Gönderen Konu: ilk marşı geç alıyor  (Okunma sayısı 16765 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 1500
  • Model Yılı: '19
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
ilk marşı geç alıyor
« : Mayıs 13, 2019, 12:25:46 »
merhaba arkardaşlar 2019 vision mds araç aldım. yeni lpg taktırdım ama sanki ara sıra marş uzun alıyormuş gibi geliyor. psikolojikmi bilmiyorum. lpg taktıktan sonra oldu gibi. onunla veya ayarıyla alakalı olabilirmi teşekkürler

Toyota Club Türkiye

ilk marşı geç alıyor
« : Mayıs 13, 2019, 12:25:46 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
Ynt: ilk marşı geç alıyor
« Yanıtla #1 : Mayıs 13, 2019, 14:09:37 »
merhaba arkardaşlar 2019 vision mds araç aldım. yeni lpg taktırdım ama sanki ara sıra marş uzun alıyormuş gibi geliyor. psikolojikmi bilmiyorum. lpg taktıktan sonra oldu gibi. onunla veya ayarıyla alakalı olabilirmi teşekkürler
yeni montajda bazen olduğu oluyor, arkadaşımın araçta da araasıra dediğiniz gibi az da olsa yapıyordu ama 1000 km sonra tamamen bitti, eğer sabahları ilk marşta çalışmama veya aşırı uzun marş uzaması yaparsa o zaman regulatörden gaz kaçağı yapıp ilk çalışmada motoru boğuyor  diyebiliriz, şimdilik beklemenizi tavsiye ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 13, 2019, 14:22:20 »
Regülatörde gaz kaçağı yeni takılmış kitte olmaz. Sorun olsa olsa lpg ayarsızlığındandır.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 13, 2019, 15:18:17 »
taktıralı 1000 km olmadı evet ama bi ara çekişten düştüğü için basınç ayarına götürmüştüm çekiş düzeldi. 1000 km yapınca birdaha bi gideyim olmadı. teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 13, 2019, 15:32:52 »
Akşam stop etmeden 100-200 metre önce aracı benzine alıp o şekilde stop edin. Aynı sorunu yapacakmı gözlemleyin
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mayıs 13, 2019, 15:41:49 »
Akşam stop etmeden 100-200 metre önce aracı benzine alıp o şekilde stop edin. Aynı sorunu yapacakmı gözlemleyin
ilke kardeşim aklında bulunsun sadece düğmeden benzine almak sonuç vermiyor depodan vanasını kapatıp aracı stop edinceye kadar LPG'de çalıştırmak gerekiyor, senin dediğin testi yapmak için hattaki (borularda ki) gazı bitirmek lazım.
Diğer türlü benzinede alsan sistemde gaz kalıyor.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mayıs 13, 2019, 16:37:16 »
bunu her çalıştırmada veya sadece sabahları yapmıyor. hani el alışkanlığı olurya kafanda kodlarsın nekadar çevireceğini. refleks olarak çalışır dediğin yerde bıraktığımda araba çalışmıyor bunuda arada yapıyor. ikinci marşı daha uzun basınca alıyor sıkıntı olmuyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mayıs 13, 2019, 16:50:57 »
ilke kardeşim aklında bulunsun sadece düğmeden benzine almak sonuç vermiyor depodan vanasını kapatıp aracı stop edinceye kadar LPG'de çalıştırmak gerekiyor, senin dediğin testi yapmak için hattaki (borularda ki) gazı bitirmek lazım.
Diğer türlü benzinede alsan sistemde gaz kalıyor.

