Gönderen Konu: 1.33 Air Filter (Cold Air İntake Kit)  (Okunma sayısı 1963 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '13
  • 82 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
1.33 Air Filter (Cold Air İntake Kit)
« : Haziran 08, 2019, 18:53:17 »
2013 E160 Kasa 1.33 vvt-i için 3 gündür araştırmama forumuda aramama rağmen çözüm bulamadım. (Forumu aradım,ilgili 1,2 konu açılmış ama aynı şey değil yönetici arkadaşlar)
Aracımın sessizliğinden rahatsız oluyorum artık motoru yok gibi geliyor  :D bu yüzden açık hava performans filtresi takmak istiyorum. Fakat 1.33 için böyle bir kit hiçbir yerde yok. İşin gıcık tarafı MAF sensörü hava filtresi kutusunun üstünde,araç motoruna yüzümüz dönükken sağda kalan farın arkasına yerleştireceğim ki serin taze hava alsın. Fakat uzatacağım air intakenin üstünde maf sensör yuvası yok nereden bulabilirim bu sensör yuvalı air intake borusunu. Yardımcı olursanız çok mutlu olacağım. İstediğim kitin ve motorun fotoğrafını atıyorum.
Biz istemesekte üstünlerin haklarını korumak için varız!!!

Toyota Club Türkiye

1.33 Air Filter (Cold Air İntake Kit)
« : Haziran 08, 2019, 18:53:17 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Ynt: 1.33 Air Filter (Cold Air İntake Kit)
« Yanıtla #1 : Haziran 08, 2019, 19:10:34 »
Açık hava filtresi zarardan başka birşey değil sonuç olarak pis havayı ayırt etmeden motor içine çekiyor. Kaan kara gibi kutu ici kullanabilirsiniz veya pedal

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 82 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Haziran 08, 2019, 19:20:34 »
Açık hava filtresi zarardan başka birşey değil sonuç olarak pis havayı ayırt etmeden motor içine çekiyor. Kaan kara gibi kutu ici kullanabilirsiniz veya pedal

pedal işi tamam commander aldım bugün benim amacım ses performans değil. Kaan bey görüp yanıtlarsanız sevinirim maf sesnsörünün takıldığı parçayı nerden aldınız ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • 744 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Haziran 08, 2019, 19:24:34 »
pedal işi tamam commander aldım bugün benim amacım ses performans değil. Kaan bey görüp yanıtlarsanız sevinirim maf sesnsörünün takıldığı parçayı nerden aldınız ?

Video kaan beye ait değil onun kutu için KN filtre 500 tl gibi bir fiyata aldı sanırım video ise açık hava filtresi için bir örneklendirme

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 82 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Haziran 08, 2019, 19:30:38 »
Video kaan beye ait değil onun kutu için KN filtre 500 tl gibi bir fiyata aldı sanırım video ise açık hava filtresi için bir örneklendirme
anladım kardeşim teşekkürler aradığım şey maf sensörünün takıldığı parça onu bulsam bundan daha iyisini yapacağım. Zaten istediğim kit 1000 tl civarlarında adi bişey kullanmayacağım.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 08, 2019, 19:36:43
Birde acaba bu kutu içi performans filtreleri ses veriyor mu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 08, 2019, 23:58:37 »

Anıl bu konuda ciddi olamazsın şaka yapıyorsun sanırım ?

Kutu içi filtrenin üzerindeki pamuksu yapı ile aynı açık filtrenin yapısı. Aralarındaki tek fark biri her yerden istediği şekilde hava alıyor diğer eski kutunun kısıtladığı ve izin verdiği kadar hava çeker.

5 yıldır bu kiti kullanıyorum en ufak problem yaşamadım. Her seferinde filtre borusunun içini kontrol ederim hep tertemizdir.
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 82 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Haziran 09, 2019, 00:07:58 »

Kutu içi filtrenin üzerindeki pamuksu yapı ile aynı açık filtrenin yapısı. Aralarındaki tek fark biri her yerden istediği şekilde hava alıyor diğer eski kutunun kısıtladığı ve izin verdiği kadar hava çeker.

ercüment kardeşim nerden temin ettin bunu acaba sanırım benim araca uyar
5 yıldır bu kiti kullanıyorum en ufak problem yaşamadım. Her seferinde filtre borusunun içini kontrol ederim hep tertemizdir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • 744 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Haziran 09, 2019, 07:15:24 »

Hayır şaka yapmıyorum ciddiyim. Kutu içerisinde bile toz kaparken açık bir şekilde daha da çok kapacak özenle kullanılması gerekiyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Haziran 09, 2019, 11:57:52 »
Max 7000 kmde 1 temizlik yaptığımı varsayarsak eğer daha özenlisi olamaz bence ? Dediğim gibi kaliteli filtre düzgün bakımı ile herhangi bir sıkıntı yaşanmaz.
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 82 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Haziran 09, 2019, 19:49:32 »
Max 7000 kmde 1 temizlik yaptığımı varsayarsak eğer daha özenlisi olamaz bence ? Dediğim gibi kaliteli filtre düzgün bakımı ile herhangi bir sıkıntı yaşanmaz.
Bu görüşe katılıyorum 5000 kmde bir temizlik yapacağım için 10-20 binde bir kutuyu açandan daha iyi olacağını düşünüyorum.