Gönderen Konu: boyada portakal kabuğu oldu  (Okunma sayısı 1988 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 8000
  • Model Yılı: '18
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
boyada portakal kabuğu oldu
« : Haziran 09, 2019, 20:44:27 »
cümleten selamın aleyküm  aracım 2018 kar beyazı corolla. bugün arabayı yıkayım dedim.petroldeki görevli tazyikli suyla yardımcı oldu fakat eve geldiğimde her iki marşpiyelin alt yarısında şerit halinde portakal kabuğu görüntüsü oluşmuştu.elimle yokladım boya yumuşamış nerdeyse sıyrılacak gibiydi.aracı 7 aydır kullanıyorum ilk defa böyle bir şey gördüm.tazyikli sudan mı acaba dedim ama herkes o şekilde yıkıyor aracını.neden olabilir ne yapabilirim?

Toyota Club Türkiye

boyada portakal kabuğu oldu
« : Haziran 09, 2019, 20:44:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '13
  • 82 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
Ynt: boyada portakal kabuğu oldu acil yardım
« Yanıtla #1 : Haziran 09, 2019, 20:50:58 »

cümleten selamın aleyküm  aracım 2018 kar beyazı corolla. bugün arabayı yıkayım dedim.petroldeki görevli tazyikli suyla yardımcı oldu fakat eve geldiğimde her iki marşpiyelin alt yarısında şerit halinde portakal kabuğu görüntüsü oluşmuştu.elimle yokladım boya yumuşamış nerdeyse sıyrılacak gibiydi.aracı 7 aydır kullanıyorum ilk defa böyle bir şey gördüm.tazyikli sudan mı acaba dedim ama herkes o şekilde yıkıyor aracını.neden olabilir ne yapabilirim?
:D :D Hocam o standart bi görüntü herkeste öyle. Fabrika çıkışı o şekilde pütürlü yüzeyi var.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 09, 2019, 20:53:57
Marşpiyel bölgesi korozyona ve darbeye karşı dayanıklı olması için pütür boya ile boyanıyor. Tüm araçlar nerdeyse böyledir.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 09, 2019, 20:57:44
Hatta bunun için sprey boyalar vardır pütür boyası.
Biz istemesekte üstünlerin haklarını korumak için varız!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 10, 2019, 00:46:40 »
valla ben ilk kez fark ettim tazyikten oldu sandım😏 teşekkürler sagolun.fakat pütürlü yerler sanki erimiş gibi yumuşaktı normalde kurumuş boyanın sertleşmesi gerek.yeni olmuş izlenimi veriyor bu da

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '13
  • 82 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 10, 2019, 00:55:00 »
valla ben ilk kez fark ettim tazyikten oldu sandım😏 teşekkürler sagolun.fakat pütürlü yerler sanki erimiş gibi yumuşaktı normalde kurumuş boyanın sertleşmesi gerek.yeni olmuş izlenimi veriyor bu da
görüntü aracınıza aitse herşey nıormal bi soerun yok
Biz istemesekte üstünlerin haklarını korumak için varız!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
Ynt: boyada portakal kabuğu oldu
« Yanıtla #4 : Haziran 10, 2019, 09:25:35 »
Toyota araçlarda efsena kasalarda dahil olmak üzere kapı çıtası altı çift kat boya - marşbiyel ise pütür ile kaplıdır . Japonya okyanus ülkesi olduğu için çürümeye karşı araçlar son derece dayanıklı üretilmektedir . Sonradan müdahale yoksa 20 -25 yaşında Toyotalarda bile çürük bulamazsınız
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 10, 2019, 14:47:55 »
ben bugüne kadar fark etmediğim için araç yıkandıktan sonra oluştu sandım.orijinali o şekildeymiş yeni öğrendim. ancak şunu söyleyim boyası pek kaliteli değil.kendi eski kasalarına göre bile iyi değildir tahminimce.7 aylık araçta kaç tane rötuşluk yer oldu.astara inen altının siyahı görünen mercimek kadar 10 tane yer sayarım.daha önce ford ve mazda kullandım onlarda hiç böyle bir şey görmedim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Haziran 10, 2019, 15:13:15 »
ben bugüne kadar fark etmediğim için araç yıkandıktan sonra oluştu sandım.orijinali o şekildeymiş yeni öğrendim. ancak şunu söyleyim boyası pek kaliteli değil.kendi eski kasalarına göre bile iyi değildir tahminimce.7 aylık araçta kaç tane rötuşluk yer oldu.astara inen altının siyahı görünen mercimek kadar 10 tane yer sayarım.daha önce ford ve mazda kullandım onlarda hiç böyle bir şey görmedim.

Japonların boyası genelde ince oluyor :/ Son yıllarda üretilen birçok otomobilin boyası inceldi malesef
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...