Gönderen Konu: TOYOTA BÜYÜK YANLIŞ YAPIYOR  (Okunma sayısı 3933 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
Ynt: TOYOTA BÜYÜK YANLIŞ YAPIYOR
« Yanıtla #20 : Ağustos 06, 2019, 14:05:01 »
vw için yazdıklarınızı gülerek okudum ama dalga geçerek değil. Yahu nedir sizi bu kadar kızdıran ? Beğenmezseniz almazsınız o kadar. 
Chr ile şirokka hangi kıstaslarla kıyaslıyorsunuz? Biri elma diğer armut. Passat ise kımse kusura bakmasın memur arabası filan değil. Ha sarayda bir işiniz varsa ona bir şey diyemem. Passat a 400 bin verecek adama da zengin! derim ne diyeceğim...
Fakat o kadar saçma salak arabalar geliyor da adam gibi Lexsus modelleri, Toyotanın ağır topları bize gelmiyor. En basitinden avalon.   
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ağustos 06, 2019, 14:05:01 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • typex
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 24000
  • Model Yılı: '12
  • 20 kere teşekkür etti
  • 30 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ağustos 06, 2019, 14:08:16 »
vw için yazdıklarınızı gülerek okudum ama dalga geçerek değil. Yahu nedir sizi bu kadar kızdıran ? Beğenmezseniz almazsınız o kadar. 
Chr ile şirokka hangi kıstaslarla kıyaslıyorsunuz? Biri elma diğer armut. Passat ise kımse kusura bakmasın memur arabası filan değil. Ha sarayda bir işiniz varsa ona bir şey diyemem. Passat a 400 bin verecek adama da zengin! derim ne diyeceğim...
Fakat o kadar saçma salak arabalar geliyor da adam gibi Lexsus modelleri, Toyotanın ağır topları bize gelmiyor. En basitinden avalon.   
Katılıyorum size mehmet ali bey
aslında çok lüks modeller var ama nedense bize toyotanın hiçbir modeli gelmiyor olanı da kaldırıyorlar avensis gibi
camry geldi ama avalonda olsa fena olmazdı
camry mi passat mı dersek bence açık ara camry
lexus ise bize uzak :D
corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • 351 kere teşekkür etti
« Yanıtla #22 : Ağustos 06, 2019, 14:19:33 »
Katılıyorum size mehmet ali bey
aslında çok lüks modeller var ama nedense bize toyotanın hiçbir modeli gelmiyor olanı da kaldırıyorlar avensis gibi
camry geldi ama avalonda olsa fena olmazdı
camry mi passat mı dersek bence açık ara camry
lexus ise bize uzak :D
Aslında Toyotanında Lexsunda bize uyan modelleri var. Olay sadece lüx olayından çok ağır vergi koşulları ama bunlar da değişecek gibi.
Yukarıda bir arkadaş 1,0 motorlu arabalara uçak diyorlar diye kızmış ya ona çok güldüm. Yahu adamlar uçak diye sadece ilaç uçağı görmüşler ne kızıyorsun kardeşim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Ağustos 06, 2019, 14:21:28 »
Scirocco  nedir ya Allah aşkına? öyle bir araba söyleyin ki eyvallah diyelim. mercedese eyvallah, bmw'ye eyvallah, lexus'a eyvallah. passat'mış kimse kusura bakmasın ama passat sonradan görme arabasıdır. ( istisnalar hariç) passat'a 300-400 bin bayılacağıma gider ona bin basacak lexus alırım. ne acıdır ki bu ülkede vw lüks araba sayılıyor.  tasarımı yıllardır değişmeyen, far değiştirince kasa değiştirdim diyen, dsg ve turbo arızalarıyla illallah dedirten, donanım cimrisi, emisyon skandallı, traktör sesli çağ dışı kalmış dizelleriyle kimse vw'i bize övmesin. buzdolabından bozma  içi mezar gibi, donanım cimrisi polo'ya corolla ve civic fiyatı çeken bir arabayı alanlara hala şaşıyorum. japonlarda tüm modellerde hava yastığı standartken vw'de opsiyonel. yani parana göre hava yastığı var. bu işin etiğini buradan anlayabilirsiniz.    chr-'deki donanım en lüks passat'ta yok. olsa da 500 bin tl ister zaten. ( tss güvenlik paketi, kendi kendine park etme, elektirikli bel destekli koltuk vs) toyota'nın 22 yıl önce çıkardığı hibrit araçları  vw'e sözde seneye çıkaracak. buradan vw ve toyota'nın ufkunu kıyaslayabilirsiniz.  yazık bu ülke araçtan anlasaydı mazda, subaru ve lexus satış rekorları kırar kimse de vw'in yüzüne bakmazdı.

Şimdi yalnız olay aktif güvenlik sistemlerine gelirse mazda tüm donanımda standart yaptığından 2014 den beri, herkesi döver. :)
2009 yılında da esp yi standart yaptı, öncesinde çoğu firmada yokken 2000 li yıllardan beri üst donanımda esp yi sunuyordu.

