Gönderen Konu: Ankara iyi şanzıman ustası  (Okunma sayısı 4633 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 108000
  • Model Yılı: '11
Ankara iyi şanzıman ustası
« : Mayıs 18, 2019, 21:35:28 »
Merhaba değerli forum üyeleri. Bilgilerimdeki aracımın 6 ileri şanzımanında hırıltı şeklinde gelen ses var. Bu ses her devir ve her viteste var. Ankara'da bu işi nokta atışı çözecek ve bizi çok yormayacak şanzıman ustası ve adresi bilgisi olan var mı? Motor mekanik ustası istemiyorum arkadaşlar.

Toyota Club Türkiye

Ankara iyi şanzıman ustası
« : Mayıs 18, 2019, 21:35:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Ankara iyi şanzıman ustası
« Yanıtla #1 : Mayıs 19, 2019, 00:56:23 »
Merhaba değerli forum üyeleri. Bilgilerimdeki aracımın 6 ileri şanzımanında hırıltı şeklinde gelen ses var. Bu ses her devir ve her viteste var. Ankara'da bu işi nokta atışı çözecek ve bizi çok yormayacak şanzıman ustası ve adresi bilgisi olan var mı? Motor mekanik ustası istemiyorum arkadaşlar.
ömür bey merhabalar bu işler iyi derecede tecrübe isteyen işler onun için önce bir motor ustasıyla görüşüp onun tavsiyesiyle gitmeniz daha iyi olur Ankara'da Ayberk japon özel Toyota servisi var kendisiyle bir görüşüp şanzıman ustası konusunda tavsiye almanız daha iyi olabilir.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 19, 2019, 10:51:27 »
Mantıklı olur,tavsiye ile gitmek faydalıdır.priz direk veya içerdeki rulmanlardan olabilir,yeni yağ ile de sorun çözülür.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #3 : Mayıs 19, 2019, 20:53:48 »
Tespitlerinize katılıyorum arkadaşlar ancak Turgay ustaya gidip dinlettim anlamıyor adam. Nokta atışı yapamıyor. Diğerlerinin de farklı olacağını sanmıyorum, servise tespit ettirmek lazım aslında. Ustalık parça değiştirme üzerine yoğunlaşmış memlekette.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 20, 2019, 00:06:40 »
Tespitlerinize katılıyorum arkadaşlar ancak Turgay ustaya gidip dinlettim anlamıyor adam. Nokta atışı yapamıyor. Diğerlerinin de farklı olacağını sanmıyorum, servise tespit ettirmek lazım aslında. Ustalık parça değiştirme üzerine yoğunlaşmış memlekette.
ömür bey madem formda birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz konuyu biraz daha açalım,şimdi sizin hırıltı olarak bahsettiğiniz durum her viteste var diye ifade etmişsiniz, pekâlâ siz bu sesin şanzıman dan olabileceği kanısına nasıl vardınız (usta incelemesi /kendi izleniminiz vs.) Ses başka bir yerden gelebilir egzoz bağlantıları veya izalasyonundan olabilir boş yere 2011 model bir aracın şanzımanını söktürmeniz iyi olmaz.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 184000
  • Model Yılı: '03
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mayıs 20, 2019, 00:29:40 »

Ömür Hocam merhaba,

Benim araçtada gelen bi hırıltı sesi var, rölantide yok ama araç devirlendiğinde bilya sesi geliyor. Ücretsiz check upda yetkili servis şanzımandan kaynaklandığını bilyaların değişmesi gerektiğini söyledi. Şanzımanı indirdirtirseniz banada tavsiye olması açısından usta/fiyat bilgi verebilir misiniz.

Bende Ankarada yaşıyorum :)

Saygılar,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #6 : Mayıs 20, 2019, 01:51:08 »
Sayın hocam, baskı balata bilya değiştiği gün peydah oldu bu ses, evvelce yoktu. Debriyaj bilyasindan olabilir diyerek orijinal bilyayi geri taktırdım düzelmedi. Gaz verdikce artan bir ses bu. Ben rölantide gaz verdiğimde dahi az da olsa duyuyorum.Biraz forumda araştırınca 6 ileri şanzımanda bu sesin kronik olduğunu okudum. Yaptırmayabilirim aslında ama ses konularina biraz takıntılıyim.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 20, 2019, 01:53:11
Ömür Hocam merhaba,

Benim araçtada gelen bi hırıltı sesi var, rölantide yok ama araç devirlendiğinde bilya sesi geliyor. Ücretsiz check upda yetkili servis şanzımandan kaynaklandığını bilyaların değişmesi gerektiğini söyledi. Şanzımanı indirdirtirseniz banada tavsiye olması açısından usta/fiyat bilgi verebilir misiniz.

Bende Ankarada yaşıyorum :)

Saygılar,
[/quote
Tabi ki de paylaşırım memnuniyetle hocam. Bende yetkili servise tespit ettirsem iyi olur aslında.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Mayıs 20, 2019, 02:18:06 »
Üstad benim araç manuel, aracın geçmişini bilmiyorum ama sanırım sizinle aynı durumu yaşıyoruz benzer şekilde gaz verdikçe artan bir ses, rölantide bile gaz verince geliyor, sadece ısınınca daha belirginleşiyor.

İsterseniz bir gün bi araya gelip sesleri karşılaştırabiliriz  :D

Ses ne kadar belli oluyor bilmiyorum ama bu şekilde,
Not a valid vimeo URL

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #8 : Mayıs 20, 2019, 12:51:06 »
Bende bu derece şiddetli değil henüz ama aynı ses, hangimiz cozdururse sonucu bu başlığa yazalım.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 20, 2019, 12:53:18
Bu arada Emin bey, ücretsiz check-up nerde yaptirmistiniz acaba?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 1900
  • Model Yılı: '20
  • 5 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Mayıs 20, 2019, 13:40:26 »
Ankara Şaşmazda Vural Oto Şanzıman, Vural usta otomatik şanzımanda sayılı ustalardandır.
2020 Corolla 1.6 Dream MDS Kar Beyaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Mayıs 20, 2019, 14:44:06 »
Bende bu derece şiddetli değil henüz ama aynı ses, hangimiz cozdururse sonucu bu başlığa yazalım.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 20, 2019, 12:53:18
Bu arada Emin bey, ücretsiz check-up nerde yaptirmistiniz acaba?

ALJ Toyota'da yaptırdım hocam. Eski Dostlar kampanyası kapsamında 10 yaş üzeri tüm araçlara ücretsiz yapılıyor. Çok abartılı bir rakam değilse sizde yaptırın hocam bence..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #11 : Mayıs 20, 2019, 15:15:02 »
Ankara Şaşmazda Vural Oto Şanzıman, Vural usta otomatik şanzımanda sayılı ustalardandır.
Bizim şanzımanlar manuel bakarlar mı acaba?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 144000
  • Model Yılı: '13
  • 170 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Mayıs 20, 2019, 16:30:36 »
İvedik te Tezel Otomotiv, Murtaza Usta. Daha önceki aracım 2005 Model Nissan X-Trail'in şanzumanını baştan sona tamir etti ve satmadan önce 3 sene hiç sorun yaşamadım. Eğer düşünür iseniz yardımcı olurum. Yakın tanıdığımdır.
Cep telefonları;
Trafikte sosyal medya takibi veya  Kırmızı ışıkta beklerken mesajlaşma için DEĞİLDİR.
Sağa veya Sola dönerken önce sinyal sonra dikiz aynaları LÜTFEN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #13 : Mayıs 21, 2019, 14:31:51 »
Teşekkür ederim hocam, düşünürsem haber ederim.