Gönderen Konu: Başkomutan Tarihi Milli Parkı  (Okunma sayısı 1955 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
Başkomutan Tarihi Milli Parkı
« : Haziran 26, 2019, 18:26:26 »
Selam, Başkomutan Tarihi Milli Parkı'nı daha önce ziyaret eden oldu mu? Müze, alan düzenlemeleri, yolu vs. nasıldır? 

Toyota Club Türkiye

Başkomutan Tarihi Milli Parkı
« : Haziran 26, 2019, 18:26:26 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
Ynt: Başkomutan Tarihi Milli Parkı
« Yanıtla #1 : Haziran 26, 2019, 23:31:30 »
Çok yıllar önce bir kısmını görmüştüm,yeni düzenlemeler ile oldukça iyi durumda olduğunu duyuyorum.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '20
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 27, 2019, 08:17:31 »
Başkomutan Tarihi Milli Parkı ile ilgili daha çok bilgiyi burada bulabilirsiniz http://bolge5.ormansu.gov.tr/5bolge/AnaSayfa/BTMParki.aspx?sflang=tr

arzu ederseniz Tarım ve Orman Bakanlığı, Başkomutan Tarihi Milli Park Müdürlüğünün 0 (272) 214 74 42 numaralı telefonundan sorumlu mühendis (şef) ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Seve seve yardımcı olacaklardır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 27, 2019, 09:05:11 »
Selam, Başkomutan Tarihi Milli Parkı'nı daha önce ziyaret eden oldu mu? Müze, alan düzenlemeleri, yolu vs. nasıldır?
Askerliğimi Kütahya Dumlupınar ilçesinde yaptigim için her yeri çok iyi biliyorum en son iki sene önce yine gittim.bence görülmesi gereken yerler.cok tarihi ve Türkiye cumhuriyeti nin temelinin atıldığı yerler
Şehitlikleri muhakkak gezin,
Zafertepeyi ve şehit Sancaktar anıtını görün
Dumlupınar müzesini gezin.
Ve orda Atatürk evini ziyaret edin aslına uygun restore edilmiş.Halide Edip Adıvar ateşten gömlek romanın da bahsettiği yerler
Oralarda hala savaşın izlerii var.cok büyük bir olay yaşanmış aslında.Baskomutanin bizzat katıldığı muzede fotoğraf larinin olduğu bu göreceksiniz.
Sormak istediğiniz Bir soru olursa cevaplarım
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 28, 2019, 19:59:56 »
Çok yıllar önce bir kısmını görmüştüm,yeni düzenlemeler ile oldukça iyi durumda olduğunu duyuyorum.
Başkomutan Tarihi Milli Parkı ile ilgili daha çok bilgiyi burada bulabilirsiniz http://bolge5.ormansu.gov.tr/5bolge/AnaSayfa/BTMParki.aspx?sflang=tr
Teşekkürler. O siteden de bakmıştım. Yolu ve çevresi ile ilgili çok bilgi bulamadım. Artık giebilirsem, ben de görsel ve bilgileri paylaşırım.

Askerliğimi Kütahya Dumlupınar ilçesinde yaptigim için her yeri çok iyi biliyorum en son iki sene önce yine gittim.bence görülmesi gereken yerler.cok tarihi ve Türkiye cumhuriyeti nin temelinin atıldığı yerler
Şehitlikleri muhakkak gezin,
Zafertepeyi ve şehit Sancaktar anıtını görün
Dumlupınar müzesini gezin.
Ve orda Atatürk evini ziyaret edin aslına uygun restore edilmiş.Halide Edip Adıvar ateşten gömlek romanın da bahsettiği yerler
Oralarda hala savaşın izlerii var.cok büyük bir olay yaşanmış aslında.Baskomutanin bizzat katıldığı muzede fotoğraf larinin olduğu bu göreceksiniz.
Sormak istediğiniz Bir soru olursa cevaplarım

arzu ederseniz Tarım ve Orman Bakanlığı, Başkomutan Tarihi Milli Park Müdürlüğünün 0 (272) 214 74 42 numaralı telefonundan sorumlu mühendis (şef) ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Seve seve yardımcı olacaklardır.
Özellikle yolunu ve çıkılan yerde müze vs. neler olduğunu merak ediyorum, sonuçta bir kaç tepeye yayılmış bir alan diye biliyorum. Sizin bilgilendirmeleriniz çok faydalı olacaktır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 28, 2019, 23:05:14 »
Orası gerçek anlamda 2.canakkale..ama ne hikmetse değerinde ilgi görmüyor.. görmeniz de fayda var.sizlerden de fotoğraf kar bekliyoruz eğer giderseniz
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