Gönderen Konu: 2015 Corolla'ya Ses Sistemi Uygulaması  (Okunma sayısı 1583 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
2015 Corolla'ya Ses Sistemi Uygulaması
« : Mayıs 15, 2019, 20:41:18 »
Merhabalar bu konuda bayağı bir araştırma yaptım sürekli acaba hangi midrange tercih etmeliyim hangi amfiyi tercih etmeliyim. İsim yapmış yerlerden de çok fikir aldım yaşadığım yerlerden de. Ama isim yapmışlar hep anlaşmalı olduğu yerli yapımları tavsiye ediyorlar bu yüzden dolayı bu işin içinde olan arkadaşlarımdan fikir edindim bana bunları tavsiye ettiler
Massive MS-M6A 16 CM MİDRANGE
Cadence Tx-69 Profesyonel 6x9 Oval Midrange Dahili Tweeter
SOUNDMAX 5 KANAL sx-PW 5500 WATT AMFİ
Bunları tercih ettim umarım güzel bir sistem olmuştur
Massive MS-M6A 16 Cm Midrange 329₺
Cadence TX-69 Profesyonel 6x9 Oval Midrange 519 ₺
Soundmax 5 kanal sx-pw 5500 watt 520.80 ₺

Not: Kablo daha almadım bu sistemi iyi bir şekilde kaldırabilecek bakır kablo önerirseniz sevinirim

Toplam: 1368.80 ₺

Toyota Club Türkiye

2015 Corolla'ya Ses Sistemi Uygulaması
« : Mayıs 15, 2019, 20:41:18 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: 2015 Corolla'ya Ses Sistemi Uygulaması
« Yanıtla #1 : Mayıs 15, 2019, 21:26:20 »
Anıl japon araçlarında ses izalasyonu zayıf olduğu için bu ses sistemleri ni eklemeden önce aracın ses izalasyonu nu iyileştirmenin daha iyi olur zira güçlü bir ses sistemi araçta zırıltılara neden olacaktır daha önce denedik ve sonuç hayal kırıklığı oldu inanki aynı sistemle Tofaş araçta daha iyi ses aldık çünkü aşırı bas sonucu Toyota'nın ( 101 kasada) tamponu dahi zırıldadı dediğim gibi ses sistemini entegre etmeden önce en azından kapı içlerine bitüself uygula.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Ynt: 2015 Corolla'ya Ses Sistemi Uygulaması
« Yanıtla #2 : Mayıs 16, 2019, 17:52:01 »
Anıl japon araçlarında ses izalasyonu zayıf olduğu için bu ses sistemleri ni eklemeden önce aracın ses izalasyonu nu iyileştirmenin daha iyi olur zira güçlü bir ses sistemi araçta zırıltılara neden olacaktır daha önce denedik ve sonuç hayal kırıklığı oldu inanki aynı sistemle Tofaş araçta daha iyi ses aldık çünkü aşırı bas sonucu Toyota'nın ( 101 kasada) tamponu dahi zırıldadı dediğim gibi ses sistemini entegre etmeden önce en azından kapı içlerine bitüself uygula.
Şu an bass'a dair hiç bir şey yok abi hepsi midrange önler ve arkalar yalıtım olarak ön kapıları söktüğümde bana iyi gibi geldi sanki ama arka bagaj kısmına yalıtım yapabilirim yedek lastiğin olduğu kısıma bitüself onun haricinde ses sistemini montaj yapacak kişi de ses yalıtımı yapalım dedi fiyatına 150 $ çekti yani benim ses sistemi aldığım fiyata geliyor ilerleyen zamanlarda onu da düşüneceğim.