Gönderen Konu: Yaris 2009 Çakmak Soketi  (Okunma sayısı 1810 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '09
  • 3 kere teşekkür etti
Yaris 2009 Çakmak Soketi
« : Mayıs 08, 2019, 17:38:53 »
Merhaba,

Yeni aldığım, 2009 Yaris 1.3 Terra aracımda çakmak soketine takılan, https://www.hepsiburada.com/s-link-slp-120-pro-3100ma-siyah-cakmaktan-2-usb-arac-sarji-p-TELSARJSLP120PRO benzeri ürünler çalışmıyor.

Ancak, çakmağa bastığım zaman ısınıyor.   :olu:

Soket çalışıyor gibi görünse de kendi çakmağı dışında denediğim hiç bir cihazı çalıştırmıyor. Sorun nedir ve ne yapılabilir bir fikri olan var mı?

Toyota Club Türkiye

Yaris 2009 Çakmak Soketi
« : Mayıs 08, 2019, 17:38:53 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Yaris 2009 Çakmak Soketi
« Yanıtla #1 : Mayıs 08, 2019, 21:04:42 »
Taktığınız cihazın boyu kısa kalıyor olabilir,çakmağın boyuyla taktığınız ürünü karşılaştırın.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 09, 2019, 12:03:21 »
Çakmaklığın içi ne durumda? Oksit veya kir mevcutmu?
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Mayıs 09, 2019, 12:10:44 »
Taktığınız cihazın boyu kısa kalıyor olabilir,çakmağın boyuyla taktığınız ürünü karşılaştırın.

Kısalık ile ilgili bir problem olacağını sanmıyorum, zira birkaç farklı firma ve ürün denedim ama sonuç hep aynı.

Çakmaklığın içi ne durumda? Oksit veya kir mevcutmu?

Oksit veya kir ile ilgili bir problem olabilir, sonuç olarak çakmak ne zamandır kullanılmıyor veya çok mu kullanıldı hiç bir fikrim yok. Bunu kontrol ettireceğim. Teşekkürler.

Benim merak ettiği konu, benzeri bir durumu yaşayan Yaris kullanıcısı var mı? Var ise, oksitlenme gibi bu işte kilit rol oynayabilecek veya kısa yolu olan bir çözüme ulaşan var mı? Yarisler için genel bir problem değil ise, usta eli ile bir şekilde çözüm bulurum sanırım diyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Facebook
  • 940 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Mayıs 09, 2019, 12:18:48 »
Kısalık ile ilgili bir problem olacağını sanmıyorum, zira birkaç farklı firma ve ürün denedim ama sonuç hep aynı.

Oksit veya kir ile ilgili bir problem olabilir, sonuç olarak çakmak ne zamandır kullanılmıyor veya çok mu kullanıldı hiç bir fikrim yok. Bunu kontrol ettireceğim. Teşekkürler.

Benim merak ettiği konu, benzeri bir durumu yaşayan Yaris kullanıcısı var mı? Var ise, oksitlenme gibi bu işte kilit rol oynayabilecek veya kısa yolu olan bir çözüme ulaşan var mı? Yarisler için genel bir problem değil ise, usta eli ile bir şekilde çözüm bulurum sanırım diyorum.

Uğur bey zamanında almış olduğum passat aracımın çakmaklığının içi sakız gibi bir madde kaplamıştı. Temizleyene kadar canım çıktı. Aynı zamanda sigara işin çakmaklığı kullananlardada külden dolayı problem olabilir. Onun için içine ışıkla bakın. Ardından konuşalım tekrardan :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mayıs 31, 2019, 15:25:06 »
Uğur bey zamanında almış olduğum passat aracımın çakmaklığının içi sakız gibi bir madde kaplamıştı. Temizleyene kadar canım çıktı. Aynı zamanda sigara işin çakmaklığı kullananlardada külden dolayı problem olabilir. Onun için içine ışıkla bakın. Ardından konuşalım tekrardan :)

Çakmaklığın içini temizledikten ve biraz da kurcaladıktan sonra çalıştırmayı başarabildim. Şuan sorunsuz bir şekilde çalışıyor.  :tamam:

Teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Facebook
  • 940 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Mayıs 31, 2019, 16:42:07 »
Çakmaklığın içini temizledikten ve biraz da kurcaladıktan sonra çalıştırmayı başarabildim. Şuan sorunsuz bir şekilde çalışıyor.  :tamam:

Teşekkürler.

Rica ederiz Uğur bey