Gönderen Konu: Kronik Sorunlar  (Okunma sayısı 9313 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 8000
  • Model Yılı: '19
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Kronik Sorunlar
« : Haziran 23, 2019, 20:29:00 »
Merhaba arkadaşlar.Yeni kasa Corolla sahipleri sizin aracınızda da temizlerken torpidoda çizik oluşma ve kapıdan ses gelme problemi var mı?

Toyota Club Türkiye

Kronik Sorunlar
« : Haziran 23, 2019, 20:29:00 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 700
  • 3 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
Ynt: Kronik Sorunlar
« Yanıtla #1 : Haziran 24, 2019, 09:29:09 »
torpido kolay çiziliyor gibi geldi üste bişi koymaya korkuyorum yumuşak olmasına rağmen biraz sıkıntılı artık ne olacak bilmiyorum kapıdan ses almadım alanları forumlarda duydum ama

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1146 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 24, 2019, 14:11:11 »
Torpido ve direksiyon kısımları oldukça hassas,özellikle şu yaz günlerinde örtmeye çalışın ve yıkama yağlamaya gittiğinizde ne olduğu belli olmayan kimyasal maddeleri sürdürmeyin,nemli bezle silmek yeter,direksiyonların soyulduğu ve izlerin torpido da kaldığını forumda yazıyorlar.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 8000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 24, 2019, 14:54:53 »
torpido kolay çiziliyor gibi geldi üste bişi koymaya korkuyorum yumuşak olmasına rağmen biraz sıkıntılı artık ne olacak bilmiyorum kapıdan ses almadım alanları forumlarda duydum ama

Birkaç yerde okudum.Kapıdan gelen sesi gidermek için cam kaldırma modülünü değiştiriyorlarmış.Cam yarı açıkken çukura falan girerseniz sesi duyarsınız.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 24, 2019, 14:55:43
Torpido ve direksiyon kısımları oldukça hassas,özellikle şu yaz günlerinde örtmeye çalışın ve yıkama yağlamaya gittiğinde ne olduğu belli olmayan kimyasal maddeleri sürdürmeyin,nemli bezle silmek yeter,direksiyonların soyulduğu ve izlerin torpido da kaldığını forumda yazıyorlar.
Evet benim torpidomu bayii temizlik yaparken çizdi ve garantiye sokularak torpido tamamen değişti.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 40000
  • 21 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 24, 2019, 18:25:47 »
Benim sol ön camdan kıtırrr kıtırrrr gibisinden çok garip sürekli ve rahatsız edici bir ses geliyor.ahşabı içten kemiren kurtlar gibi kapı ötüp duruyor.döşeme ve stabilize yolda daha da artıyor..1000 km kontrolünde söylemiştim bakmayı unuttular heralde.çözümü nedir acaba,cam modülü değişir denmiş yukarıda..değişirse düzelirmi acaba?
İyilik yapar gibi görünmeyin...Iyilik yapın,görünmeyin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Merhaba
  • Kilometre: 9900
  • Model Yılı: '21
  • 84 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 21, 2019, 18:20:34 »
1- Bende de sol kapıdan tıkırtı/cızırtı sesi gelmekte. Kapı plastik kaplamasını elimle bastırınca ses azalıyor. 1.000 KM bakımında cam fitilini kontrol etmelerini istedim ancak servis bu sesi tespit edememiş , sonrasında ses arttı.
2- Son günlerde sabah aracı ilk defa çalıştırırken sarı renkli direksiyon lambası 1 sn kadar yanık gözükmekte ve sesli (bip) sinyal gelmekteydi. Servise götürdüm bilgisayarda hata kodu görememişler , bir şey yapmadıklarını , eğer problem devam ederse aracı akşamdan servise bırakabileceğimi daha detaylı inceleyeceklerini bildirdiler.
2022 Toyota Corolla Dream Multidrive S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '20
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 21, 2019, 22:23:33 »
Benim sol ön camdan kıtırrr kıtırrrr gibisinden çok garip sürekli ve rahatsız edici bir ses geliyor.ahşabı içten kemiren kurtlar gibi kapı ötüp duruyor.döşeme ve stabilize yolda daha da artıyor..1000 km kontrolünde söylemiştim bakmayı unuttular heralde.çözümü nedir acaba,cam modülü değişir denmiş yukarıda..değişirse düzelirmi acaba?

