Gönderen Konu: 2018- corolla jant değişimi  (Okunma sayısı 2956 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
2018- corolla jant değişimi
« : Haziran 15, 2019, 14:45:34 »
selamın aleykum arkadaşlar. 2 ay önce değiştirdiğim jantları, toyota camry modelinin jantların'dan yana kullandım.
orjinalini bozmak istemedim. inç olarak: 16'inç den yana kullandım. +  Fren kaliper boyama. görsellerinize sunuyorum.

Toyota Club Türkiye

2018- corolla jant değişimi
« : Haziran 15, 2019, 14:45:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 24 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
Ynt: 2018- corolla jant değişimi
« Yanıtla #1 : Haziran 15, 2019, 16:33:57 »
Hayırlı olsun.çok güzel olmuş. Marka, fiyat ve mağaza bilgisini paylaşır mısınız?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 15, 2019, 17:57:44 »
Hayırlı olsun.çok güzel olmuş. Marka, fiyat ve mağaza bilgisini paylaşır mısınız?

çok teşekkür ederim sağolasınız. xv55 camry olarak geçiyor. modelinin orjinal jantıdır.
şans eseri denk geldim, istanbul/anadolu yakası gülsuyu köprüsü lastikçi remzi (0216)427 30 49
orjinal bijonları ile beraber 2 ay önce 1800 almıştım.
lakin en son takım kalmıştı elinde; uzun zamandır vitrinde duruyormuş. fiyatı uygun tuttu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 15, 2019, 18:26:57 »
Hayırlı olsun,
Arka kaliperde disk üzerinde boya yapıldığını gördüm fren için çok tehlikeli bir durum boya tamamen sıyrılmış mı kontrol edin ayriyeten aldığınız jant orjinal değil model olarak aynısı orjinal Toyota jantları çok pahalıdır ve servis harici bulunmaz ancak çıkma olarak bulunur,araç görünüm olarak çok güzel olmuş Rabbim kaza arıza vermesin tekerinize taş değmesin.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 15, 2019, 19:06:17 »
Hayırlı olsun,
Arka kaliperde disk üzerinde boya yapıldığını gördüm fren için çok tehlikeli bir durum boya tamamen sıyrılmış mı kontrol edin ayriyeten aldığınız jant orjinal değil model olarak aynısı orjinal Toyota jantları çok pahalıdır ve servis harici bulunmaz ancak çıkma olarak bulunur,araç görünüm olarak çok güzel olmuş Rabbim kaza arıza vermesin tekerinize taş değmesin.

amin efendim cümlemizin.. öncelikle güzel yorumunuz ve uyarınız için çok teşekkür ederim. disklerin boyası devamlı frene basmayla 1 hafta içinde çoğunu sildi attı.
arkadaşlarım'da sizin öneriniz gibi uyardı lakin, yinede sakıncalı bir durum sonradan farkettim. birdaha boyatırmısın? asla ..
satıcı yurt dışından 5-6 takım olarak getirtmiş. yurt dışı faturalarını gösterdi. güvendik aldık :)
araştırdığım kadarıyla; servislerdeki jantlarda çoğu çin menşeli  patent japonya'ya ait. işciliğini çine yaptırıyor üretim yeri çin. lakin; bendeki jantların üzerinde japonya menşeli etiket var.maatbaa'dan japon menşeli etiket basıp üstündeki çin menşeli etiketi söküp değişmek sanırım herkesin aklına gelir :) 2 yıl garantili aldık, inşallah bir sıkıntı cıkmaz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 15, 2019, 20:13:09 »
amin efendim cümlemizin.. öncelikle güzel yorumunuz ve uyarınız için çok teşekkür ederim. disklerin boyası devamlı frene basmayla 1 hafta içinde çoğunu sildi attı.
arkadaşlarım'da sizin öneriniz gibi uyardı lakin, yinede sakıncalı bir durum sonradan farkettim. birdaha boyatırmısın? asla ..
satıcı yurt dışından 5-6 takım olarak getirtmiş. yurt dışı faturalarını gösterdi. güvendik aldık :)
araştırdığım kadarıyla; servislerdeki jantlarda çoğu çin menşeli  patent japonya'ya ait. işciliğini çine yaptırıyor üretim yeri çin. lakin; bendeki jantların üzerinde japonya menşeli etiket var.maatbaa'dan japon menşeli etiket basıp üstündeki çin menşeli etiketi söküp değişmek sanırım herkesin aklına gelir :) 2 yıl garantili aldık, inşallah bir sıkıntı cıkmaz.
Evet dediğiniz doğru olabilme ihtimali var bugün birçok firma Çin'de üretim yaptırıyor ama kalite olarak kendi istediği sınırlar içerisinde oluyor aslında çinliye 1 liralık yap dersen 1 liralık yapar 3 liralık yap dersen ona göre yapar insanlarımızda malesef cambazlığı en iyi yaptıkları iş konumuna getirdiler bişey olacağından değilde orjinal demeleri beni kızdırıyor yoksa ülkemizde ve dünyada replika olarak üretim yapan birçok ünlü marka var bunların hepsi sorunludur diyemeyiz tekrardan hayırlı olsun.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • 82 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Haziran 15, 2019, 21:45:00 »
selamın aleykum arkadaşlar. 2 ay önce değiştirdiğim jantları, toyota camry modelinin jantların'dan yana kullandım.
orjinalini bozmak istemedim. inç olarak: 16'inç den yana kullandım. +  Fren kaliper boyama. görsellerinize sunuyorum.

