Gönderen Konu: 2001 avensis için kullanıcılardan bilgi lütfen?  (Okunma sayısı 2784 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Atmosferik candır...
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 25 kere teşekkür etti
  • 24 kere teşekkür edildi
2001 avensis için kullanıcılardan bilgi lütfen?
« : Temmuz 12, 2019, 21:00:43 »
2001 avensis almayı düşünüyorum. Bu araçlar hakkında çok bir bilgim yok. 2.0 motor manuel Olarak bulduğum bir araç var. Bu araçların kronik arızaları dikkat etmem gereken noktaları nelerdir? Lpg ile uyumu nedir ? Baktığım araçta lpg mevcut değildi. Bu araca sahip veya daha önce kullanmış üyeler bilgiler verebilirse sevinirim.

Toyota Club Türkiye

2001 avensis için kullanıcılardan bilgi lütfen?
« : Temmuz 12, 2019, 21:00:43 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Ynt: 2001 avensis için kullanıcılardan bilgi lütfen?
« Yanıtla #1 : Temmuz 13, 2019, 08:39:08 »
2001 avensis almayı düşünüyorum. Bu araçlar hakkında çok bir bilgim yok. 2.0 motor manuel Olarak bulduğum bir araç var. Bu araçların kronik arızaları dikkat etmem gereken noktaları nelerdir? Lpg ile uyumu nedir ? Baktığım araçta lpg mevcut değildi. Bu araca sahip veya daha önce kullanmış üyeler bilgiler verebilirse sevinirim.
Bahsettiğiniz araçta D4 motoru bulunmasından dolayı LPG ile pek uyumlu değil LPG montajı yapılabilir ama yakıt tasarrufu pek verimli alınamaz.
Onun haricinde öyle büyük kronik sorunu vs bulunmuyor gayet çok konforlu ve sağlam bir araç

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 13, 2019, 11:31:57 »
Almak istediğiniz aracın herhangi bir kronik sorununu duymadım d4 motor bir araç olduğu için daha önce LPG takılmıyordu ama şuanda takılıyor cangaz marka LPG kiti takıyorlar maliyeti proje dahil 2000 TL yakıt olarak %40 tasarruf sağlar aracın konforunu soracak olursanız kalbur üstü bir araçtır zaten 2001 2002 modelleri makyajlı kasadır sol extra paketlerinde sanruf koltuk ısıtma deri koltuk yol bilgisayarı ve ön cam resistansı mevcuttur otomatik düşünürseniz sağlam bir tork konvertör lü şanzımana sahiptir bakımı düzenli yapılırsa kolay kolay arıza çıkartmaz tek kusuru bazılarında denk geldim ön göğüste çatlama mevcuttu belkide yanlış temizlik ürünü kullanımından kaynaklı olabilir,en son form üyemiz @Bora Akın (33537) bey kullanıyordu tam km bilgisi aklımda değildi ama 400 binli kmlerde satmıştı ama sadece benzinde biniyordu.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 490000
  • Model Yılı: '01
  • 4 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 14, 2019, 00:33:24 »
2010 yılından beri kullanmaktayım.Kesinlikler lpg düşünülmemesi gereken bir araçtır. Yüksek basınç altında çalışan ve Sıvı lpg enjekte edebilen sistemler dışında alternatif mevcut değildir. Şuanda toyota d4 motora arge yapıpta uyumlu kit üretti diyebileceğimiz tek lpg kiti avrupada satılan polanya malı stag dpi 400'dür.türkiyede bu kit satılmamaktadır.Satılsaydı belki düşünülürdü.Bunun dışındaki sistemlerde enjektörler soğutulamadığından enjektör arızası kaçınılmazdır.çok yakan bir araç değil.benzinli binecekseniz alın...lpgye bulaşmayın....Bulaştırmayın....
illede lpg  deniliyorsa 1.8 olanları vvti teknolojine sahip olduğundan tercih edilebilir....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 96000
  • 67 kere teşekkür etti
  • 67 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 20, 2019, 08:19:42 »
Almak istediğiniz aracın herhangi bir kronik sorununu duymadım d4 motor bir araç olduğu için daha önce LPG takılmıyordu ama şuanda takılıyor cangaz marka LPG kiti takıyorlar maliyeti proje dahil 2000 TL yakıt olarak %40 tasarruf sağlar aracın konforunu soracak olursanız kalbur üstü bir araçtır zaten 2001 2002 modelleri makyajlı kasadır sol extra paketlerinde sanruf koltuk ısıtma deri koltuk yol bilgisayarı ve ön cam resistansı mevcuttur otomatik düşünürseniz sağlam bir tork konvertör lü şanzımana sahiptir bakımı düzenli yapılırsa kolay kolay arıza çıkartmaz tek kusuru bazılarında denk geldim ön göğüste çatlama mevcuttu belkide yanlış temizlik ürünü kullanımından kaynaklı olabilir,en son form üyemiz @Bora Akın (33537) bey kullanıyordu tam km bilgisi aklımda değildi ama 400 binli kmlerde satmıştı ama sadece benzinde biniyordu.

