Gönderen Konu: Corolla Süspansiyon,yay ve amortisör yardımı  (Okunma sayısı 1371 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 7 kere teşekkür etti
Corolla Süspansiyon,yay ve amortisör yardımı
« : Haziran 06, 2019, 15:49:20 »
Merhaba değerli forum kullanıcıları. Aranıza yeni katıldım. 2018 model corolla 1.6 advance kullanıcısıyım. Sizlere bir sorum olacak değerli yorumlarınızı bekliyorum.
Herkes de olan problem bende de var arabanın arkasına 4 veya 5 kişi binince kasiste tümsekte araç yere sürtüyorum neresi sürtüyor göremiyorum garaja girip çıkarken de problem oluyor. Süspansiyon yay veya amortisör değiştirme konularının bu ara ciddi ciddi düşünüyorum. süspansiyon ve ya yay değiştiren şunu yaparsan problemin çözülür diyen var mı acaba. Süspansiyonlar yumuşak olduğu için mi oluyor bu durum bilen yardım edecek varsa şimdiden çok teşekkür ederim yorumlarınızı çözüm önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Toyota Club Türkiye

Corolla Süspansiyon,yay ve amortisör yardımı
« : Haziran 06, 2019, 15:49:20 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla Süspansiyon,yay ve amortisör yardımı
« Yanıtla #1 : Haziran 06, 2019, 16:31:41 »
Merhaba değerli forum kullanıcıları. Aranıza yeni katıldım. 2018 model corolla 1.6 advance kullanıcısıyım. Sizlere bir sorum olacak değerli yorumlarınızı bekliyorum.
Herkes de olan problem bende de var arabanın arkasına 4 veya 5 kişi binince kasiste tümsekte araç yere sürtüyorum neresi sürtüyor göremiyorum garaja girip çıkarken de problem oluyor. Süspansiyon yay veya amortisör değiştirme konularının bu ara ciddi ciddi düşünüyorum. süspansiyon ve ya yay değiştiren şunu yaparsan problemin çözülür diyen var mı acaba. Süspansiyonlar yumuşak olduğu için mi oluyor bu durum bilen yardım edecek varsa şimdiden çok teşekkür ederim yorumlarınızı çözüm önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
süspansiyon değiştirmeniz hiçbir faydası olamaz aracın orjinal halini bozmayı Tofaş ustaları takoz atarak yaparız derler sakın ellemeyin kazaya sebebiyet verir.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '15
  • 30 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 06, 2019, 17:35:02 »
Muhtemelen çamurluk altındaki siyah bölümler yere sürtüyordur. Onun ismini bilmiyorum. En alt kısmından anlaşılır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Haziran 06, 2019, 18:35:56 »
Muhtemelen çamurluk altındaki siyah bölümler yere sürtüyordur. Onun ismini bilmiyorum. En alt kısmından anlaşılır diye düşünüyorum.
onların adı paçalık adem bey dediğiniz gibi onlarda sürter egzoz kazanlarıda çok yüksek tümseklere hızlı girildiğinde esnemeden dolayı sürtüyor aslında tümsek olan yerlere çapraz girilse sürtmez ve alt takım dah az hasar alır araç daha yumuşak geçer.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 243 kere teşekkür etti
  • 670 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 06, 2019, 18:41:00 »
get lastiği takılabilir. ucuz , işçilik kolay. belki işe yarar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '13
  • 82 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 06, 2019, 19:31:56 »
Çok yüksek ihtimal paçalıklar sürtüyordur. Plastik,taş sekmelerini su sıçramalarını engelleyen davlumbaz devamındaki çirkin parça  :D Çok canınızı sıkıyorsa iki vida tutuyor söktürün veya umursamayın plastik sonuçta. Ayrıca tavsiyem süspansiyon sistemi ile oynatmayın o kadar mühendis bu şekilde hesaplamış.
Biz istemesekte üstünlerin haklarını korumak için varız!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Haziran 06, 2019, 20:11:45 »
Çok teşekkür ederim yanıtlarınız için geçen gün iftardan sonra eşim arkadaşlarıyla beraber bir yere gidecekti 4 veya 5 kişi binince yüksek bir yerden geçerken tam ortasında da bir sürtme oldu orta kısımda ne var sürten bileniniz var mı ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Haziran 06, 2019, 20:22:01 »
Corolla biraz yere yakın araç. Kasis geçişlerinde hızlı girer ve aracı fazla esnetirseniz araç altı kasise çarpıyor. Yukarıda yazıldığı gibi egzoz borusu da esneme kaynaklı tümseğe çarpabilir. Kasise girerken sert girip aracı fazla esnetmezseniz ve yüksek kasislere çapraz girerseniz çarpma olmaz. Rahat geçersiniz. Lifte alındığında arka koltuklara yakın orta kısma bakarsanız sürtme yerlerini görürsünüz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Haziran 06, 2019, 21:48:27 »
Çok teşekkür ederim yanıtlarınız için geçen gün iftardan sonra eşim arkadaşlarıyla beraber bir yere gidecekti 4 veya 5 kişi binince yüksek bir yerden geçerken tam ortasında da bir sürtme oldu orta kısımda ne var sürten bileniniz var mı ?
egzoz orta susturucu değmiştir yüksek yerlerden geçerken dikkat edin aracı tümseğe çapraz şekilde girdirin özellikle ön tarafa katalizörün olduğu yere çok dikkat edin orası kolay kolay değmez ama en ufak darbede içi dağılır önemli parçadır ve bir okadar da pahalıdır.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Haziran 08, 2019, 20:19:16 »
Yanıtlarınız için teşekkürler kartel muhafaza da var arabada ama bundan sonra daha dikkatli olacağım ilginize teşekkürler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Haziran 08, 2019, 21:00:00 »
Anlattıklarınıza göre araç ile ilgili hiç bir problem yok. Ancak aracı kullanım amacına uygun kullanmadığınız ortada. Bahsi geçen aracın belli istiap haddi vardır. Aracın da sağlıklı şekilde (lastik, helezon yay, amortisör vs.) taşıyabileceği belli bir ağırlık üst sınırı vardır. BUnlara dikkat etmeniz, hem aracın sağlığı, hem de güvenlik için önemlidir.