Gönderen Konu: dizel ivmelenme sorunu  (Okunma sayısı 1081 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 30342
  • Model Yılı: '15
  • 3 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
dizel ivmelenme sorunu
« : Haziran 27, 2019, 11:26:35 »
herkese merhaba 2009 mmt ikinci el aldığım aracımda performans bazen düşüyor bazen harika turbonun gücünü hissedip koltuğa yapışma hissini alıyorum bazen atmosferik motor gibi... aracın bütün bakımları benden önce zamanında eksiksiz yapılmış şanzıman yağı zamanında değişmiş baskı balata durumu iyi düzenli olarak enjektör temizleyici kullanıyorum en son egr temizliği yaptırdım hava akış metre de temizlendi aracım 114 binde 110 binde bütün bakımları yapıldı sorunum araç bazen yokuş yukarı 5. viteste ivmelenmesi harika gaz verdikçe koltuğa yapıştırıyor iyiki almışım dedirtiyor bazen ise gaza ne kadar yüklensemde aracın ivmelenmesi atmosferik benzinli motor gibi arıza kaydı yok ışık yakmıyor mazotu shell v-pover kullanıyorum aynı benzinlikten alıyorum bu problemim genellikle full depoda yapıyor depo yarıya ve altına düştüğünde ivmelenme artıyor genellikle motorda ilk çalışması gayet güzel en son aracın üst hızını denemek istedim maalesef aracım üst hızlara zorlanarak çıktı ve 163 km de kaldı ardından hava akışmetreyi temizlettim temizlenir temizlenmez üst hız 20 km fark etti ertesi gün performans harika şehir dışında hız limitlerine uyarak gittim rampalar müthiş yolculuğun ertesi günü aracın performansı yine atmosferik gibi oldu hani turboyu açtığında ivmelenmeyi gücü hissettiren araç o ivmelenme bırakıp tekrar zayıflamış durumda geldi bir de performaslı olduğunda gaza yüklendiğimde aracın gücünü gaz pedalında ve çalışmasında hissediyorum motor tam bir dizel karekteristiği gösteriyor fakat performansın azaldığı durumda o performanslı motor sesi de kaybolmuş oluyor yardımcı olursanız sevinirim

Toyota Club Türkiye

dizel ivmelenme sorunu
« : Haziran 27, 2019, 11:26:35 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
Ynt: dizel ivmelenme sorunu
« Yanıtla #1 : Haziran 27, 2019, 13:52:02 »
Mazot pompası,enjeksiyon pompası yeterli basınçla püskürtme yapmıyor olabilir.
Tokay Ceritoğlu