Gönderen Konu: T25 Avensis Otomatik Şanzıman Yağı Markası  (Okunma sayısı 1683 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 144000
  • Model Yılı: '13
  • 170 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
T25 Avensis Otomatik Şanzıman Yağı Markası
« : Temmuz 04, 2019, 11:53:13 »
Herkese merhaba,
Aracım 2005 T25 Otomatik Avensis benzinli. Otomatik şanzıman yağını hangi marka önerirsiniz acaba?
Cep telefonları;
Trafikte sosyal medya takibi veya  Kırmızı ışıkta beklerken mesajlaşma için DEĞİLDİR.
Sağa veya Sola dönerken önce sinyal sonra dikiz aynaları LÜTFEN

Toyota Club Türkiye

T25 Avensis Otomatik Şanzıman Yağı Markası
« : Temmuz 04, 2019, 11:53:13 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: T25 Avensis Otomatik Şanzıman Yağı Markası
« Yanıtla #1 : Temmuz 04, 2019, 13:25:35 »
Herkese merhaba,
Aracım 2005 T25 Otomatik Avensis benzinli. Otomatik şanzıman yağını hangi marka önerirsiniz acaba?
Şanzıman önemli bir parça öneri ile yağ almanızı tavsiye etmem çünkü her aracın farklı serilerde üretilen şanzıman tipleri olabiliyor,form üyemiz ufuk sönmez konuda en bilgili kişi özel msj ile şasi numarasını paylaşırsanız en uygun ve kaliteli hidroliği tavsiye eder ve orjinal bandrollü ürün almış olursunuz yani en doğru adres @Ufuk Sönmez (16363) .
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 06 GLC 74
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 127000
  • Model Yılı: '04
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 04, 2019, 16:57:26 »
Merhabalar

Aracınız benimde aracım gibi T25 Avensis. Bu araçların şanzıman yağı TOYOTA TYPE T-IV diye geçer ve benim size nacizane tavsiyem aracınızın şanzıman yağını yetkili servislerde değiştirin.  Nitekim arkadaşında dediği gibi önemli bir parça ve garantili yağ değişimi mantıklı olur. Tahminim şanzıman yağ değişimi çok yüksek meblağlar çıkmayacaktır. Ben 2016 yılında değişimi 250 TL gibi bir ücrete TRABZON AYYILDIZ TOYOTA servisinde yaptırmıştım.  Bu araçlarda şanzıman filtresi yok sadece yağ değişimi yeterli.. Şanzıman yağ değişimi aralığı 60.000 Km'dir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 170 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Temmuz 05, 2019, 11:34:56 »
Dün TOYAN ile konuştum. KDV dahil 425 lira  fiyat verdiler orijinal yağ için. Korkulacak bir rakam değilmiş. Ama işçilik için 155 lira (indirimli) istiyorlar. Tıpa açıp kapamak için fazla geldi bana. Yağı servisten alıp kendi ustama gideceğim. En az 50 lira cebime kalır eminim.
Cep telefonları;
Trafikte sosyal medya takibi veya  Kırmızı ışıkta beklerken mesajlaşma için DEĞİLDİR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 05, 2019, 12:36:46 »
Dün TOYAN ile konuştum. KDV dahil 425 lira  fiyat verdiler orijinal yağ için. Korkulacak bir rakam değilmiş. Ama işçilik için 155 lira (indirimli) istiyorlar. Tıpa açıp kapamak için fazla geldi bana. Yağı servisten alıp kendi ustama gideceğim. En az 50 lira cebime kalır eminim.
Değişim yaparken iki aşamalı yapılması gerekiyor,yağ miktarını ona göre alın tapayı açınca akan yağ miktarı kadar ekleme yapıp d veya r konumunda seviye kontrolü yapıp yağ seviyesini ayarlayıp bir müddet aracı çalıştırıp tekrar tapayı açarak yağı yeniden değiştirmek gerekiyor.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 170 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Temmuz 25, 2019, 11:31:45 »
Araştırmalarım sonucunda ENEOS ECO ATF  Marka şanzıman yağının TOYOTA TYPE-IV Normlarını tam olarak karşıladığını öğrendim. Zaten TEM TOYOTA da bunu teyit etti. Kendilerinde de bu yağ satılmakta. Siparişi kısa zamanda verip değiştireceğim. :alkis:
Cep telefonları;