Gönderen Konu: Turbodan gelen ses  (Okunma sayısı 857 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 170000
  • Model Yılı: '06
  • 11 kere teşekkür etti
Turbodan gelen ses
« : Mayıs 31, 2019, 06:36:41 »
Selamlar herkese. 1.4 d4d mmt aracımda motor soğukken boşta 2300 2500 devir bandında, yükte ise daha düşük devir aralığında ıslık sesi geliyor. Motor ısındığında bu ses gelmiyor. Bu sebepten dolayı turboyu temizletmek istiyorum. Yakıt katkısının faydası olur mu? Oxyhidrojen gazı verilerek motora 45 dk lık bir temizleme yöntemi varmış tavsiye eder misiniz? Turbo egr dpf falan ne varsa temizlediği söylenmiş. Yada iyi turbocu bulup sökülerek temizlenmesi mi daha iyidir? Turbocu derseniz İstanbulda tavsiye edebileceğiniz yer var mı? Bakımda ustaya sordum hiç elletme gittiği kadar gitsin diyor ama bir şekilde temizlenirse daha iyi olur kanaatindeyim. Bu konuda siz ne tavsiye edersiniz? Hayırlı cumalar.

Toyota Club Türkiye

Turbodan gelen ses
« : Mayıs 31, 2019, 06:36:41 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Turbodan gelen ses
« Yanıtla #1 : Mayıs 31, 2019, 23:58:01 »
Selamlar herkese. 1.4 d4d mmt aracımda motor soğukken boşta 2300 2500 devir bandında, yükte ise daha düşük devir aralığında ıslık sesi geliyor. Motor ısındığında bu ses gelmiyor. Bu sebepten dolayı turboyu temizletmek istiyorum. Yakıt katkısının faydası olur mu? Oxyhidrojen gazı verilerek motora 45 dk lık bir temizleme yöntemi varmış tavsiye eder misiniz? Turbo egr dpf falan ne varsa temizlediği söylenmiş. Yada iyi turbocu bulup sökülerek temizlenmesi mi daha iyidir? Turbocu derseniz İstanbulda tavsiye edebileceğiniz yer var mı? Bakımda ustaya sordum hiç elletme gittiği kadar gitsin diyor ama bir şekilde temizlenirse daha iyi olur kanaatindeyim. Bu konuda siz ne tavsiye edersiniz? Hayırlı cumalar.
İstanbul'da tem oto @Ufuk Sönmez (16363) bey ile görüşmeniz faydalı olur.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 175000
  • Model Yılı: '06
  • 7 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 01, 2019, 11:37:39 »
İstanbul Anadolu yakasında bir alternatif: Pendik'de Şahin Rektifiye & Turbo. 5 yıl önce 1.9 tdi turbosunu yaptırdım, çok iyi iş çıkarttılar, hala keyifle kullanıyoruz aracı. Internette de bir arayın isterseniz, genel yorumlar çok olumlu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 01, 2019, 15:33:40 »
Turboyu söktürüp temizlemek iyi olur ayrıca burçları mili keçeleri duruma göre değiştirirseniz büyük masrafların önüne geçmiş olursunuz ayırca egr ye de bakılmalı tabi.