Gönderen Konu: 2005 hb corolla otomatik sansizman ses problemi  (Okunma sayısı 1465 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 115000
  • Model Yılı: '05
  • 4 kere teşekkür etti
2005 hb corolla otomatik sansizman ses problemi
« : Mayıs 19, 2019, 09:10:27 »
Merhaba arkadaşlar;
2005 otomatik 120.000 de hb corolla sol sahibiyim 50 kmh ile 100 khm hız lari arasında araçta yoğun bir ugultu sesi geliyor. İlk başlarda porya diye şüphelenmistim fakat usta kontrol ettiğinde poryalardan ses gelmediğini ve istavroz kutusunda olduğunu belirtti. Henüz otomatik şanzıman ustasına göstermedim. Ne şekilde bir yol izlemem gerekli , malum ustalara ( hepsi aynı değildir illaki ) güven olmuyor . Belki basit birşey fakat kalkıpta bana şanzıman komple revizyon olacak vs açtık sonuçta bu şekilde toplanmaz gibi bir durumla karşı karşıya kalmaktan korkuyorum .

Toyota Club Türkiye

2005 hb corolla otomatik sansizman ses problemi
« : Mayıs 19, 2019, 09:10:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1148 kere teşekkür edildi
Ynt: 2005 hb corolla otomatik sansizman ses problemi
« Yanıtla #1 : Mayıs 19, 2019, 11:15:07 »
prizdirek bilyası arızalı olabilir,eğer avrupa yakasında iseniz tem toyota ile temasa geçin,teşhis koyulduktan sonra işlem yapılır,anadolu yakasında iseniz Bostancı ri car toyotadan memnun olanlar var,konu şanzıman ile ilgili ise tavsiye ile otomatik şanzumandan anlayan bir toyota ustasına göstermek şart,öncelikle istavroz vs gibi sorunsa otomatik şanzumanı elletmemek uygun olur.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Mayıs 19, 2019, 12:27:26 »
Haklısınız anlayan birilerinin bakması daha uygun olacak . Belkide basit birşey sorunum . Bilemiyorum kafamda deli sorular .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 184000
  • Model Yılı: '03
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Mayıs 20, 2019, 00:17:51 »
Birol hocam merhabalar,

Araç ısındıktan sonra bende bir hırıltı sesi alıyorum. Ankara da özel servisler sesin fincanların taşlandığı ve bu sebepten kaynaklandığını söylediler. Manifolttan ve rulmanlardan şüphelendim çünkü ses bilya sesine benziyordu.

Toyota yetkili servisinde ücretsiz check upa girdim ve sesin şanzımandan kaynaklandığını ve şanzımanın indirilip bilyaların değişmesi gerektiğini söylediler. Aracı kurcalatmadan önce yetkili servistende bi arıza tespiti yaptırmanızı tavsiye ederim

Saygılar,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1148 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 20, 2019, 09:26:36 »
Videoyu bir kere daha izledim.Araç durduğu yerde ses geliyor ve 4.000 devirde geliyor,Resmi servis aracı yürüterek mi? yoksa durduğu yer de mi? şanzumandan dedi .Arabanız bildiğim kadarı ile düz vites.(bu yorumu yanlış başlığa yazmışım)
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mayıs 20, 2019, 22:51:19 »
Bilgilendirme için teşekkürler.
Aracıma yeni sübap ayarı , sogutma suyu degisimi vs yapıldı. Ben porya dan şüpheleniyordum. Değilmiş . Bakalım neler çıkartacak başımıza. Bir önceki aracımda aynı kasa hb corolla idi . İs yerinden arkadaşa satmıştım. 250 bin civarlarında şu anda bakımdan bakıma usta ziyareti yapardım :) . Bu seferki de şansımıza işte .

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 20, 2019, 22:54:23
Birol hocam merhabalar,

Araç ısındıktan sonra bende bir hırıltı sesi alıyordum. Ankara da özel servisler sesin fincanların taşlandığı ve bu sebepten kaynaklandığını söylediler. Manifolttan ve rulmanlardan şüphelendim çünkü ses bilya sesine benziyordu.

Toyota yetkili servisinde ücretsiz check upa girdim ve sesin şanzımandan kaynaklandığını ve şanzımanın indirilip bilyaların değişmesi gerektiğini söylediler. Aracı kurcalatmadan önce yetkili servistende bi arıza tespiti yaptırmanızı tavsiye ederim

Saygılar,
Peki devamında arizayi nasıl giderdiniz. Şanzıman rumanları değişti ise ne kadara mal oldu . Bu arada bir üstte yazdıklarımda size cevabendi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 184000
  • Model Yılı: '03
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Mayıs 20, 2019, 23:13:06 »
Hocam Allah sanayiye düşürmesin insan yolunacak tavuk gibi hissediyor  :D

Aracı kurcalatmadım check up sonrası aracı aldım çıktım.  Şuan kaputun altına nur topu gibi bir aslanımız var bu şekilde kullanıyorum.

Arıza tespiti için size de tavsiye ederim. İnternetten randevu alıp yarım gün içerinde baktırabilirsiniz ama servis sonucu moraliniz bozulmasın inciğine cinciğine kadar herşeye bakıp yazıyorlar.

Saygılarımla,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Mayıs 20, 2019, 23:50:04 »
Hocam Allah sanayiye düşürmesin insan yolunacak tavuk gibi hissediyor  :D

Aracı kurcalatmadım check up sonrası aracı aldım çıktım.  Şuan kaputun altına nur topu gibi bir aslanımız var bu şekilde kullanıyorum.

Arıza tespiti için size de tavsiye ederim. İnternetten randevu alıp yarım gün içerinde baktırabilirsiniz ama servis sonucu moraliniz bozulmasın inciğine cinciğine kadar herşeye bakıp yazıyorlar.

Saygılarımla,
Cevaplarınız için teşekkürler.  Bir kontrol ettirelim bakalım ne diyecekler.
İyi geceler.