Abi uzun süredir lpgli araç kullanmadığımdan dolayı hatırlamıyorum. Depodaki vana nasıl kapatılıyordu? yanlış hatırlamıyorsam elektronik idi?
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Mayıs 13, 2019, 17:12:12 »
Abi uzun süredir lpgli araç kullanmadığımdan dolayı hatırlamıyorum. Depodaki vana nasıl kapatılıyordu? yanlış hatırlamıyorsam elektronik idi?
yok o elektronik olan depodaki gösterge,vana ise normal elle çevrilip kapatılıyor ekteki görseller işaretlediğim yerin içinde kesicinin yanında küçük bir vana var işte onunla kesiyorsun gazı.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 1000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Mayıs 20, 2019, 15:27:24 »
hocam aynı sorun bendede vardı marşı geç alıyordu. Araç lpg li olup menzil sorunu olduğu için depoda ne kadar benzin vardı bilmiyordum. bu iki sorunda canımı sıkmıştı geç marş alma sorunu için belki benzin azalmıştır dedim gittim 50 liralık daha benzin aldım geç marş alma sorunu şu an için düzeldi gözüküyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Temmuz 30, 2019, 22:21:54 »
Şuan içinde yarım depo benzin var ama birkaçgündür ilk marşta almıyor. Özellikle stop edip 5 dk dan fazla beklemişsem. Stop edip hemen bassam marşa çalışıyor. Ama bekleyince mutlaka ikinci marşta alıyor. Sizce sorun lpg dir yoksa servisemi gideyim. Nedersiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Temmuz 30, 2019, 22:52:10 »
Şuan içinde yarım depo benzin var ama birkaçgündür ilk marşta almıyor. Özellikle stop edip 5 dk dan fazla beklemişsem. Stop edip hemen bassam marşa çalışıyor. Ama bekleyince mutlaka ikinci marşta alıyor. Sizce sorun lpg dir yoksa servisemi gideyim. Nedersiniz
İlk önce lpg'nin depodan vanasını kapatın daha sonra araç stop edene kadar rolantide çalıştırın ve stop edince tekrar çalıştırın kendiliğinden stop etsin veya benzine atar işlem LPG borusundaki ve Regülatör içindeki gazı bitirmek içindir daha sonra akü eksi kutup başını söküp 30 dakika bekleyin ve aracı firak benzinde çalıştırın lpg'ye hiç almayın düğme benzinde kalsın bi kaç gün deneyin eğer düzelirse sorun bozuk LPG ayarından olduğu anlaşılır 100 km kadar benzinde kullandıktan sonra yol ayarı yapan bir lpg'ci bulup sağlam bir ayar yaptırmanız sorunu çözecektir,tabi bu yazdıklarım LPG Regülatör ve enjektörleri nin sağlam olduğu durumlar için geçerlidir onlarda ayriyeten kontrol edilmeli eğer Regülatör veya enjektörler gaz sızdırıyorsa sorun ayar yapılsada düzelmez araç km'si ve model yılı gibi bilgilerde eklerseniz hangi araç için yorum yaptığımızı bilerek yorum yazarız ve daha sağlıklı olur ayriyeten LPG sisteminin markası ve kaç yıldır kullanıldığınıda eklemeniz iyi olur.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Temmuz 30, 2019, 23:55:27 »
Teşekkür ederim ilginize. Araç 2019 vision otm. Atiket gold takılı 3500km de araç şuan. Yol ayarı afr ayarımı oluyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Temmuz 31, 2019, 00:57:56 »
Teşekkür ederim ilginize. Araç 2019 vision otm. Atiket gold takılı 3500km de araç şuan. Yol ayarı afr ayarımı oluyor
Evet yol ayarı ile afr ayarı aynıdır benzerlik gösterir zaten yolda her devir için ayrı ayar yapılmamışsa çok bozuk LPG ayarı benzin haritasında bozar araç ilk ateşleme anında ya fazla benzin püskürtür yada az verir bu durumda çalışmasına etki eder Yeni bir araçta ilk msjda yazdığım sorunların olması çok zor ama montaj yapılan LPG kit'inde arızalı parçalar varsa veya takan kişi tecrübeli değilse eksik düzensiz işlemler yapıldıysa veya ayarı düzgün yapılmadıysa her türlü sorun çıkartabilir.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Temmuz 31, 2019, 16:55:20 »
Eyvallh ümit bey. Ben memleketteyim lpg takan ustamla görüştüm kötü uerden ankara civarı yakıt aldıysanız yapabilir dedi kayseriye gidince gösterip sonucu burdn paylaşırım başına gelen olursa yol gösterir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ağustos 17, 2019, 13:11:31 »
Evet arkadaşlar sorun lpg enjektörlerinde gibi duruyor. Atiker gold sistem. Garantiden değiştirdim şimdilik iyi gibi birkaçgün sonra net sonucu yazarım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ağustos 28, 2019, 09:12:45 »
Evet arkadaşlar sorun lpg enjektörlerinde gibi duruyor. Atiker gold sistem. Garantiden değiştirdim şimdilik iyi gibi birkaçgün sonra net sonucu yazarım
Sanırım sorun çözüldü enjektörler değiştiğinden beri ilk marşta alıyor ve marş süreside kısaldı. Umarım böyle sorunu olan arkadaşlara yol gösterir. Cevap veren ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Ağustos 28, 2019, 09:28:09 »
Sanırım sorun çözüldü enjektörler değiştiğinden beri ilk marşta alıyor ve marş süreside kısaldı. Umarım böyle sorunu olan arkadaşlara yol gösterir. Cevap veren ilgilenen herkese teşekkür ederim.
Sorunun çözülmesi iyi olmuş hayırlı olsun,genelde ya enjektör yada Regülatör kaçağı olur yanma odasına gaz kaçırdığı için ilk marşta benzin ile birleşen gaz aracı boğar çalışmaz geçmiş olsun.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '18
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Kasım 12, 2019, 07:44:57 »
Aynı sorun şuan benim araçtada var, aracı çalıştırırken tık diye hemen çalışmıyor yani bence böyle yani bir araçta marşa basıldığı gibi motorun çalışması lazım ama araç yukarıda bahsedildiği gibi geç çalışıyor, bunu direkt lpg ustasına mı götürmek gerekiyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Kasım 22, 2019, 11:26:27 »
Evet enjektörler değişince iş düzeldi hocam