toyota ailesine hoşgeldin. kışın soğukta çıtırtılar daha da artacak. göğüs bölgesini söküp izolasyon yapıyor servisler ama kaç kişi göğüsün tamamen sökülmesini ister ki?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 40000
  • 21 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 26, 2019, 00:01:57 »
toyota ailesine hoşgeldin. kışın soğukta çıtırtılar daha da artacak. göğüs bölgesini söküp izolasyon yapıyor servisler ama kaç kişi göğüsün tamamen sökülmesini ister ki?
teşekkür ederim  hoşbuldum..sıcak iklimde yaşıyorum araba güneşte kalınca tek bir tık ses olmafan premium araç havasında  ilerliyorum.kışın ne olur bilemem, çıtırtılar artabilir..unutmadan sol taraftan gelen normal olmayan aşırı tıkırtıyı çözdüm. Servise gittim,montaj hattında torpido sol kapağın klipslerini takmamışlar.kaportaya bakan usta öyle dedi be o gün bugün ses yok.havalandırmadan belli belirsiz bir zırıltı geliyor o kadar.
İyilik yapar gibi görünmeyin...Iyilik yapın,görünmeyin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2017 Hyundai i30
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '17
  • 46 kere teşekkür etti
  • 139 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 26, 2019, 11:34:56 »
Torpido çiziği ile ilgili resim paylaşabilir misiniz? @Gürkan ERGEN (47475)
1- [97 Volvo 850 168 HP] 2- [98 Volvo S70 168 HP] 3- [01 Nissan Maxima 3.0 V6 222 HP]
4- [00 Toyota Corolla 1.3 90 PS] 5- [01 Toyota Avensis 2.0 D4 150 PS] 6- [11 Toyota Avensis 2.0 Premium MDS / Lovato OBD]
7- [17 Hyundai i30 1.6D DCT 136 HP]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 13 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Eylül 02, 2019, 16:53:20 »
Merhaba,
Benim arabamın konsolundan çıtırtılar geliyor. Servise götürsem düzeltebiirler mi? yoksa hiç uğraşmayım mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Eylül 02, 2019, 17:04:11 »
Aracınız garanti kapsamında ve daha 8.000 km de,eğer bakımı 10.000 km de ise,o zaman götürün ve sesin daha çok nereden geldiğini keşfetmeye çalışın,eğer spray vs tarzı bir işlemle ses kesiliyorsa ne ala,yoksa konsolu söküp daha ayrıntılı işlem yapılır,ses ileriye dönük artabilir,bakım iş emrine şikayetinizi mutlaka yazdırın.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 700
  • 3 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Eylül 03, 2019, 09:17:17 »
Merhaba arkadaşlar.Yeni kasa Corolla sahipleri sizin aracınızda da temizlerken torpidoda çizik oluşma ve kapıdan ses gelme problemi var mı?

bende de torpidoda çizik oluştu nasıl geçiricem bilmiyorum... kapıdan bazen cam yarım açıkken  sankı çakıl taşıyla cama tıklatıyor muşsunuz gibi ses yapıyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 2800
  • 7 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Eylül 03, 2019, 18:14:20 »
Aracı alalı 16 gün oldu bozuk yolda camlardan bazen cızırtı geliyor onun dışında bi sıkıntı yok birde ön gögsün üst tarafı yani siyah olan taraf adana sıcagında felaket bi şekilde yanıyor  inşalla ileriki zamanlarda kabarmaz yada renk atmaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Eylül 03, 2019, 21:28:25 »
Sıcaktan korumak için güneşlik/siperlik kullanabilirsiniz,özellikle yaz ayları için direksiyon kılıfı kullanın ,soyulabilir,ben silecekler de dahil olmak üzere örtecek şekilde beyaz örtü ile örtüyorum,ya da komple örtü kullanabilirsiniz,her dakika arabayı kullanmıyorsanız,sıcaklar böyle giderse torpido çatlayabilir bile güneşin altında,cızırtı vs  için ,izleyin 1000 km bakımda söylersiniz.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '17
« Yanıtla #14 : Eylül 17, 2019, 00:48:33 »
2017 Corolla sahibi olarak sizlere önerim Würth silikonlu sprey. Her Toyotacının bir gün tanışacağı ürün. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Eylül 17, 2019, 01:54:25 »
2017 Corolla sahibi olarak sizlere önerim Würth silikonlu sprey. Her Toyotacının bir gün tanışacağı ürün. :D
O ürünü kullanmayın hem etkili değil hemde plastik aksamlara zarar.
Plastik aksamları söktüğünüzde istenmeyen görüntüler ile karşılaşırsınız.
Tüylü bez bant kullanın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 37 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Temmuz 08, 2020, 16:08:02 »
Torpido ve direksiyon kısımları oldukça hassas,özellikle şu yaz günlerinde örtmeye çalışın ve yıkama yağlamaya gittiğinizde ne olduğu belli olmayan kimyasal maddeleri sürdürmeyin,nemli bezle silmek yeter,direksiyonların soyulduğu ve izlerin torpido da kaldığını forumda yazıyorlar.

