağlantıları ile alakalı olabilir diyorsunuz  bende anlam veremedim araç 4000 devirde hırıltı yapıyor 5000 devirde yapmıyor. Yada araç 1800 devir ile 2000 devir arasında ufak bir sürtme sesi gibi ses yapıyor bu devirlerin dışında birşey yok Ankara’da gerçekten bunu çözebilecek usta varmı yönlendirebilecek. Bunu yapabilecek tecrübeli ustaya gidip gelirim artık sürekli ama esnaflığıda temiz olmalı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Temmuz 17, 2019, 23:18:24 »
Yani arkadaşlar bu motorun iç aksamından ziyade daha çok egzoz ve bağlantıları ile alakalı olabilir diyorsunuz  bende anlam veremedim araç 4000 devirde hırıltı yapıyor 5000 devirde yapmıyor. Yada araç 1800 devir ile 2000 devir arasında ufak bir sürtme sesi gibi ses yapıyor bu devirlerin dışında birşey yok Ankara’da gerçekten bunu çözebilecek usta varmı yönlendirebilecek. Bunu yapabilecek tecrübeli ustaya gidip gelirim artık sürekli ama esnaflığıda temiz olmalı
Araç km olarak kaç binde ? Ankara'da gidebileceğiniz yeni dörtnal Toyota ve Ayberk japon Hamit usta var ikiside tecrübeli kişiler.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #6 : Temmuz 17, 2019, 23:26:06 »
Araç 140 000 de dörtnal halkında sürekli kötü yorum geldiğinden tereddüt ediyorum gitmeyi istiyorum. Ama ayberk  çok tavsiye eden var oraya gidebilirim inşallah olumlu sonuç alabiliriz yinede ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Temmuz 18, 2019, 00:06:10 »
Araç 140 000 de dörtnal halkında sürekli kötü yorum geldiğinden tereddüt ediyorum gitmeyi istiyorum. Ama ayberk  çok tavsiye eden var oraya gidebilirim inşallah olumlu sonuç alabiliriz yinede ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim
Tecrübeli bir usta sorunu kısa sürede çözmesi lazım 1800 2000 devir arası sürtme sesi debriyaj seti ve diğer tüm hareketli aksamlardanda kaynaklı olabilir yinede sadece olasılıktır bu,ustaya dinletin ve aracı siz kullanın çünkü hangi devirlerde ne zaman yapacağını siz daha iyi bilirsiniz.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #8 : Temmuz 18, 2019, 00:44:44 »
Teşekkür ederim

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 18, 2019, 10:57:09
Bügün o sol taraftan gelen sesin videosunu çekip atacağım 3 yıldır harcadığım paranın haddi hesabı yok bir tane bulabilecek usta arıyorum  bu sorunu ilgili esnaflığı düzgün ancak forumda yazılan bazı ustalara gittim çok iyi bulunan isim vermeyim reklam olmasın ama cidden hem ustalığı hemde iletişimi sıfır benim görüşüm bildiğiniz Ankara ilinde gerçekten Toyota’dan anlayan esnaflığı sağlam sürekli gidebileceğim usta varsa gerçekten çok iyi olur