Gönderen Konu: Aracıma sürttüler  (Okunma sayısı 1619 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
Aracıma sürttüler
« : Temmuz 04, 2019, 01:29:06 »
Dün gece yanlışlıkla HGS Etiketim olmadan HGS'den geçtim bu gecede park halindeki aracıma sürttüler. Nazar mı var ne var anlamadım.Neyse konuya dönelim.

Aracımı park etmiştim markete uğramak için tam o sırada benim aracımdan biraz ilerde yeni kasa Corolla gördüm ve arkadaşıma göstermek istedim onun yanına gittik incelemek için neyse biraz etrafında tur attık ve markete yöneldiğimiz sırada Renault kangoo marka bir aracın hiç arkasına bakmadan geri geri geldiğini farkettim benim aracıma fazla yaklaşmıştı ve durmuyordu.Hooop Hooop Hooop diye bağırıp durdurdum.Nabıyorsun görmüyor musun arkandaki arabayı tarzında söylendim.Ve oda görüyorum tarzında el işareti yaptı.Ben dokunmadığını düşünüp markete girdim ve geri döndüğümde adamın gitmiş olduğunu gördüm.Benim tamponu ise çizik içerisinde buldum.Tamponun amacı zaten çizilmek bunun farkındayım lakin kendime daha çok kızıyorum keşke adam gitmeden önce baksaydım diye.Böyle durumlarda kendinizi nasıl yatıştırıyorsunuz.Saatlerdir sinirden kendimi yiyorum. Tamponumun çizilmesi gerçekten önemli değil görevi bu zaten ama benim hiç bakmadan markete girmem tamponumun çizilmesinden daha çok kafamı kurcalıyor.Fotoğraflara baktığınızda bunun içinmi canını sıkıyorsun diyebilirsiniz ama ben biraz daha ileriye park etmiş olsaydım tamponumu değil kapımı falan göçertmiş olabilirdi.Dediğim gibi böyle durumlarda ne yapılması gerekir.Kendimi bi türlü yatıştıramıyorum.Hatta o an sürttüğünü farketmiş olsaydım polislik dahi olabilirdik o anki sinirimle çünkü diğer aracın içerisindeki adamlarda pek alttan alacak tipte insanlar değildi.

Fotoğraflar;
https://i.hizliresim.com/GZ2zby.jpg
https://i.hizliresim.com/6DqnQW.jpg

Fotoğrafları böyle link olarak bırakmak istedim.Diğer türlü paylaşınca fotoğraf çok büyük oluyor ve sayfaya sığmıyor.Fotoğrafın boyutunu ekstra programlarla küçültmek dışında çözümü varsa tavsiyelere açığım.

Toyota Club Türkiye

Aracıma sürttüler
« : Temmuz 04, 2019, 01:29:06 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Aracıma sürttüler
« Yanıtla #1 : Temmuz 04, 2019, 08:52:39 »
Geçmiş olsun,
Kendini teselli etme konusuna gelecek olursak teselli edilecek bir durum yok,ha illada teselli istiyorsan daha kötüsünü düşün en kötüsünü düşün bu kadarcık küçük sıyrıklar heleki tampondaki sıyrıklar için kendini yıpratma çocukken sen hiçmi düşmedin kolun bacağın sıyrılmadımı? Karşındaki insan nazik bir dille yaklaşmışsa seninde hoşgörü göstermen gerekir "keskin sirke küpüne zarar" hayatta neler oluyor can kaybediliyor insanlar sakat kalıyor çocuklar annesiz babasız kalıyor senin yaşadığın bunların yanında sinek ısırığı gibi bir şey çok kafana takma,hayatta bir metal parçasından daha çok kafa yoracak konular var ve zamanı geldikçe olacak ALLAH cc büyük beterinden esirgesin.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 04, 2019, 09:14:37 »
Duygularınızı anlıyorum,elhamdülillah, buna şükür deyin ve bırakın,tipleri beğenmedim diyorsunuz,3.sayfa haberlerinde görüyoruz,trafikte tartıştılar,pompalı tüfekler devreye girdi diye..aman aman sakin olun,cana geleceğine mala gelsin diyelim,üstten bir pasta cila yapın olduğu kadar,bırakın öyle kalsın.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '11
  • 27 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 04, 2019, 10:01:59 »
Burak Bey Geçmiş olsun, İnanın bu hiç birşey değil. Bu çizikleri o an görüp adamlarla tartışsaydınız canınız daha çok sıkılacaktı. Bizim şer gördüğümüzde hayır, hayır gördüğümüzde şer olabilir. Çiziklerin olduğu yeri pasta cila ile ovarsanız çok büyük bir kısmı kaybolacaktır. Geçmiş olsun tekrar can sıkıyor ama bunlar oluyor maalesef.
2011 Corolla D4D MMT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 04, 2019, 11:01:53 »
Geçmiş olsun Burak. Bazen böyle dikkatsiz sürücüler oluyor yazık ki.Biz eskilerin teknolojiyi kullanırken diğer yandan insanların duyularını azalttığını düşünmemize sebep en büyük örneklerden biri. Adamlar park sensörü olunca mesafe tespitini yapamıyorlar.Tekrar geçmiş olsun basit bir işlemle halledebilirsin ve o aksamda ki çizikler aracının değerini düşürmez. Boş bir vaktinde düzelt gitsin

Öfke konusuna gelince. 3 ay önde otoparka geldim ve aracımın tamponunun kesilmiş olduğunu gördüm. 15 cm filan bildiğin çizik atmışlar. Güvenlik kamerasından baktığımda 12 yaşlarında bir velet nereden bulmuş ise kelebek diye tabir edilen bıçağı elinde bir kaç kes sallayıp ardından dalmış benim araca.Buraya kadar çok sıradan fakat otopark güvenliğinden şikayetçi olacağımı söyleyince çocuğu babası ile birlikte benimle konuşmaya getirdiler.
Çocuğun ağlayarak verdiği cevap "Mali amca daha önce yarı finalde Babam ile karşılaşmış ve o müsabakada hem babam elenmiş hem kaburgasında çatlama olmuş.Annem bana bunu anlatınca çok kızdım ve arabasına zarar verdim."
Şikayetçi olmadım tabi ama hadi buyur buradan yak.... Siz olsanız ne yapardınız. Tampon çizildi ki kafa vur daha iyi , ona mı yanarsın.Yoksa resmi maç dahi olsa babası dayak yedi diye Mali amcasından kendince intikam alan veletle ne yapacağını mı düşünürsün. Zira daha ki sefere camları da indirebilir. Neyse Sonuç. Bizim velete Babası ile çok eski rakip ama aynı zamanda çok iyi dost olduğumuzu gösteren albümlere daldık. Yengeme kızmadım değil yani çocuğa o maçı mahalle kavgası şeklinde anlattı herhalde... Neyse bana dalmaya kalkmamış o kısım iyi bari....
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Temmuz 04, 2019, 13:31:29 »
@Mehmet Ali Yıldız (13227) sizede geçmiş olsun malesef artık değişik duygular içerisinde nesiller yetişmeye başladı İNŞAALLAH delikanlıda dersini almıştır.
ALLAH cc büyük beterinden esirgesin.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.