Gönderen Konu: lpg montajı sonrası araç çok yakıyor  (Okunma sayısı 1474 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 81000
  • Model Yılı: '04
  • 1 kere teşekkür etti
lpg montajı sonrası araç çok yakıyor
« : Mayıs 31, 2019, 22:24:44 »
dün iftar saatlerinde prins ecomax lpg kiti montajı tamamlandıktan sonra aracı aldım ve lpg deposunu fulledim. gün içinde 125 km yaptıktan sonra lpg tank göstergesi yarım depo kullanıldığını gösteriyor 47 lik tank takılı yani 37L civarı gazalıyor. aracın bu kadar yakması yani nerdeyse km başına 0.5 kr ki 100 km üzerine çıkmadan kullandım aracı normal midir yoksa bir soruna mı işaretediyor? araç 2004 1.6 corolla terra

Toyota Club Türkiye

lpg montajı sonrası araç çok yakıyor
« : Mayıs 31, 2019, 22:24:44 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
Ynt: lpg montajı sonrası araç çok yakıyor
« Yanıtla #1 : Mayıs 31, 2019, 22:44:35 »
dün iftar saatlerinde prins ecomax lpg kiti montajı tamamlandıktan sonra aracı aldım ve lpg deposunu fulledim. gün içinde 125 km yaptıktan sonra lpg tank göstergesi yarım depo kullanıldığını gösteriyor 47 lik tank takılı yani 37L civarı gazalıyor. aracın bu kadar yakması yani nerdeyse km başına 0.5 kr ki 100 km üzerine çıkmadan kullandım aracı normal midir yoksa bir soruna mı işaretediyor? araç 2004 1.6 corolla terra
Lpg göstergesi sağlıklı olmuyor siz depoyu bitirip fulleyin yeniden hesaplama yaparsanız sağlıklı sonuca ulaşabilirsiniz, yani göstergeniz yarıya düştü diye yarım depo gaz bitmiş olmuyor, benim tek göstergeye düştükten sonra 180 km gidiyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 31, 2019, 23:03:58 »
Hüsnü bey gerekli cevabı vermiş LPG göstergesi benzin gibi sağlıklı olmaz ilk iki lamba herzaman çabuk söner LPG tamamen bittikten sonra doldurun km'yi sıfırlar bitene kadar gidersiniz aldığınız litreye göre hesap yaparsınız.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 81000
  • Model Yılı: '04
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Haziran 01, 2019, 01:00:30 »
Hüsnü bey gerekli cevabı vermiş LPG göstergesi benzin gibi sağlıklı olmaz ilk iki lamba herzaman çabuk söner LPG tamamen bittikten sonra doldurun km'yi sıfırlar bitene kadar gidersiniz aldığınız litreye göre hesap yaparsınız.
tank üstünde bulunan ibreden kontrol ettim seviyeyi

Mesaj Birleştirildi: Haziran 01, 2019, 01:01:36
Lpg göstergesi sağlıklı olmuyor siz depoyu bitirip fulleyin yeniden hesaplama yaparsanız sağlıklı sonuca ulaşabilirsiniz, yani göstergeniz yarıya düştü diye yarım depo gaz bitmiş olmuyor, benim tek göstergeye düştükten sonra 180 km gidiyor
seviye tank üstü göstergeden kontrol edildi hüsnü bey. Yakıtın bitmesini bekleyeceğim sağlıklı sonuç için