@Ümit ŞAHANTİMOR (39478)  Bey kusura bakmayın, biraz geç gördüm. Şimdi izlenimlerimi yazayım merak eden arkadaşlar öğrenirler. 396000 km iken 2001 d4 bana geldi. 441000 km iken sattım. 45000 km 5 sene boyunca bir oksijen sensörü arızası, bir enjektör arızası ve dört amortisör dışında bir sorun çıkamadı. Kronik sorunu sadece ön göğüs kısmı çatlıyor. Bana da çatlak geldi. Ben son derece memnundum. Hem donanımlı hem de performanslı. Millete sac baş yolduracak cinsten bir araç :). Niye sattım diye sorarsanız, iki aracımızı birleştirip tek araca düşelim demiştik, lakin sonrasında ev aldık. Yine bu araçtan temiz bulsam alırım. Benden önceki beyefendinin de araca çok iyi baktığını da belirtmeden edemeyeceğim. Saygılarımla.
2015 Avensis 1.6 D4-D Advance - 2007 Hyundai Accent Era (2001 Avensis D4, 1993 Corolla 1.6 XL AE101)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 490000
  • Model Yılı: '01
  • 4 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 20, 2019, 20:22:23 »
Bora Bey beni de yalnız bıraktınız forumda.. gerçekten almak isterseniz.sahibindende temiz   2001 avensisler görüyorum.
 mesela bu araba biraz masrafla çok güzel olabilir diye düşünüyorum.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-30-agustos-ilandan-cekiyorum.bu-fiyata-toyota.aciklamayi-okuyun-703854461/detay

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 96000
  • 67 kere teşekkür etti
  • 67 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 20, 2019, 20:47:04 »
Merhabalar Derviş Bey, yalnız değilsiniz ben hep buralardayım, işaret ettiğiniz araç ilana ilk çıktığında gördüm, iki nedenle satınalmam, alamam. Kazası olan aracı Çankırıda ne kadar adam edebilirim şüpheliyim. İkinci neden de tamamen duygusal. :) Ev borcu bitecek ki ikinci arabaya kavuşabileyim. Bu nedenle şimdilik Japonlara bakıp iç geçirmekteyim. Ama Toyota sorunsuz gerçekten, Allah herkese sorunsuz araçlar nasip etsin. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Bu arada link verdiğiniz arac otomatik ve çekme belgeli. Otomatik arac sevemedim bir türlü. Çekme belgesi de aracı surerek getirmeye engel zaten. İç mekan detayları da pek hoş görünmedi gözüme.

Ben ilgilenen arkadaşlara şu aracı öneririm. Sol extra değil ama manuel ve temiz. Hatta ön göğüste çatlak da yok resimlerde. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-kaliteyi-uyguna-alinn-715718979/detay
2015 Avensis 1.6 D4-D Advance - 2007 Hyundai Accent Era (2001 Avensis D4, 1993 Corolla 1.6 XL AE101)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2017 Hyundai i30
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '17
  • 46 kere teşekkür etti
  • 139 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 21, 2019, 09:27:50 »
3 sene 30bin km kullandım 2001 avensis otomatik.
göğüs çatlaktı, 2 oksijen sensörü hata verdi, başka sıkıntısı yoktu.

aliexpress'ten aldığım camry uyumlu kamera plaka aydınlatma lambasının içine tam oturdu.
mp3 oynatıcı da takmıştım (aliexpress'ten Y kablosunu sipariş ederek)

otomatik 4 ileri olması arabanın bütün zevkini alıyordu. 120 ile giderken 3000 devir çeviriyordu. hem motor yoruluyor, hem de çok ses yapıyordu.

1- [97 Volvo 850 168 HP] 2- [98 Volvo S70 168 HP] 3- [01 Nissan Maxima 3.0 V6 222 HP]
4- [00 Toyota Corolla 1.3 90 PS] 5- [01 Toyota Avensis 2.0 D4 150 PS] 6- [11 Toyota Avensis 2.0 Premium MDS / Lovato OBD]
7- [17 Hyundai i30 1.6D DCT 136 HP]