Valla tam bi almana geçeyim diyorum, sonra yok far yok ayna yok göğüs hırsızlıklarını görüyorum. Piyasası olmayan arabadan devam diyorum  :rofl:

Bu hırsızlık olayları, 2 hafta sonra birinin park halindeki araca gelip çarpması ve bu çıta sorunu, bu ülkede sıfır araba alınmaması gerektiğini gösteriyor.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • 351 kere teşekkür etti
« Yanıtla #24 : Ağustos 06, 2019, 14:46:17 »
@Mutlu Tekir (30216) mazda 6 hep aklımda vardı. Yıllar önce xedos kullanmıştım 200km filan keşke o arabayı tekrar üretseler.
Sahi sen kurcalamayı seviyorsun xedos ta yapılanlarda biri sunroof üstüne güneş paneli yerleştirerek elektrik elde etmek ve oradan klimaya verip aracı soğutmak. Mantık basit sen yaparsın mutlu  :)
Araca geldiğinde kızgın güneş bile olsa için mis gibi oluyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Ağustos 06, 2019, 14:52:18 »
@Mutlu Tekir (30216) mazda 6 hep aklımda vardı. Yıllar önce xedos kullanmıştım 200km filan keşke o arabayı tekrar üretseler.
Sahi sen kurcalamayı seviyorsun xedos ta yapılanlarda biri sunroof üstüne güneş paneli yerleştirerek elektrik elde etmek ve oradan klimaya verip aracı soğutmak. Mantık basit sen yaparsın mutlu  :)

Abi doktoradan hiç vakit yok yoksa çok düşündüm. Bu haftasonu balkan turum başlıyor. 2. derin döngü akü koyup tavana da esnek güneş paneli koyayım, onu da bir devre ile klima fanına bağlayım en azından dışarıdan hava alıp araç içini serin tutar diye. Ama uğraşacağım da ne olacak, satarken yok pahasında. Yeteri kadar uğraştım deyip bıraktım artık. :) Bi pasta cilası kaldı, sonra da biner miyim yoksa astra j 1.4t, auris touring sport ya da kia ceed sw 1.6 crdi premium a geçerim hiç bilmiyorum. Arada kaşıntı tutuyor da otur oturduğun yerde diyorum.  :rofl:

Xedos lar mercedes s lere rakip çıkarıldı zamanında. O özellik standart vardı sunroofta güneş paneli ile araç içini havalandırma. Mazda forumundan birinde vardı, motoru arıza çıkarınca parça bulamadı. 2. xedos u alıp yedek parça niyetine kullandı.

O dediğin uğraş Mehmet Ali abi, ancak 20-30 bin km.de ihtiyacımı her türlü karşılayacak bir araba alıp 150-200 bin km.ye kadar kullanmaya karar veririm ancak o zaman olur.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Ağustos 06, 2019, 18:18:53 »
Volkswagen'e para verenlere acıyorum misal B7 ile B8 torpido kısmı iç dizaynı tamamen aynı Arteon ile özellikle B8 iç torpido aynı B7 yede benzerliği var adamlar artık tasarıma dair birşey sunmuyor.  Bundan bir ay önce volkswagen bayisinde gittim yarım trilyon istenilen aracı yakından inceledim ve çok büyük hüsran ile karşılaştım kapı çamurluk çizgileri birbirlerinin hizasında değil arka kapı  hafif üstte ön kapı aşağıda çamurluk ise oda öyle arka stoplar birbirinin hizasında değil ama bizim milletimiz o kadar çok büyütüyor ki şaşırıyorum geçen günlerde bir toyota kullanıcısı abimiz diyor ki  arkanda volkswagen mercedes bmw gördün mü yol vereceksin diyor neden diyorum onlar uçak diyor 1.6 cc'lik  320iED , 316i mi uçak?  3 silindirli 1.5cc 318i mi uçak?  1.0 TSI mi ? 1.2 TSI mı yoksa D segmente 1.4 TSI passat mı :D

maalesef hocam, vw far değiştirip kasa değiştirdi deyince vw fanatikleri bana kızıyor. bakın, yeni vw golf 8 böyle görüntülenmiş. golf 6 ve 7'den farkı ne
biliyor musunuz? farları. daha da ileri gideyim ön farları auiris ve bir önceki civic'in farlarını andırıyor.  buyurun, bakın.

http://m.haber7.com/otomobil/haber/2884885-yeni-golf-boyle-gorundu

bir de hocam sıfır 1.0 polo, 1.6 civic, 1.6 corolla ve  fiyatlarına bakalım: ( malum polo b, corolla ve civic c sınıfı)

1.0 polo http://www.arabalar.com.tr/volkswagen/polo/2019/1-0-tsi-highline-dsg

1.6 civic http://www.arabalar.com.tr/honda/civic/2019/1-6-elegance-cvt

1.6 corolla http://www.arabalar.com.tr/toyota/corolla/2019/1-6-flame-x-pack-multidrive-s

donanım, konfor, genişlik, sağlamlık ve sorunsuzluk olarak civic ve corolla polo'ya tur bindirirken işin garip tarafı buzdolabından bozma 1.0 polo'nun fiyatı

civic ve corolla ile neredeyse aynı. civic 6, corolla 3, vw ise 2 yıl garantili. vw'de garantiyi uzatmak tamamen duygusal:))) yani donanımdaki gibi bastır

parayı uzat garantiyi. bence de toyota ve honda çok büyük yanlış yapıyor. polo fiyatına corolla ve civic  sattıkları için. ben olsam hemen zam yaparım:))))

bu tabloda civic veya corolla yerine polo alan arkadaşları cesaretlerinden dolayı tebrik etmek gerekir. tamam tamam sustum :saygi: ama pardon o bir vw

yani tok kapı. özür dilerim :rofl:

not: merak edenler için 1.6, 2019 en dolu golf'ün  mevcut fiyatı 232 bin tl. yeni kasada en az 300 bin tl olur herhalde seneye.