Gönderen Konu: Hız Sabitleyici  (Okunma sayısı 918 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 43000
  • Model Yılı: '16
Hız Sabitleyici
« : Mayıs 09, 2019, 16:15:54 »
2016 makyajlı 1,33 Corolla sahibiyim. Yaklaşık 7-8 ay önce aracı ilk aldığımda youtube videolarını izleyip hevesle hız sabitleyici kolu aldım ancak ABS'nin olduğu yeri anlatılanlar gibi kolayca sökemedim. Hatta fazla zorladım galiba içi dökülmeye başladı. Elektrikçi sadece sökmeye 100 lira isteyince sövüp çıktım. Bunun kolay bir yolu var mı ya da Ankara'da bu işte tecrübeli yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı bunu arabaya takabilecek?

Toyota Club Türkiye

Hız Sabitleyici
« : Mayıs 09, 2019, 16:15:54 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
Ynt: Hız Sabitleyici
« Yanıtla #1 : Mayıs 09, 2019, 17:20:13 »
2016 makyajlı 1,33 Corolla sahibiyim. Yaklaşık 7-8 ay önce aracı ilk aldığımda youtube videolarını izleyip hevesle hız sabitleyici kolu aldım ancak ABS'nin olduğu yeri anlatılanlar gibi kolayca sökemedim. Hatta fazla zorladım galiba içi dökülmeye başladı. Elektrikçi sadece sökmeye 100 lira isteyince sövüp çıktım. Bunun kolay bir yolu var mı ya da Ankara'da bu işte tecrübeli yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı bunu arabaya takabilecek?
eskişehirde airbagciye 20 tl ye açtırdım kendim montajını yaptım airbagciye taktırmıştım, tavsiyem airbagciye gidin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 09, 2019, 20:11:08 »
ABS fren sistemi ?
Orayla ne alakanız var direksiyonla işiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 43000
  • Model Yılı: '16
« Yanıtla #3 : Mayıs 09, 2019, 21:47:35 »
Airbag diyecektim yanlış oldu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '18
  • 10 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 10, 2019, 19:21:30 »
Ben de çok zor söktüm, yanlardaki tornavida soktuğun deliğin ucunda yatay duran çelik bir tel var airbagin tırnakları bu telin altında kalıyor teli itekleyince tırnak telden kurtuluyor, altdaki delik kolay direk tırnak ittiriliyor kolay sökülüyor ama sanırım sol tarafdakiydi çok zorlamıştım, hatta içerde birşeyler kırıldı direksiyonu çevirdikçe tıkır tıkır ses geliyordu mecbur sökecez artık deyip iyice zorlayınca sökülmüştü, daha sonra bir video da görmüştüm vatandaş bu kolun takıldığı kapağı söküp tornavidayla son tırnağı ordan çıkarıyordu, deneyebilirsin zaten o kapak da alelade bir kapak kenarlarındaki tırnak tutuyor kapağı
2018 corolla 1.6 life atiker gold

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Romancı buradan geçti
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '14
  • 5 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mayıs 17, 2019, 12:09:18 »

Öncelikle youtube veya benzeri kanallardan dikkatlice izleyin sökme işini, bir çok görüntü var, en anlaşılır olanları izleyin.

10 gün evvel sanayide bakım yaptırırken ustam kendisi söktü ki, uzun deliğe girebilecek kadar kalın kesitli yıldız tornavida ile önce alt delikten sonra sağ ve sol deliklerden baskı uygulayarak AirBag kapağını söktü.

Kolay değil tabii, zorlamanız gerekiyor fakat aşırı zorlayarak içerideki basit gibi görünen tırnak sistemine zarar vermemeniz gerekiyor. Aksi halde sürüş esnasında AirBag kısmı yerinden çıkabilir.
Romancı was here.