Gönderen Konu: Cipli kimlik karti fotokopisi  (Okunma sayısı 6273 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
Cipli kimlik karti fotokopisi
« : Mayıs 18, 2019, 21:01:43 »
Arkadaslar cok paranoyaklastim galiba...
Bugun sim karti yenilemem gerekti ve yeni cipli kimlik kartini verfik fotokopi cektiler tamam deyip karti verdiler. Ciktim eve geldim beni aldi bir dusunce.. Bu fotokopi ile neler yapabilirler?

( 2 sene once sehirde gezerken kaldirim kenarinda bir kutu kimlik fotokopisi buldum.
Daha baska olay.  hattimi izmirden almistim. Kendi kullandigim vodafone hattimi hatay antakyada turkcele tasimislar ve kullanmislar. Ara ara kullandigim hatti sonradan farkina vardim.
25 tl verip kimligi kaybettim deyip degistireyim mi?
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Toyota Club Türkiye

Cipli kimlik karti fotokopisi
« : Mayıs 18, 2019, 21:01:43 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1150 kere teşekkür edildi
Ynt: Cioli kimlik karti fotokopisi
« Yanıtla #1 : Mayıs 18, 2019, 21:23:45 »
Bu konu elbette hassas konu,bende turkcell de işlem yaparken huzursuz oluyorum ve mutlaka tartışıyorum.Çipli kartlarda belli bilgiler var,kalanı sorarak öğreniliyor diye biliyorum.Zaman zaman e-devlete girip üzerinize kayıtlı hat olup olmadığını,trafik cezaları,açılan dava var mı? gibi konuları incelemekte herkes için fayda var,ancak kötü ile baş etmek zor,onlar dolandırıcılık ta bir adım önde oluyorlar.Kimlik değiştirmek çözüm değil,olur olmaz yerde kimlik fotokopisi istendiği için yarın bir gün yine değiştirmek durumunda kalabilirsiniz,bir şey daha, çekilen fotokopinin sureti fotokopi makinesinin hafızasında kalıyor.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
Ynt: Cioli kimlik karti fotokopisi
« Yanıtla #2 : Mayıs 18, 2019, 22:06:03 »
Bu konu elbette hassas konu,bende turkcell de işlem yaparken huzursuz oluyorum ve mutlaka tartışıyorum.Çipli kartlarda belli bilgiler var,kalanı sorarak öğreniliyor diye biliyorum.Zaman zaman e-devlete girip üzerinize kayıtlı hat olup olmadığını,trafik cezaları,açılan dava var mı? gibi konuları incelemekte herkes için fayda var,ancak kötü ile baş etmek zor,onlar dolandırıcılık ta bir adım önde oluyorlar.Kimlik değiştirmek çözüm değil,olur olmaz yerde kimlik fotokopisi istendiği için yarın bir gün yine değiştirmek durumunda kalabilirsiniz,bir şey daha, çekilen fotokopinin sureti fotokopi makinesinin hafızasında kalıyor.

goruyoruz nasıl oluyorsa adına sırket acılıyor kredı cekılıyor vb.   Nasıl becerıyorlar bılmıyorum. Bundan sonra kım olursa olursa olsun utanmadan sıkılmadan fotokopının uzerıne yaxacagım şu ıslemdır dıye...
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1150 kere teşekkür edildi
Ynt: Cipli kimlik karti fotokopisi
« Yanıtla #3 : Mayıs 18, 2019, 22:14:32 »
Turkcell de bunun için tartışıyorum.Yazmak için fırsat olursa kıyısına köşesine boş kısma yazmalı..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Mayıs 18, 2019, 23:00:17 »
Turkcell de bunun için tartışıyorum.Yazmak için fırsat olursa kıyısına köşesine boş kısma yazmalı..

bızım burdakı turksel bayısınde kaşe vardı. Şu numats ıcın ıslem yapılmıstır dıyordu kasede ve fotokopının uzerıne basıyorlardı
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '20
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mayıs 18, 2019, 23:21:53 »
evet çoğu bayide kaşe var kimliğin üstüne basıyorlar. ben nereye olursa olsun kimlik fotokopimi verirken üstüne ne için verdiysem onu yazarak öyle çıkıyorum. hassasım bu konuda. alışkalık haline getirmek lazım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mayıs 18, 2019, 23:58:25 »
Artık Türkcell de fotokopi işi bitti dijital ortama fotoğraf çekiliyor,eğer fotoğraf çektilerse  sıkıntı yok Türkcell alt yapısında saklanır,ama diğer türlü ise sıkıntı durum.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Mayıs 19, 2019, 01:05:52 »
Ben kaybettım deyıp yenısını cıkartayım en ıyısı....
Degıstıkten sonra bırsey yapılamaz herhalde...

Îşin garıp tarafı bekarken hat aldım. Kımlık degıstı. Kaybettım degıstı . Bekarken kı kımlıkle haberım olmadan hat operatorumu degıstırmısler.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 19, 2019, 14:56:17
Eskı kımlığı kaybettım deyıp yenı kımlık cıkartsam edkı fotokopı ıle bırsey yapılamaz degıl mı?
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mayıs 20, 2019, 10:36:43 »
Ben kaybettım deyıp yenısını cıkartayım en ıyısı....
Degıstıkten sonra bırsey yapılamaz herhalde...

Îşin garıp tarafı bekarken hat aldım. Kımlık degıstı. Kaybettım degıstı . Bekarken kı kımlıkle haberım olmadan hat operatorumu degıstırmısler.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 19, 2019, 14:56:17
Eskı kımlığı kaybettım deyıp yenı kımlık cıkartsam edkı fotokopı ıle bırsey yapılamaz degıl mı?

Seri numarası değişir diye biliyorum. Yeni kimliklerimiz eskisine göre daha güvenli bence. Eskisinde tüm detaylarımız yazarken yenisinde yazmamakta.
Bende bir yere kimlik fotokopisi vereceksem üzerine kırmızı kalem vs ile hangi işlem için kullanılacağını yazarım. Bu arada turkcell dijital ortamda çalışıyor. Kimliğin fotoğrafını çekerek kendi sistemine yüklüyor
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...