Gönderen Konu: Vites geçiş problemi  (Okunma sayısı 1560 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Vites geçiş problemi
« : Haziran 26, 2019, 02:19:30 »
Öncelikle herkese merhaba aracım 2010 model 1.33 otomatik Yaris bu gün aracımın hafif rampada 4 den 5 geçmediğini aracın bağırdığını fark ettim Manuel’e alıp vites 4 de idi devrini yakalamadı ondandır dedim sonra tekrar bir deneyip bir bakayım dedim aynı hafif rampada yine aynı sorun oldu 4 den 5 geçmedi ve ayağımı gazdan çekip tekrar gaza basmama rağmen gaza abanmama rağmen hemde diğer geçişlerde bir problem Yok normal yol ve rampa aşağıdada sıkıntı Yok acaba sebebi ne olabilir ki

Toyota Club Türkiye

Vites geçiş problemi
« : Haziran 26, 2019, 02:19:30 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 134500
  • Model Yılı: '10
  • 99 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
Ynt: Vites geçiş problemi
« Yanıtla #1 : Haziran 26, 2019, 11:32:49 »
Öncelikle herkese merhaba aracım 2010 model 1.33 otomatik Yaris bu gün aracımın hafif rampada 4 den 5 geçmediğini aracın bağırdığını fark ettim Manuel’e alıp vites 4 de idi devrini yakalamadı ondandır dedim sonra tekrar bir deneyip bir bakayım dedim aynı hafif rampada yine aynı sorun oldu 4 den 5 geçmedi ve ayağımı gazdan çekip tekrar gaza basmama rağmen gaza abanmama rağmen hemde diğer geçişlerde bir problem Yok normal yol ve rampa aşağıdada sıkıntı Yok acaba sebebi ne olabilir ki

Merhaba aynı araçtan bende de var. Büyük ihtimalle baskı balata bitmiştir. Yeni balatanız hayırlı olsun :-[

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 27, 2019, 04:49:38 »
Bu gün arkadaşda denedi aynı sıkıntı tekrarladı baskı Balata ne kadar tutar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 27, 2019, 11:05:21 »
Baskı balata değişimi yapmadan önce şanzıman yağını kontrol edin yağ eskimiş veya eksikse çeşitli sorunlar çıkarabilir,akabinde serviste kalibrasyon yaptırın ve aküalötör kömürlerini kontrol ettirin sonuç alınmazsa baskı balata işine girersiniz,balata alırken de internetten veya dışarıdaki parçacılardan almayın ikiside size abi bunu herzaman satıyoruz sorun çıkmıyor der yerinede olur ama aracınızla uygun şartlarda olmadığı için kısa süre sonra sorun çıkarmaya başlar en uygun parçayı form üyemiz ufuk sönmez beyden gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.