Gönderen Konu: 2010 Avensis 1,6 elagant arabam motor soğukken geç çalışıyor.  (Okunma sayısı 1513 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 10 kere teşekkür etti
Merhaba,
Yaklaşık 5 sene bindiğim güzelim 2006 avensisimi satıp, 2010 elegant 1,6 modelini aldım ve çok büyük hayal kırıklığı yaşadım, aracı ustaya bıraktım ve bir gün sonrası araca benzin pompası arızası teşhisi koydu, aracı elektrikçiye götürdüm benzin pompası değildir lpg den yapar dedi, lpg ciye gittim lpg sistemimin enjektörlerinin bu araca uygun olmadığını söyledi ve araç bu yüzden çalışmaz dedi, tekrar motor ustasına gittim aracın pompası bozuk kesin lpg ciler sallamış dedi ve elektirikçide pompayı değişttirtim ama sonuç yine aynı. bu sefer lpg yi kazandan kapattım fişlerini çektim aynı arıza hala devam ediyor. ustalara götürdüğümde kimisi ısı müşürü yapar diyor kimisi sibaplardan yapar diyor kimisi lpg yi kapatsanda lpg beynini etkiliyor diyor. Sizlerdende fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '15
  • 30 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
Ynt: 2010 Avensis 1,6 elagant arabam motor soğukken geç çalışıyor.
« Yanıtla #1 : Mayıs 03, 2019, 14:44:07 »
Benim eski aracım 2005 coralla idi. Ben de aynı sorunu yaşadım. İki tane benzin pompası aldırdılar olmadı. akü değiştirdiler olmadı. En sonunda Mersin de bi tüp ustası vardı onunla görüştüm regülatör arızası dedi. Tüpten manifolta giren iki hortum var onları çıkar sabah çalıştır dedi, eğer araba düzgün çalışırsa lpg regülatörün bozuk değişmesi gerektiğini söyledi. Denedim ve araba normal çalıştı. Regülatörü orijinali ile değiştirdik sorun kalmadı. İnşallah bulursunuz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Mayıs 03, 2019, 16:57:18 »
Teşekkür ederim lpg ciye bir uğrayıp durumu anlatayım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 03, 2019, 17:57:58 »
Hocam lpg'yi depodan kapatıp aracı çalıştırın LPG'de çalışsın içindeki bitince zaten benzine geçer düğmeden tekrar lpg'ye alın içindeki iyice bitsin ve akabinde lpg'nin sigortasını çıkarın sabaha araç tek marşta düzgün çalışırsa sorun LPG Regülatöründen kaynaklanır ustalara gitmeden önce aracınızı iyi tanıyın bu usta milleti bizim araçları tofaşla Renault ile karıştırıyor eğer uzun süre benzinsiz kalmazsa bizim toyotaların benzin pompası ve diğer parçaları da kolay kolay arıza yapmaz eski benzin pompasınıda İNŞAALLAH değiştirdiğiniz yerde bırakmamışsınızdır,adam onu başkasına altın fiyatına satar nede olsa orjinal parça.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '20
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 04, 2019, 00:27:01 »
regülatör içindeki diyafram çatlayıp kaçırma yapıyorsa gece boyunca o noktadan lpg kaçış yaparak yanma odasına dolar. siz sabah marşa bastığınızda motor boğulur çalışmaz siz basmaya devam edersiniz 2-3-4 en son yanma odasındaki gaz normal yoğunluğa ulaşınca araç çalışır. sizde aracım sabahları geç çalışıyor gün içinde ise tek marşla çalışıyor dersiniz. pompa derler subap derler ustalar kasap. ya yeni regülatör alacaksınız yada diyafram değişim setleri var alıp değiştirecek veya değiştirteceksiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 30 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mayıs 04, 2019, 11:18:34 »
Ümit bey doğru söylüyor. O pompalar benzinsiz kalmazsa bozulmaz. 3 yıl önce servis bana 1200 tl fiyat söyledi. Samed beyin dediği diyafram değişiminden randıman alamayabilirsiniz. En güzeli orijinali ile değiştirmek. Tabi tercih sizin. Umarım sorununuz budur. En azından çözümü belli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Mayıs 06, 2019, 10:33:38 »
Arkadaşlar çok teşekkür ederim yardımlarınız için, sizinde söylediğiniz gibi lpg den dolayı araç çalışmıyormuş, Sivas Erkay lpg' de Serkan ustaya ayrıca teşekkür ederim kendisi beni uyarmıştı ama motor ustam çok kesin benzin pompasından deyince değiştirmek zorunda kalmıştım. Landirenzo eski tip Lpg kiti vardı arabada ve enjektörleri uyumsuzdu bu yüzden benzinde kullanıyordum aracı, şimdi regulatör arızalı olmuş olsa bide enjektör eklesem yeni lpg kiti fiyatına geliyordu lpg ustamın önerisiylede aracın ön kısmını prins thechnomax ile değiştirdi, motor kablolarında soketlerde yıpranmalar olduğunu söylerek kablo değişimi, boğaz kelebeği temizliği yaptı, aracın hem çalışma problemi gitti hem de performansında artış gözlemledim. Keşke benzin pompasını değiştirmeden önce forma yazsaydım ya da lpg ustamı dinleseydim. Araçla ilgili bir kaç sıkıntım daha var bunları yeni başlık açarak yazacağım. 

