Gönderen Konu: Corolla 2009 Geç Marş Alma Sorunu  (Okunma sayısı 978 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 159000
  • Model Yılı: '09
Corolla 2009 Geç Marş Alma Sorunu
« : Mayıs 23, 2019, 09:27:59 »
Merhaba
2009 Corolla Elegance 1.6 M/MT benzinli aracım var. Lpgsiz kullanıyorum. Yakıtıma su kaçmıştı. Tamirci arkadaş öncelikle pompayı devreden çıkarmak için yakıt borusunu kesip farklı bir yol izlemişti. Ancak motora yeterli benzin gitmediğinden motor arıza veriyordu. Daha sonra yeni yakıt pompası alıp boruyu ek yaptılar. Motor arıza kodu vermiyordu ancak bu seferde geç marş alma sorunu ortaya çıktı. Toyota servise getirdim ve durumu kontrol ettirdim. Yakıt borularına ek yapıldığını ve değişmeleri gerektiğini söylediler bende değiştirttim. Sorun yine devam etti. Her 10 marşa basmamdan en az 2-3 ünde geç marş alıyor. Diğer seferlerde hemen çalışıyor. Bujileride değiştirdim ama yine sonuç aynı oldu. Geçen hafta yeni bir yakıt pompası aldım ve yine denedim. ilk iki sabah arabayı çalıştırdım ve çalıştı ama dördüncü gün yine geç marş aldı. Aracıda satmak istiyordum ama böylede satamam. Acaba bana ne gibi bir öneride bulunabilirsiniz?

NOT:Araç 10 gün serviste kaldı ve hergün denendi (usta öyle söyledi ? ) ancak sorun çıkarmamış. Bu sorunla alakalı aracı 3 kez servise getirdim ama ustalar bir sonuca ulaşamadılar. Toyota merkese sorunumu gideremedikleri için 2 kez şikayet kaydı açtım.

Toyota Club Türkiye

Corolla 2009 Geç Marş Alma Sorunu
« : Mayıs 23, 2019, 09:27:59 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla 2009 Geç Marş Alma Sorunu
« Yanıtla #1 : Mayıs 23, 2019, 09:37:46 »
Merhabalar,
Profil bilgilerinizi de doldurabilirseniz, sorularınıza daha hızlı cevap bulabilirsiniz.

Yaşadığınız yeri bilemediğimizden dolayı öneri sunamıyoruz :)
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 159000
  • Model Yılı: '09
Ynt: Corolla 2009 Geç Marş Alma Sorunu
« Yanıtla #2 : Mayıs 23, 2019, 11:12:12 »
güncellemeleri yaptım