Gönderen Konu: Corolla1.6 vvti bilgi ?  (Okunma sayısı 2021 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Corolla1.6 vvti bilgi ?
« : Haziran 23, 2019, 23:09:30 »
arkadaşlar 1.6 2001 model corolla almak üzereyim bu forum sitesini gördüm aracın artı ve eksilerini sormak istedim genel olarak duyduklarım öldüremezsin o arabayı dediler ama yine burada ki kullanıcılardan bilgi almak istedim. araç 156binde 1.6 lpgli 2001 model çift farlı olan (tek yuvarlak olanlardan değil) paketini tam bilmiyorum sol special olabilir ama tam bilmiyorum dediğim gibi. araçta 3 parça lokal boya var sadece hasar kaydı yok. fiyat 30bine verirse abimiz almayı düşünüyorum. Araştırdığım kadarıyla yağ eksiltme problemi varmış 5000kmde 1 litre yağ gibi gerçi başka kusur bulamadım pek. bu arada aracı alıp en az 3-4 yıl binmeyi düşünüyorum. şehir içi trafiğim pek yok kırsalda oturuyorum yollarımız biraz bozuk ama öyle çok kötüde değil ön takımda falan çok fazla problem çıkartırmı. öncesinde megane 1 kullandım 1.5-2 ayda bir ön düzende sıkıntı çıkıyordu. z-rotları falan gibi. illellah dedirtmişti o derece. bu tarz problemleri falan oluyor mu .yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar iyi forumlar

Toyota Club Türkiye

Corolla1.6 vvti bilgi ?
« : Haziran 23, 2019, 23:09:30 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla1.6 vvti bilgi ?
« Yanıtla #1 : Haziran 23, 2019, 23:59:57 »
Okuduklarımız ve duyduklarınız dışında kronik bir problemi yok yağ eksiltmeyi bütün araçlar aşağı yukarı yapar bu araçta bir miktar daha fazla olabilir Megan gibi alt takım bozmaz Japonların alt takımları gayet sağlamdır, dikkat etmeniz gereken iyi bir ekspertiz yaptırın sadece ekpertiz ile yetinmeyip ve toyotadan anlayan iyi bir motor ustasına gösterin,son zamanlarda okuduğumuz konular neticesinde ekpertiz şirketlerinin liyakatsız işler yaptığı yönünde yazılar mevcut biri araçta sıkıntı yok derken diğeri şasi'lerin değiştiğini rapor ediyor,araç yakıt ve performans olarak yeterli seviyede aile aracıdır,bozuk yollarda tek sıkıntısı içeri biraz fazla ses alır o da japon araçlarının genelinde vardır.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #2 : Haziran 24, 2019, 13:36:53 »
Yorumlarınız için çok teşekkür ederüm hocam. Peki bu yağ yakma sorununu giderebilecek bir çaresi yok mudur bu araçların ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 24, 2019, 14:03:05 »
Mühendislikle ilgili bir konu olduğu için fabrika çıkışı bazı modellerde olabiliyor,uğraşmaya değmez,periyodik olarak aracın motor yağını kontrol edersiniz,icab ederse yeterince aynı yağdan ekleme yaparsınız.Aracı aldığınızda geçmişine ve kilometresine göre  motor yağı tavsiye olunur,Ümit Şahantimor beyin bahsettiği gibi tam ekspertiz yaptırın,bizim millet boya değişen gibi meraklı olduğu yerlere yoğunlaştığından firmalar da şase,podye,hava yastıklarına yeterince özenle bakmıyorlar.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Haziran 24, 2019, 16:05:13 »
Yorumlarınız için çok teşekkür ederüm hocam. Peki bu yağ yakma sorununu giderebilecek bir çaresi yok mudur bu araçların ?
Yağ yakmayı ( değişim periyodu içinde 2 lt aşmayan) kafaya takmayın 2005 modele kadar olan toyotaların genele yakını yağ yakar.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #5 : Haziran 24, 2019, 17:40:48 »
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim araç sahibi ile anlaşamadık fiyatta başka corolla bakmaya devam :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Haziran 24, 2019, 20:16:51 »
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim araç sahibi ile anlaşamadık fiyatta başka corolla bakmaya devam :)
Hayırlısı olsun,eğer maddiyat olarak daha üst rakamlara çıkabilirseniz (45 bin civarı) E120 kasa daha konforlu dur ve daha geniştir 2005 model ve üst modelleri çok iyidir.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #7 : Haziran 25, 2019, 10:24:45 »
Valla bütçem son 32bin tl. Ona göre birşeyler bakıcam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 165432
  • Model Yılı: '02
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Haziran 27, 2019, 01:39:57 »
Tek kroniği yağ yakma ama nasıl olsa hepsi yağ yakıyormuş deyip üstüne düşmemezlik (yaşadım)  etmemenizi tavsiye ederim.Motora üstatların da dediği gibi iyi bakıp almanızı tavsiye ederim.Onun dışında yakıtı gidişi gayet yeterli bir araçtır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '05
  • 17 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ağustos 26, 2019, 11:39:41 »
tek gözlü farlı olanlardan alın derim. o motorlar daha da sağlam. ben 2 sene kullandım çok dayanıklı araçtır