Hayırlı uğurlu olsun gayet şık olmuş. Boyayı atıyor zamanla 3-5 gün risk taşıyor sadece,frene bastıkça atıyor zaten bende boyatmıştım. Cms 822 aşağıdaki jantı takmadan önce camry xv 55 jantını forumda nerden bulabilirim diye yardım istedim fakat sağ olsun!!! kendi aracında xv55 jant olduğu için söylemek istemeyen biri bulamazsın diye yanlış yönlendirdi bende güvenip aramadım bunu taktırmıştım.
Biz istemesekte üstünlerin haklarını korumak için varız!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Haziran 16, 2019, 01:36:40 »
Hayırlı uğurlu olsun gayet şık olmuş. Boyayı atıyor zamanla 3-5 gün risk taşıyor sadece,frene bastıkça atıyor zaten bende boyatmıştım. Cms 822 aşağıdaki jantı takmadan önce camry xv 55 jantını forumda nerden bulabilirim diye yardım istedim fakat sağ olsun!!! kendi aracında xv55 jant olduğu için söylemek istemeyen biri bulamazsın diye yanlış yönlendirdi bende güvenip aramadım bunu taktırmıştım.

Sizinde jantlar araca çok yakışmış acaba maliyet ne kadar tuttu...
gerçek toyotacı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 82 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Haziran 16, 2019, 02:37:15 »

Sizinde jantlar araca çok yakışmış acaba maliyet ne kadar tuttu...
Hocam teşekkür ederim. Cms 822; buda son takım denk geldi. 1360 tlye aldım takımını. Kapaklar 25 tl, kaliperler için boya 25, işçilik 130 Toplam 1540.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Haziran 16, 2019, 11:41:09 »
Hocam teşekkür ederim. Cms 822; buda son takım denk geldi. 1360 tlye aldım takımını. Kapaklar 25 tl, kaliperler için boya 25, işçilik 130 Toplam 1540.

Güle güle kullanın tekerinize (janta) taş değmesin :)
gerçek toyotacı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Haziran 16, 2019, 12:21:00 »

hocam teşekkür ederim. amaç,gaye forum çatısı altında yardımlaşma olduğunu düşünüyorum :) dün foruma üye oldum, daha önce üye olsaydım yardımcı olurdum size :)
kafamda 3 tane jant modeli belirledim. modeller'den biride sizin takmış olduğunuz jant vardı. yaklaşık ocak ayından beri arayış içine girdim, ümidi kesmiştim hiçbir yerde yoktu.
camry modelinin jantı olduğu için, ülkemizde camry modeli araçının satışı olmadığından dolayı, yaygın olan bir jant satışı söz konusu değildi. şans eseri yukarda,
belirtmiş olduğum jant satıcısı'nın dükkanın önünden geçiriyordum. vitrinde göz göze geldik. son takımı bana nasip oldu.
   sizin jant tercihiniz şık estetik duruyor. yakıştı aracınıza güle güle kullanın. hayırlı sürüşler, hayırlı günler dilerim..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 82 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Haziran 18, 2019, 03:19:35 »
hocam teşekkür ederim. amaç,gaye forum çatısı altında yardımlaşma olduğunu düşünüyorum :) dün foruma üye oldum, daha önce üye olsaydım yardımcı olurdum size :)
kafamda 3 tane jant modeli belirledim. modeller'den biride sizin takmış olduğunuz jant vardı. yaklaşık ocak ayından beri arayış içine girdim, ümidi kesmiştim hiçbir yerde yoktu.
camry modelinin jantı olduğu için, ülkemizde camry modeli araçının satışı olmadığından dolayı, yaygın olan bir jant satışı söz konusu değildi. şans eseri yukarda,
belirtmiş olduğum jant satıcısı'nın dükkanın önünden geçiriyordum. vitrinde göz göze geldik. son takımı bana nasip oldu.
   sizin jant tercihiniz şık estetik duruyor. yakıştı aracınıza güle güle kullanın. hayırlı sürüşler, hayırlı günler dilerim..
Fatih Bey yada abi hangisini tercih ederseniz  :D iyi dilekleriniz için teşekkürler. Kazasız belasız hayırlı günler.