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 06, 2019, 10:36:26
Hocam lpg'yi depodan kapatıp aracı çalıştırın LPG'de çalışsın içindeki bitince zaten benzine geçer düğmeden tekrar lpg'ye alın içindeki iyice bitsin ve akabinde lpg'nin sigortasını çıkarın sabaha araç tek marşta düzgün çalışırsa sorun LPG Regülatöründen kaynaklanır ustalara gitmeden önce aracınızı iyi tanıyın bu usta milleti bizim araçları tofaşla Renault ile karıştırıyor eğer uzun süre benzinsiz kalmazsa bizim toyotaların benzin pompası ve diğer parçaları da kolay kolay arıza yapmaz eski benzin pompasınıda İNŞAALLAH değiştirdiğiniz yerde bırakmamışsınızdır,adam onu başkasına altın fiyatına satar nede olsa orjinal parça.

Hocam benzin pompasını aldım bagajımda duruyor, bunu geri taktırmalımıyım sizce.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mayıs 06, 2019, 11:30:36 »
Arkadaşlar çok teşekkür ederim yardımlarınız için, sizinde söylediğiniz gibi lpg den dolayı araç çalışmıyormuş, Sivas Erkay lpg' de Serkan ustaya ayrıca teşekkür ederim kendisi beni uyarmıştı ama motor ustam çok kesin benzin pompasından deyince değiştirmek zorunda kalmıştım. Landirenzo eski tip Lpg kiti vardı arabada ve enjektörleri uyumsuzdu bu yüzden benzinde kullanıyordum aracı, şimdi regulatör arızalı olmuş olsa bide enjektör eklesem yeni lpg kiti fiyatına geliyordu lpg ustamın önerisiylede aracın ön kısmını prins thechnomax ile değiştirdi, motor kablolarında soketlerde yıpranmalar olduğunu söylerek kablo değişimi, boğaz kelebeği temizliği yaptı, aracın hem çalışma problemi gitti hem de performansında artış gözlemledim. Keşke benzin pompasını değiştirmeden önce forma yazsaydım ya da lpg ustamı dinleseydim. Araçla ilgili bir kaç sıkıntım daha var bunları yeni başlık açarak yazacağım. 

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 06, 2019, 10:36:26
Hocam benzin pompasını aldım bagajımda duruyor, bunu geri taktırmalımıyım sizce.

Sorunun çözüldüğüne sevinidik :) Eski orjinal pompa sistemini komple mi(Şamandıra sistemi vs) değiştirdi usta yoksa sadece pompayımı?
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 30 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Mayıs 06, 2019, 12:19:02 »
Bence orijinal pompanızı geri taktırın. Hiç bir şey orijinali gibi olmuyor çünkü. Sorunu bulmanıza ayrıca sevindim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Mayıs 06, 2019, 12:26:40 »
8-9  Senelik toyota marka aracın benzin pompası öyle arıza vermez kolay kolay. insanlar kendi aracının ustası olmaya başladı bu ustacıklar yüzünden
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Mayıs 06, 2019, 13:18:53 »
LPG adamı usta yapar.
Ben tüccar değil, eğitimciyim (Mahmut Hoca).

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 28 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Mayıs 07, 2019, 14:30:02 »
Benim 99 model Avensis'imde de aynı sorun var. Sanırım çözümü buldum.

Ama benim aracımda soğukken çalıştırma esnasında 3000 devirin üzerine çıkınca motor stop edecek gibi de oluyor. Motor ısındıktan sonra sorun kalmıyor.  Aynı nedenden midir?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Mayıs 08, 2019, 08:26:22 »
Sorunun çözüldüğüne sevinidik :) Eski orjinal pompa sistemini komple mi(Şamandıra sistemi vs) değiştirdi usta yoksa sadece pompayımı?

Teşekkürler yok sadece pompa değişmişti. Eski pompayı taktıracağım

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 08, 2019, 08:29:19
Arkadaşlar sorunum tekrar nüksetti, araba yine çalışmıyor. lpg takıldıktan sonra iki gün hiç sıkıntısız tek marşta aldı ama sonrası yine aynı üçüncü marşta boğularak çalışıyor anca.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 28 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Mayıs 08, 2019, 08:35:56 »
Sanırım sorunu hala çözemedim  :D

Sizin sorun yakıt pompasının orijinal olmamasından da olabilir sanki.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Mayıs 08, 2019, 08:56:12 »
Sanırım sorunu hala çözemedim  :D

Sizin sorun yakıt pompasının orijinal olmamasından da olabilir sanki.