Merhaba, Corolla 2019 vision aracı 8 ay önce aldım. Aracın göğüs kısmını hassasiyetle ıslak mikrofiber bezle silmeme rağmen kalıcı çizikler oluştu.  Ankara efe Toyota Yetkili servise başvurdum. Garanti uzmanı personel araçtaki rahatsız edici çiziklerin, müşteriden kaynaklandığını bu kısımları silmeden önce basınçlı hava tutmanız gerektiğini bunun garantiye girmeyeceğini, talep etmem halinde sisteme girecebileceğini sistemde bu kusurun tüm toyotalarda görünebileceğini,  bu hususu arzederseniz toyota müşteri hizmetleriyle paylaşabileceğimi iletmesi üzerine;   Müşteri hizmetlerini aradım sorunu anlattım bir gün sonra sonuç bildirdiler buradaki çiziklerin sizden kaynaklı olduğunu garanti kapsamına girmediğini bildirdiler.  Bende bireysel olarak 1990 model toyota araçlarda göğsünde böyle bir sorun oluşmuyorken 8 aylık araçta olması normal mi diye sordum. yanıt yok....  çözüm de bulamadım... teşekkür ederim. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '14
  • 128 kere teşekkür etti
  • 410 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Temmuz 08, 2020, 16:25:41 »

Ara ara kullanırım, herhangi bir zararını görmedim. Temiz parlak bir kokpit görünümü sağlıyor, hatta toz tutmayı geciktiriyor özellikle  plastik aksamlarda. Eski aracımda emniyet kemeri toplamadığı zaman tanışmıştım.

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 08, 2020, 16:28:31

Merhaba, Corolla 2019 vision aracı 8 ay önce aldım. Aracın göğüs kısmını hassasiyetle ıslak mikrofiber bezle silmeme rağmen kalıcı çizikler oluştu.  Ankara efe Toyota Yetkili servise başvurdum. Garanti uzmanı personel araçtaki rahatsız edici çiziklerin, müşteriden kaynaklandığını bu kısımları silmeden önce basınçlı hava tutmanız gerektiğini bunun garantiye girmeyeceğini, talep etmem halinde sisteme girecebileceğini sistemde bu kusurun tüm toyotalarda görünebileceğini,  bu hususu arzederseniz toyota müşteri hizmetleriyle paylaşabileceğimi iletmesi üzerine;   Müşteri hizmetlerini aradım sorunu anlattım bir gün sonra sonuç bildirdiler buradaki çiziklerin sizden kaynaklı olduğunu garanti kapsamına girmediğini bildirdiler.  Bende bireysel olarak 1990 model toyota araçlarda göğsünde böyle bir sorun oluşmuyorken 8 aylık araçta olması normal mi diye sordum. yanıt yok....  çözüm de bulamadım... teşekkür ederim. 

1998 model corollamın ön göğsünün deri/kaplama malzeme kalitesi  şu an kullandığım 2014 Qashqaiden daha kaliteli idi. Bunu dokunarak bile hissedebiliyordum.
1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Temmuz 08, 2020, 16:34:37 »

Forumda, sosyal ortamda çokça bahsedildi bu durum. Sıcak havadan kaynaklanan bir durum. Ben aracı aldığımdan beri hiç silmedim ve bu durumu bildiğimden hemen ön göğüs halısı aldım.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Model Yılı: '20
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Eylül 15, 2020, 15:27:43 »
Forumda, sosyal ortamda çokça bahsedildi bu durum. Sıcak havadan kaynaklanan bir durum. Ben aracı aldığımdan beri hiç silmedim ve bu durumu bildiğimden hemen ön göğüs halısı aldım.

Merhaba aldığınız ön gön göğüs halısını görsel veya link olarak paylaşmanız mümkün mü? Nreden aldınız, fiyatı vesair bilgileri paylaşırsanız sevinirim. Daha araç gelmeden ben de aynı sorunla karşılaşmamak için tedbir alayım diyorum. Teşekkürler.