Gönderen Konu: cevabını bulamadığım bir kaç sorum var  (Okunma sayısı 1793 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 291000
  • Model Yılı: '97
  • 2 kere teşekkür etti
cevabını bulamadığım bir kaç sorum var
« : Temmuz 15, 2019, 15:27:24 »
selamün aleyküm. 1.3 97 model 291000 corollam var. forum ve internette kaç günür arayıp bulamadığım yada bulduklarım da da emin olamadığım bir kaç sorunum var.
1-arabam kumandası yok kumanda taktırmak istiyorum aslında kendim takmak istiyorum ama araştırmama rağmen merkezi kilit beynini bulamadım bilmeden de etrafı kurcalamak istemedim. nerede olduğu veya daha önce kendi yapan varsa tarif edebilir mi
2-sürekli rolanti sorunu var lpg de daha çok var araba çalışınca normal ama ısınınca düşüyor yada bazen normal bazen düşük oluyor. benzin de de oluyor ama çok nadir oluyor.
3-klimayı açtığımda araba stop etmiyor ama neredeyse rolanti 2 ye kadar düşüyor araba çok titriyor şehir arasında eziyet gibi oluyor. araştırdım ama bununla ilgili de bir çözüm bulamadım.
4-son sorunum yavaş mesela kalkışlar da yada arabayı park edeceğim de direksiyonu çevirip hareket etmeye çalıştığım da kütürt diye ses geliyor alttan ama direksiyon düzken böyle bişey yok araştırdım ama aks da dahil bir çok arıza söylenmiş.
sıkılmadan okuyup cevaplarsanız şimdiden teşekkür ederim.
forumun kurallarına uymaya çalıştım yeni üye oldum yanlışım varsa düzeltirim.
2 ay falan şırnak ta kalacağım şuan için en önemli olan alttan gelen ses yolda kalmadan korkuyorum ve burada usta bulma olayı baya sıkıntı onun için önden bilgi sahibi olmaya çalışıyorum.

1997 model 1.3 xl klimalı corolla

Toyota Club Türkiye

cevabını bulamadığım bir kaç sorum var
« : Temmuz 15, 2019, 15:27:24 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Ynt: cevabını bulamadığım bir kaç sorum var
« Yanıtla #1 : Temmuz 15, 2019, 16:16:04 »
selamün aleyküm. 1.3 97 model 291000 corollam var. forum ve internette kaç günür arayıp bulamadığım yada bulduklarım da da emin olamadığım bir kaç sorunum var.
1-arabam kumandası yok kumanda taktırmak istiyorum aslında kendim takmak istiyorum ama araştırmama rağmen merkezi kilit beynini bulamadım bilmeden de etrafı kurcalamak istemedim. nerede olduğu veya daha önce kendi yapan varsa tarif edebilir mi
2-sürekli rolanti sorunu var lpg de daha çok var araba çalışınca normal ama ısınınca düşüyor yada bazen normal bazen düşük oluyor. benzin de de oluyor ama çok nadir oluyor.
3-klimayı açtığımda araba stop etmiyor ama neredeyse rolanti 2 ye kadar düşüyor araba çok titriyor şehir arasında eziyet gibi oluyor. araştırdım ama bununla ilgili de bir çözüm bulamadım.
4-son sorunum yavaş mesela kalkışlar da yada arabayı park edeceğim de direksiyonu çevirip hareket etmeye çalıştığım da kütürt diye ses geliyor alttan ama direksiyon düzken böyle bişey yok araştırdım ama aks da dahil bir çok arıza söylenmiş.
sıkılmadan okuyup cevaplarsanız şimdiden teşekkür ederim.
forumun kurallarına uymaya çalıştım yeni üye oldum yanlışım varsa düzeltirim.
2 ay falan şırnak ta kalacağım şuan için en önemli olan alttan gelen ses yolda kalmadan korkuyorum ve burada usta bulma olayı baya sıkıntı onun için önden bilgi sahibi olmaya çalışıyorum.

Selamlar
1- Oto elektrikçiler çözebilir ancak.
2- Benzinde nadir oluyor demişsiniz, sorun lpg ayarında gözüküyor. Ayrıca boğaz kelebeği, maf sensörü vs temizletmek gerekir.
3- Benzinde 3-4 gün sürün sonra benzinde yapmayıp lpg de yapıyorsa sorunun cevabı 2 de.
4- Evet aksa benziyor. O km.de aksların değişme zamanı yaklaşmıştır belki de geçiyordur bile.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 15, 2019, 16:57:40 »
Selamun aleykum rolanti sorunu bunlarda klasik ama ben yaptim nasıl dersen karburatorun arka tarafinda avans ayar vidasi var onu biraz sağa dogru cevir ince bir vida rolanti civatasi degil ona paralel arka tarafta ayni zamanda otamatik jikleyi ayarliyorsun. Alttan gelen ses de aks dan vaya direksiyon kutusundan da yapabilir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 291000
  • Model Yılı: '97
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Temmuz 15, 2019, 18:01:22 »
cevaplar için teşekkür ederim dediğiniz deneyeceğim inşallah bunda da olur yoksa klimasız olmuyor bu şekilde şehir içinde kullanmak eziyet gibi
1997 model 1.3 xl klimalı corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 16, 2019, 10:42:52 »
Bilgiler verilmiş zaten.
Aks ile ilgili parçalarda değişim gerekli ise, kesinlikle kaliteli ürünler tercih edin. Sitemizden kayıtlı firmalar bölümünü de incelemeniz faydalı olacaktır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Temmuz 16, 2019, 17:49:34 »
Merhaba merkezi kilit bunlarda - tetik ile çalışır bi elektrikçi ye bağlattırın. Sübap ayarı nasıl hiç kontrol ettirdinizmi? Lpg ayarı fazla açıksa rölanti de titreme yapar.